U14 Valge ja Punase hooaeg 2023

2023. aasta hooajal võistles U14 vanuseklassides FC Elva kaks võistkonda - FC Elva Valge ja FC Elva Punane. 14. oktoobril panid mõlemad võistkonnad enda hooajale ilusa punkti ning aeg on teha väike tagasivaade lõppenud hooajale. Võistkondi juhendasid treenerid Sander Teder ja Andrus Meinart.
FC Elva Valge võistkond Kokkola Cupil

FC Elva Valge

FC Elva Valge võistkond mängis U14 Esiliiga tasemel ehk enda vanuseklassi kõige kõrgemal tasemel. Hooaja jooksul toimus 21 mängu, millest võeti 14 võitu, 2 viiki ning 5 kaotust. Esiliigas jõuti tugevale 7. kohale. Kokku mängis Esiliiga tasemel 12 võistkonda.

Peatreener Sander Teder: "Hooaega alustati väga hea hooga, kui võeti magusaid punkte väga tugevate vastaste vastu. Kõik liikus õiges suunas, kuni võistkonda hakkasid kimbutama vigastused. Kevadvoorudes komistasime mängudes, kus kindlasti oleksime pidanud punktid endale nabima. Sügisvooru saatus olenes viimasest kevadvooru lahingust võõrsil FCI Tallinna vastu. Võõrsilmängude õnnestumisprotsent oli meil väga madal ning meie liidri puudumine otsustavas mängus andis samuti korraliku tagasilöögi. Mängupildis oli näha ebakindlus ja paanikat, sest poisid teadsid, mis on kaalul. Mängu, kus meile piisas viigist, paraku kaotasime ning pärast kevadvoorude lõppu lõpetasime tabelis 7ndal kohal. Võistluste süsteem nägi ette, et kevadvoorus 1-6.kohale tulnud võistkonnad mängivad sügisvoorus omavahel uuesti 2x läbi ning 7-12.koht omavahel. Seetõttu käiski kõva võitlus, et jõuda 6 parima sekka, mis meil kahjuks ei õnnestunud. Sügiseks taastusime kurvast kaotusest ning alustasime meistrivõistlusi uue hingamisega. Võrreldes kevadega oli kindlasti näha suurt edasiminekut nii treeningutel kui ka võistlustel. Sügisel mängisime 10 mängu, millest 9st mängust tulime välja võitjatena. Sellega säilitasime kindla eduga tabelis 7nda koha ning lõpetasime hooaja väga hea emotsiooniga! Meeskonna suurimateks väravaküttideks ning ühtlasi ka Esiliiga TOP10 väravaküttideks on Raiko Tammi 16 väravaga ning Karl Johann Haabma 15 väravaga."

FC Elva Valge mängude tulemusi on võimalik vaadata SIIT!

FC Elva Punane võistkond Kokkola Cupil

FC Elva Punane

FC Elva Punane võistkond mängis U14 Teise Liiga C-tasandil. Hooaja jooksul toimus kokku 19 mängu, millest võeti 7 võitu, 3 viiki ja 9 kaotust.

Peatreener Sander Teder: "Hooaega alustasime piirkondlike mängudega, kus oli nii häid kui ka halbu momente. Mängisime terve kevadvooru vältel päris ebastabiilselt. Kaotasime mõned magusad punktid, mis oleks kindlasti olukorda parandanud, kuid kuna võistkond oli päris hõre ja iga mängija puudumine oli päris määrav, siis kevadel tabelis saadud 8. koht oli täiesti rahuldav. 8. koht andis meile sügisel koha U14 II.liiga C-tasandil, kus me olime hoopis teine meeskond võrreldes kevadega. Tegime väga suure edasimineku ning iga mäng, kust pidime punkte võtma, seda ka suutsime. Väga head sisu näidates suutsime saavutada sügisvoorude tabelis 5. koha ning 3. kohast lahutas meid vaid 2 punkti. Kokkuvõttes saab olla hooajaga väga rahul, sest näha oli suurt edasiminekut ning hoolimata koosseisu hõredust ja erinevatest vigastustest, siis suutsime näidata väga meeskondliku mängupilti. Meeskonna suurimateks väravaküttideks olid Villem Vooro 16 väravaga ning Ottomar Karu 11 väravaga."

FC Elva Punase mängude tulemusi on võimalik vaadata SIIT!

Suur aitäh kõigile lapsevanematele, kes poistele kaasa elamas käisid ning toeks olid!
Südamest aitäh SEMT Ehitusele, kes poiste tegemisi terve aasta vältel toetas!