Tänugala 2023 - emotsionaalsele aastale ilus punkt!

14. jaanuaril toimus FC Elva tänugala, kus võtsime kokku meie emotsionaalse aasta.  Tänugalal tunnustasime meie parimaid noori ja täiskasvanuid, nautisime meelelahutust ning Kooki tahad? maitsvaid hõrgutisi, tänasime kalleid toetajaid ning tunnustasime kogukonna parimaid ja särasilmseid inimesi!
Tänugalat pildistas Liis Markvardt / Familiis! Pildid on leitavad SIIT!

Kui sa osalesid Tänugalale, siis palun anna meile tagasisidet SIIN!


Tänugala sai alguse klubi asutaja ja juhatuse liikme Are Altraja kõnega.

Peale kõnet asusime tunnustama 2023. aastal silmapaistnud noori. Sel aastal tunnustasime noori, kes osalevad Eesti noorte meistrivõistlustel ning kelle liigatasemel selgitatakse välja paremusjärjekord.

Noored

 • U14 Valge | Parim mängija - Karl Johann Haabma
 • U14 Valge | Suurim areneja -  Egert Toots

 • U14 Punane | Parim mängija -  Villem Vooro
 • U14 Punane | Suurim areneja -  Ottomar Karu

 • U15 tüdrukud | Parim mängija -  Mirell Hunt
 • U15 tüdrukud | Suurim areneja -  Iiris Kalamees

 • U17 poisid | Parim mängija -  Markos Alter
 • U17 poisid | Suurim areneja -  Oliver Mölder


Peale noorte tunnustamist asusime tänama meie kalleid toetajaid, kes on väga tähtis ja suur osa meie kogukonnast. Meil on suur rõõm, et meie tegemisi toetab igapäevaselt 25 erinevat ettevõtet ning hulk koostööpartnereid! Südamest suur aitäh, kallid toetajad! Samuti täname väga kohalikke valdasid - Elva vald, Nõo vald ja Otepää vald. Aitäh, et väärtustate meie noorte ja täiskasvanute sporti!

⭐Aasta toetaja 2023 - Decora

"FC Elva kuldsponsor. Aitab alati kui on vaja midagi ehitada. Tegevjuht Eike on alati hingega klubi juures ning kohal igal esindusmeeskonna kodumängul ja ka võõrsilmängudel. Lisaks on Decoral suur panus kodumängude auhinnalauda. Saime anda panuse uue poe avamisse ning koos Decoraga filmida videoklippe turundamiseks."

Toetaja tänamisele järgnes meie traditsiooniline viktoriin, kus panime proovile meie kogukonna teadmised vigastuste ennetamise ja esmaabi osas. Kas sina teadsid, et peavigastuse korral peab kohtunik kindlasti mängu seisma jätma? Või et levinuim esmaabivahend, mida jalgpalliväljakul kasutatakse, on külmasprei? Või kui sõbral ninast verd jookseb, siis tuleb talle öelda, et ta kallutaks pea ette ja tood talle külma nina peale panekuks?

Peale viktoriini panime proovile meie treenerite, meeskonna, naiskonna, vabatahtlike ja fännide esindajad, et selgitada välja, kes on kõige nutikam. Pane ennastki proovile! Uudise lõpust leiad mängu küsimused koos õigete vastustega!

Peale mängu oli aeg tunnustada meie täiskasvanuid jalgpallureid.

Täiskasvanud

 • 6. Sektor | Parim mängija -  Romet Jakobson
 • 6. Sektor | Suurim areneja -  Ats Kadastik

 • FC Elva II | Parim mängija -  Karl-Ernst Saal
 • FC Elva II | Suurim areneja -  Remi Kõivik

 • Esindusnaiskond | Parim mängija -  Mirtel Kalamees
 • Esindusnaiskond | Suurim areneja -  Maribel Viridet

 •  Esindusmeeskond | Parim mängija -  Jasper Reilson
 •  Esindusmeeskond | Suurim areneja - Rokko Vokksepp


Selgistasime välja meie esindusmeeskonna ja esindusnaiskonna fännide lemmikud mängijad ehk mängijad, kes paistsid platsil fännidele kõige rohkem silma ja pugesid meie fännide südamesse. Hääletuses sai osaleda iga FC Elva kogukonna liige. Kokku hääletas 266 inimest. Fännide lemmikuks esindusmeeskonna mängijaks sai Jasper Reilson ning naiskonna fännide lemmikuks esindusnaiskonna mängijaks sai Loviise Männiste!

Seejärel oli aeg välja kuulutada 2023. aasta ilusaimad väravad! Aasta värava valimisel sai osaleda iga kogukonnaliige ning kokku andis oma hääle 153 inimest.

Vaata meeskonna aasta värava nominentide väravaid SIIT!
Vaata naiskonna aasta värava nominentide väravaid SIIT!

Aasta meeskonna väravaks valiti Kristo Põldsaare värav, mille ta lõi FC Tallinna vastu võõrsilmängus. 
Aasta naiskonna väravaks valiti Loviise Männiste värav, mille ta lõi JK Tallinna Kalev II vastu kodumängus.


Kogukond


Täname meie kohtunikke: Antti Arumäe, Maario Punder, Vaido Koddala, Carolin Hunt ja Leili Eek.

Täname meie abitreenereid: Maario Punder, Karl Tammeorg, Sander Orion, Rauno Kuusik, Karl Vaht.

