Sillamäe Kalev II võttis Elvast viimase minuti võiduväravaga 3 punkti

FC Elva tekitas mängu jooksul palju võimalusi, mida ei suudetud ära kasutada. Sillamäe II oli värava ees efektiivsem ja see tõi neile võidu.                                               Foto: Liina Ivask

8. august  Elva Linnastaadion kell 16:30
FC Elva - JK Sillamäe Kalev II 1:2 (1:1)
Väravad: 49. Ats Joandi - 42. Kirill Novikov, 90+4. Emmanuel Gurtckaia
Pealtvaatajaid: 532

FC Elva: 1-Toom, 18-M.Kuresoo, 2-Sikk, 6-Kütt, 3-Thomson, 8-Avasoo, 7-Kerro,                       21-Timm (61. 19-Tammeorg), 9-Joandi, 17-J.Kuresoo, 14-Frei (85. 4-Bussov).
Varus: 12-Käkk, 4-Bussov, 10-Kiho, 19-Tammeorg.

Statistika                    I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Ohtlikud rünnakud:      9:6                  13:5                   22:11
Pealelöögid:                 7:1                   5:7                    12:8
Raamidesse:                4:1                   1:2                    5:3
Blokeeritud:                  1:0                   0:1                    1:1
Nurgalöögid:                 4:0                   1:1                    5:1
Vead:                            4:4                   9:6                    13:10
Suluseisud:                   3:7                   1:3                    4:10

I poolaeg

FC Elva sai kohe poolaja alguses mitmel korral vasakult äärelt läbi. Sealt anti teravad söödud värava ette, kus ei suudetud õigel hetkel jalga vahele saada, et meeskond juhtima viia. Ka Sillamäe kaitsjad ja väravavaht tegutsesid hästi. Nad suutsid nendes olukordades, kus FC Elva mehed löögile said, löögid blokeerida. Poolaja keskpaigas hakkas Sillamäe II natuke FC Elva väravat ohustama ja see viis neid poolaja lõpuks väravani. Rasmus Sikk tõmbas karistusala lähistel maha vastaste ründaja ja järgnenud karistuslöögi ajal jäeti täiesti üksinda Kirill Novikov, kes lõi palli peaga väravasse.

II poolaeg

FC Elva vastas kiirelt. Poolajalt naasedes lõi Ats Joandi kohe viigivärava. Atsile andis väravasöödu Jürgen Kuresoo. Teise poolaja keskel jäi FC Elva kerge surve alla, aga seejuures olid FC Elval väga head vasturünnakud. Jürgen Kuresoo sai kahel korral väravavahiga üks-ühele, aga kahjuks sealt väravat ei tulnud. Mäng lõppes hoopis vastaste väravaga. Lisaminutitel sai Aleksandr Volkov karistusala tagant löögile ja Christopher Toom tõrjus tema löögi nurgalöögiks. Nurgalöögist antud tsenderdust ei suudetud esimesel katsel karistusalast välja lüüa ja lahtise pallini jõudis esimesena Emmanuel Gurtckaia, kes lõi mängu viimasel minutil Sillamäe võiduvärava.

Mängu tipphetked:

Esiliiga B tabel:

FC Elva võtab juba neljapäeval vastu uued külalised. 13. augustil, kell 19:00 mängime Elva linnastaadionil Tallinna FC Puumaga.

Autor: Kaido Koppel / FC Elva