Toimus klubi ajaloo esimene meediakoolitus

Foto: FC Elva erakogu / Pilt on illustreeriv

Eile kogunesid 13 osalejat klubi esimesele meediakoolitusele, kus esimeses osas tuli palju juttu teooriast ja sellest miks on vaja sisu toota ning kellele suunata. Teises osas said osalejad rühmatöö, kus tuli koostada FC Elva kodulehele uudislugu ja lisaks sellele suunatud postitused sotsiaalmeediasse. 

Praktilised näited ja rühmatöö

Koolitus/seminaril osalesid: Marek Naaris, Marie Pau, Marek Madisoo, Taavi Jakobson, Karl Kruus, Alina Samoilova, Markus Kruusa, Kairit Kruusa, Sverre Lokko, Laur Nurme, Rain Suits, Kristjan Moorast (kõik FC Elva) ja külalised Vändrast Silver Kurg pojagaViie tunni sisse mahtus kaks tundi teooriat, kus Marek Naaris tutvustas meedia eesmärki, sisu loomise põhimõtteid ja selle vajalikkust. Teises osas rääkis Marie Pau, kuidas FC Elva teeb postitusi Facebooki ja Instagrami, eesmärgiks muuta postitajate käekirja ühtsemaks klubi käekirjaks. Samuti näitas Marie ettevalmistatud videoga, kuidas Instagramis lugusid teha (instagramstory). 
Seejärel said sõna meie FCE TV mehed Marek Madisoo (operaator ja otseülekanded) ja Taavi Jakobson (filmimise põhimõtted ja näited).Lõunapausi järel ootas kõiki praktiline ülesanne, kus tuli luua konktreetne sisu FC Elva kodulehele, lisaks valmistada ette selle sisu edastamiseks postitus Instargami, Facebooki ja Twitterisse. Kõik neli kahe kuni kolme liikmelist gruppi said ülesandega väga hästi hakkama ja "läbisid" koolituse edukalt. 

Osalejate tagasiside

Taavi Jakobson: "Selline koolitus kindlasti kasulik ja ka vajalik, sest järjest rohkem informatsiooni tuleb levitada elektrooniliselt. Suur rõhk on siinjuures videomaterjalil, sellepärast on hea teada, kuidas seda olemasolevate vahenditega kõige paremini teha. Seega võib esimese meediakoolituse igati kordaläinuks pidada."

Silver Kurg (Vändra JK Vaprus): Koolitus oli täitsa tore. Hea on vaadata kuidas olete suutnud inimesi kaasata ja suunad neid käima ühte rada. Mul poissi huvitas rohkem see mängu videode tegemise pool, aga seda saame nüüd küsida, kui läheb tõsisemalt teemaks. Igal juhul tänan Teid positiivse kogemuse eest ja loodan, et teeme peagi veel koostööd. Samuti soovin õnne eduka hooaja alguse puhul!"

Kairit Kruusa: "Koolitus oli väga äge, ei kahetse, et tulin osalema."

Kristjan Moorast: "Kuigi enamus oli mulle tuttav, siis sain koolituselt uusi nippe juurde, eriti insta osas. Samamoodi filmimise osas. Ja nt Raini puhul sai ta sellest koolitusest kõvasti, kuna eelnevalt ei ole olnud postituste tegemisega väga kursis. Vändra mehed tundusid ka, et selles osas pole väga kokkupuuteid."

Karl Kruus: "Koolitus läks korda. Oli palju infot, mida varasemalt teadsin, aga tulevikus vajaminevad nipid jms sain samuti ilma higistamiseta käppa. Lihtne ja loogiline programm kodulehele sisu tootmiseks."

Rain Suits: "Väga hariv, kuigi vanema inimesena oleks olnud vaja natuke rohkem aega. Kuid kodus saab edasi õppida. Igakülgselt vajalik koolitus."

Marie Pau: "Saan öelda, et meediakoolitus õnnestus oodatust paremini. Kohal olnud treenerid, noored ja huvilised klubist näitasid välja huvi. Usun, et igaüks, ka kogenumad, said midagi uut kõrva taha panna. Esimese korra kohta võib kindlasti rahule jääda. Sain ideid, mida järgmine kord kindlasti uuesti teha, mida lisada ning mida paremini teha. Klubi on jõudnud taas sammukese edasi ning seisma me ei jää. Hooga edasi!"

Marek Madisoo: "Ilm oli ilus, tõotas juba hommikul head koolitust. Jään väga rahule ja lisaks sain aidata Vändra JK Vaprusel teha esimesi sammukesi nende TV arendamisel. Edu kõigile ja näeme kaamera taga!"

Marek Naaris: "Oli odatust ägedam ja nautisin täiega koolitaja rolli, samas õppisin ise ka osalejatelt uusi nippe. Igati kasulik ja järgmiseks aastaks on juba mõned ideed juures, kuidas õppekava laiendada. Lisaks sain palju enesekindlust, sama asja ülekandmiseks spordiklassi õppesse. Tundub, et see kogemus on noortele huvitav, vähemalt nii kinnitasid kohale tulnud 14.-17.a osalejad. Aitäh kõigile, kes kaasa lõid ja kahju nendest, kes kohal ei saanud olla."