Täname meie fotograafe: Liis Markvardt, Carolin Hunt, Marleen Mälk.

⭐Aasta võistkond 2023  - FC Elva U17 poisid

"Eesti noorte meistrivõistlustel saavutati III liigas 2. koht. Osaleti ühel turniiril, Kokkola Cupil, kus saavutati tugev ja ajalooline 1. koht!"

⭐Aasta treener 2023  - Laur Nurme

"Tubli tulemus nii duubli kui poistega. Ainsa treenerina võitis Kokkola Cup turniiri. Lisaks pani kokku U17 poiste võistkonna, mis oli hooaja alguses täielikult laiali lagunenud. Lõppkokkuvõttes saavutas ka häid tulemusi selle võistkonnaga!"

⭐Aasta vabatahtlik 2023 - Kristo Käis

"Igal mängul ja talgul alati kohal isegi siis kui ütleb, et ei saa. Paneb alati käe külge ja leiab neid hetki, kus saab teha lisa ning märkab asju, mida teised tähele ei pane."

⭐Aasta tulija 2023 - Carolin Hunt ja Kaisa Liina Keps

Carolin - "FC Elva sotsiaalmeedia haldaja, fotograaf, videote monteerija ning esindusvõistkondade abijõud. Tänu temale tõusis märgatavalt sotsiaalmeedia kvaliteet ja püsiv kajastus. Panus Jalkafesti korraldamisesse. Lisaks suhtleb toetajatega, et tuua lisaväärtust esindusvõistkondade juurde. Seda kõike olles samal ajal gümnaasiumiõpilane ja naiskonna mängija!"

Kaisa Liina - "Naiskonna mängija, kellest sai treener ning kes panustab hoolsalt naiste jalgpalli arengusse. Koheselt suundus ka koolitustele ja on väga õpihimuline. Lükkas käima naiste rahvaliiga grupi, tänu millele jõudsid mitmed naised tagasi jalgpalli juurde. Võttis üle U15 tüdrukute grupi, mida ta suure pühendumusega nüüd veab. Samuti on alati abiks igal pool, kus seda abi vajatakse. Abitreener Disney jalgpallitrennides, et kasvatada naiste jalgpallile järelkasvu."

⭐Aasta tegu 2023 - Kokkola Cup 2023

"Noorte võsitlusreis Soome ja sealsed head tulemused. Andrus Meinart korraldas klubi jaoks läbi aegade kõige edukama välisreisi, kus FC Elva võistkonnad korjasid ühe esikoha ja kaks hõbedat."

⭐Aasta tegija 2023 - Veiko Haan

"Kui esindus vajas treenerit, oli nõus tulema tagasi ja hädast välja aitama. Nii heas kui halvas, on ja jääb meie hinge ja on südamega FC Elva suurimaks tugitalaks."

Täname toetajaid ja koostööpartnereid, tänu kellele saime taas korraldada ühe ilusa Tänugala - Elva Tarbijate Ühistu, Triin Ilusalong, Elva kultuurikeskus, Kooki tahad?, SA Elva Kultuur ja Sport, Särka Sport, Jalajälg, Familiis, Männilinna Lilled!

Täname korraldustiimi, tänu kellele kõik FC Elva üritused toimuvad - Annika Haasma, Vallo Haasma, Kristo Käis, Kaidi Sööt, Kauri Käos, Liis Markvardt, Marek Madisoo, Marko Villum, Džesika Hendrikson, Kevin Kroon ning lisaks Tänugala abilised Harry Treier, Kristjan Madisoo, Tario Meerbach, Madli Vares, Kaisa Liina Keps ja Katharina Heinaru!
PANE ENNAST PROOVILE

1. Kes praegustest töötajatest on olnud tööl olles kiilakas? Ajateenistus ei loe.
Laur Nurme, Kauri, Käos, Veiko Haan, Margus Ivask, Kaido Koppel.

2. Kui naiskond sõidab võõrsilmängule siis mis peab olema kaasas lisaks varustusele?
Kõlar, kaardipakk, energiageelid, šokolaad, kummikommid.

3. Mitu juhatuse koosolekut toimus aastal 2023?
8 koosolekut

4. Miks võttis Veiko Kütt viimasel Esiliiga mängul suusad väljakule kaasa?

Žest, et näidata et jalgpall ei ole talisport

5. Nimeta 1 mees ja 1 naine, kes on esindusmeeskonna kodu- ja võõrsilmängude kõige aktiivsem külastaja? Mõlema nime eest saad 1 punkti

Eike Tubli Müür ja Janek Vokksepp

6. Järgmine küsimus on seotud lastekirjandusega. Loen ette katkendi raamatust: “Reilika peatus ja tervitas Ukut. Mees vastas tervitusele laia naeratusega ja vabandas, et tal on tuli takus, ning lookles tõuksiga edasi kassa poole. Samas piuksatas pinalis tuttav heli. Sõnum sõbrannalt. Mari saatis vastu foto, mille peal oli jalkastaadion ja FC Elva logo. Saabus ka tekstsõnum, mis teatas, et Maril on jalkatrenni asemel sõprusmäng elvakate vastu ja õhtune plaan koos matat õppida langeb ära.” Kes on selle raamatu autor, kus selline katkend sees on?

Mika Keränen “Vanemuise väits”

7.Milline probleem oli möödunud hooajal kodumängude korralduse juures kõige sagedasem?

Printimine