Nike tüdrukute jalgpallipäev tõi kohale ligi 80 huvilist

Image: /photos/DSC_0259-1.jpg

Foto: Liina Ivask / Tüdrukute jalgpallipäeva rivistus

Täna kogunes 79 õrnema soo esindajat kella kaheks Elva linnastaadionile, et teha tutvust maailma populaarseima mänguga - jalgpalliga. Näidistreeninguid aitasid läbi viia Eesti Naiste Koondise treenerid Keith Boanas ja Katrin Kaarna. Kõigile oli kingituseks Nike poolt jalgpall. Ürituselt saadi rohkelt positiivseid emotsioone.

Intervjueerisime ürituse korraldajat Eneli Õigust. FC Elva esimese naiste jalgpalli rühma looja on mänginud Eesti Naiste U19 Koondises, kuid loobus eelmisel aastal Koondise kohast. Tänasel päeval on tema soov viia Elva naiste jalgpall tippu.

Kust tuli idee korraldada Nike tüdrukute jalgpallipäev?

Mulle tundus, et paljud Elva tüdrukud ei usu, et neil on võimalik jõuda kaugemale ja kõrgemale. Minu soov oli näidata neile, et kõik on võimalik. Tuleb vaid ise vaeva näha. Rääkisin sellest ka Are Altrajale. Are haaras kohe ideest ja andis sellega ka mulle tõuke üritust ikkagi korraldada. Nimelt lubas ta anda Nike poolt igale osalejale jalgpalli.

Kuidas jaotasite kohale tulnud tüdrukud?

Kuna Nike tüdrukute jalgpallipäeval polnud varasem kogemus oluline, siis jagasime tüdrukud kõige pealt kaheks - edasijõudnud ja algajad. Edasijõudnute gruppi kuulus 30 tüdrukut, kellele viisid näidistreeningud läbi Keith Boanas ja Katrin Kaarna. 49 algajat jagasime vanuse järgi 4 gruppi. Igat gruppi juhendas mitu treenerit.

Milliseid harjutusi tegite?

Jalgpalli mängus on kõige tähtsam jõuda väravani. Sellest lähtudes viisime läbi erinevaid löögiharjutusi, et iga mängija saaks tunda rõõmu sellest kuidas pall väravavõrku veereb. Ma usun, et iga tüdruk sai vähemalt ühe korra värava lüüa. Soovisime veel, et nad saaksid võimalikult palju pallipuuteid ehk tegime erinevaid driblamise harjutusi. Lõpuks kõige lihtsam - tavalised mängud.

Kuidas Sinu arvates päev õnnestus?

Ma olen isiklikult väga rahul. Arvan, et päev oli edukas ja suutsime anda edasi jalgpallipisiku väga paljudele uutele tüdrukutele. Mul on nii hea meel, et kohale tuli ligi 80 huvilist, kes nautisid seda päiksepaistelist päeva mängides jalgpalli. Suur-suur aitäh kõigile abilistele, lapsevanematele ja tüdrukutele. Loodame näha Teid kõiki FC Elva treeningutel.

FC Elva tänab sponsoreid:

AS Jalajälg (Nike) - igale osalejale kingituseks jalgpall

Elva Tarbijate Ühistu (Konsum) - Kuuma ilma peletamiseks kõigile vett

FC Elva tänab vabatahtlikke abilisi:

Keith Boanas, Katrin Kaarna, Jürgen Kuresoo, Kaido Koppel, Veiko Haan, Laur Nurme, Eleri Pastak, Andrus Meinart, Andres Bõkarev, Andris Altsaar, Karl Bussov, Denis Samoilov, Hans-Hendrik Karro, Gero Mekk, Ats Joandi, Liina Ivask, Cristel Jakobson, Are Altraja, Siim Ivask, Jürgen, Kristi Alev, Marek Naaris.

Jalgpallipäeva pildid - Liina Ivask


FC Elva ootab kõiki tüdrukuid oma treeningutele! Õige rühma leidmiseks kirjutage eneli@fcelva.ee või helistage 56 474 115