Sünnipäevanädala krooniks võit liiga liidri üle

Eile toimus Elva linnastaadionil sünnipäeva nädala kõige põnevam kohtumine, kus kodumeeskond alistas Jürgen Kuresoo ja Kaarel Tani väravatest JK Tuleviku. Kohtumist oli jälgima tulnud ligi 160 toetajat, mis teeb sünnipäeva nädala külastavuseks 480 toetajat. Sünnipäeva nädala raames loositi välja erinevaid auhindu, lisaks meeskonna fännisärkidele said parimad ennustajad kinkekaardi kohvikusse Eni Vei.

12.08.2012 kell 18:00 II-liiga lõuna-lääs 16. voor, Elva linnastaadion
FC Elva vs Viljandi JK Tulevik 2:1 (0:0)
Väravad: 49. J. Kuresoo, 65. Tani - 75. Õunap
Hoiatused: 13. Rando Kuus, 74. Aasmäe, 80. Tani - 87. Roman
Eemaldamised: 78. R. Luhakooder
Kohtunik: Urmo Visnapuu
Abikohtunikud: Alik Säde, Rasmus Lubi
Pealtvaatajad: 170

FC Elva: Arvo Käkk, Rando Kuus, Karl Bussov, Veiko Kütt, Veiko Haan, Henry Eichelmann (59. Kaupo Süld), Jürgen Kuresoo, Kaarel Tani, Mihkel Kuresoo, Raido Kuus (73. Taavi Aasmäe), Tarmo Kerro

HÜJK Emmaste - Vändra JK Vaprus3 : 0

Sünnipäeva nädala finaaliks oli mäng liiga liidri Viljandi JK Tulevikuga. Alguses tundus, et  eelmises mängus hoiatuse tõttu mängukeelu teeninud Kaarel Tinni asendaja leidmine ostutub raskeks, õnneks oli Kaarel Tani Eestisse jõudnud ja keskvälja probleemid olid sellega lahendatud. Võitlus võis alata!
Mäng oligi algusest peale võitluslik ja mõlemad pooled keskendusid oma värava puhtana hoidmisele, esimesed viisteist minutit kontrollis rohkem mängu Tulevik, siis aga mäng võrdsustus, peamiselt käis võitlus keskväljal. Esimesel poolajal oli väga hea moment Tuleviku ääreründajal, kelle kaval löök napilt üle värava maandus. Elva poolelt pääses väravavahiga silmitsi Kerro, hea sooritus möödust värapostist valelt poolt.
Teine poolaeg algas edukalt, 49. minutil viis Jürgen Kuresoo terava nurga alt sooritatud löögiga FC Elva juhtima (vt artikkli pildilt). Väravale tegid eeltöö Eichelmann ja Mihkel Kuresoo.
Mäng oli jätkuvalt põnev ja käis võitlus keskväljal ning äärtel. Nüüd pidi Tulevik rohkem ründama ja tekkis ruumi elvakatele. Ühel sellisel kiirrünnakul peatati FC Elva mängija määruste vastaselt. Paremalt äärelt teenitud karistuslööki asus sooritama Veiko Kütt, kelle täpne pall leidis karistusalas markeerimata jäetud Kaarel Tani, viimane nii healt positsioonilt ei eksinud - 2:0! Ilus koostöö!
Tulevik ajas mängu tempot kõrgemaks ja soovis mängu iga hinnaga päästa. 75. minutil said külalised oma tahtmise. Karistuslöögi järel ennetes Janar Õunap väljajooksnud Arvo Käkki ja lükkas palli tühja väravasse.
Nüüd alles õige mäng algas ja läks närvilisemaks, ühes olukorras ei suutnud Rasmus Luhakooder ennast enam talitseda ja tegi ebasportliku vea Taavi Aasmäe vastu, mis karistati väljakult eemaldamisega. JK Tulevik mängis edasi väga püüdlikult ja ei paistnud mängupildis, et neid oli arvuliselt vähem. FC Elva omakorda kontrollis ja otsis võimalusi läbi vasturünnakute, paaril korral oli lähedal Jürgen Kuresoo ja korra ei tabanud hästi palli Kerro. Rohkem väravaid selles mängus ei löödud ja FC Elva oli teinud omale magusa kingituse, mis lõpetas sünnipäevanädala.

Järgmine kohtumine toimub 18. augustil kell 12:00 Kambjas, kus vastaseks Tartu SK10 II.