Pärnu Summer Cup 2024

2016 A poiste võistkonna mängija Kaarel Saviir oma tabamust tähistamas / Svetlana Valijeva

Sel aastal võtsid suvise turniirina meie usinad sipelgad ette suvepealinnas toimuva Pärnu Summer Cup turniiri, kuhu saatsime omaltpoolt eri vanuseklassidesse madistama 6 võistkonda, 82 mängijat ja 7 treenerit! Lisaks tuttavatele Eesti klubidele võis meie noorte vastaste seast leida satse, kes olid Pärnusse sõitnud ka Soomest, Lätist ja isegi Poolast.
2010 poisid teenisid 16st võistkonnast 9. koha

2010 poisid alustasid oma turniiri esimesel päeval mänguga JK Tallinna Kalev valge võistkonnaga, kellega lepiti väravateta 0:0 viiki. Järgmisel päeval ootas poisse ees kaks kohtumist, kus esimeses oldi sunnitud tunnistama Pärnu JK Poseidoni 0:2 paremust. Teises mängus tehti aga omad korrektuurid ning Soome klubi EPS üle võeti lausa 4:1 võit. Sellega võeti koht sisse D alagrupi 3. tabelireal, kui alagrupi teisele võistkonnale jäädi alla vaid väravatevahega. Turniiri kolmandal päeval ootas meie noormehi taaskord ees kaks mängu. Hommikuses madinas Orimattilan Pedot (Soome) võistkonna vastu võeti vastu vastaseid domineeriv 4:0 võit. Ka päeva teises kohtumises meie poisid tagasi ei hoidnud, kui EIF I (Soome) tiimist oldi samuti üle, seekord aga 3 väravaga saades mängust ilusa 3:0 võidu. Viimasel päeval ootas noormehi ees 9.-10. kohta väljaselgitav kohtumine juba varem alagrupis võidetud vastase EPS-ga. Meie poisid näitasid ka sel korral soomlastele oma tahet ja oskusi võttes vastaste üle 2:1 võit ning kindlustades endale 16 võistkonna seast tubli 9. koht!

Treener Sander Teder: "Poisid läksid turniirile kevadhooaega rahulikult lõpetama, kuna meistrivõistlustel said senised seatud eesmärgid juba saavutatud ja uusi pingeid polnud vaja peale panna. Pärnusse mindi pigem selleks, et kõik saaksid palju mängida ning üheskoos jalkat ja Pärnu melu nautida. Alagrupi esimeste mängude tõttu pidime kahjuks kohavõitluses edasi mängima 9.-16. kohtade peale, kus saime madistada erinevate Soome võistkondade vastu võttes kõrgeima võimaliku üheksanda koha. Poisid on ise turniiriga rahul ning nüüd asume puhkama, et meistrivõistlustega jätkamiseks valmis olla!"

FC Elva 2010: Joel Reinsoo, Karl Johann Haabma, Kennert Kangur, Remi Kazbekov, Joosep Kaur Reinsalu, Ragnar Kiidjärv, Rainer Prii, Rauno Prii, Raiko Tammi, Robert Meinart, Andero Raudsepp, Andrus Eek, Riko Korbun, Egert Toots, Tamur Lõiv, Villem Vooro, Albert Kovaljov

Treener: Sander Teder
Füsioterapeut: Helina Inno


2011-13 tüdrukud said kaela hõbemedalid

2011-13 tüdrukute võistkond ja lapsevanemad autasustamisel / Svetlana Valijeva

2011-13 tüdrukuid ootas turniiri esimesel päeval ees juba kaks mängu. Esimesena tuli vastamisi minna PPS Red (Soome) võistkonnaga, kellest olid meie sipelgad tunduvalt üle, sahistades vastaste võrku lausa üheksal korral ning lõpetades turniiri esimene mäng tugeval 9:0 eduseisul. Päeva teises kohtumises Pärnu JK Vaprusega ei hoidnud tüdrukud taaskord midagi tagasi ning mängule mindi vastu sama hooga nagu ka eelmisele kohtumisele. Vapruse üle võeti korralik 6:2 võit lõpetades esimese turniiripäeva B alagrupi esikohaga. Teisel päeval ootas sipelgaid taaskord ees kaks mängu, millest esimesel mindi silmitsi Poola klubi TS MITECH ZYWIEC eakaaslastega. Võitluslikus mängus suutsid võtta oma seekord aga vastased, sundimaks meie tüdrukuid võtma vastu oma turniiri ainsa kaotuse (0:2). Järgmises kohtumises said meie sipelgad ennast aga uuesti välja elada, kui JK Tulevik / Suure-Jaani United ÜN üle võeti korralik 4:0 võit. Kolmandal päeval ootas tüdrukuid ees üks kohtumine, mis tuli pidada FC Flora tüdrukute vastu. Võimalusi skoorida oli mõlemal satsil, kuid taaskord leidsid omad hea võimaluse pall vastaste puuri toimetada ja mängust 1:0 võit võtta. Turniiri neljandal ehk viimasel päeval ootas ees tähtis mäng JK Tabasaluga, kuna sellest olenes, kas kindlustame endale ise teise koha või jääme ootama teiste võistkondade mängutulemusi. Nagu meie sipelgatele kombeks ei jäetud aga midagi teiste otsustada, võttes Tabasalu eakaaslaste vastu kindel 3:0 võit ning kindlustades endale U14 vanuseklassi hõbemedalid!

Treener Kaisa Liina Keps: "Tüdrukud näitasid turniiril vinget minekut ning lõid palju väravaid. Pärast alagrupi võitu läksime kokku turniiri hilisema võitjaga Poolast ning kahjuks pärast võitluslikku esimest poolaega väsisime ja lasime endale kaks vastuseta väravat lüüa. Nägime, mille kallal peame veel tööd tegema ja märkasime, millist vilja on kandnud tüdrukute usin trennides käimine. Kõikide teiste mängijate kõrval jagati rohkelt kiidusõnu ka meie väravavahi Kelise kohta, kes tõi oma pantrihüpetega palle ka ristnurgast ära ning tüüris oma tiimi võidule Flora vastu, kelle surve alla me pärast enda löödud varajast väravat kohe jäime.

Eriti suur tänu kuulub meie mängijate tublidele peredele, kes meie kõrval olid ning aitäh kõigile klubilistele, kes meid viimases mängus Tabasalu vastu häälekalt toetasid. Tüdrukud tundsid Teie kaasaelamist ning said kõvasti indu, et näidata ilusat söödumängu, võidelda igas olukorras ning võit FC Elvale tuua."

FC Elva 2011-13 tüdrukud: Marta Asi, Lisette Saago, Anette Grete Kõrgesaar, Heili Kender, Iiris Kalamees, Karola Keis, Karolin Antson, Kelis Toova, Lisete Pent, Gedi Salumäe, Melissa Bojarinov, Mia-Mirell Olesk, Mirell Hunt, Eliise Pastak

Treenerid: Kaisa Liina Keps, Katharina Heinaru


2013 A poisid võitlesid välja koha esikolmikus

2013 A poiste võistkond autasustamisel / Svetlana Valijeva

2013 A tugevusgrupis mängivad poisid alustasid oma turniiri mänguga EPS/2B (Soome) vastu. Sipelgad läksid mängule vastu suure energiaga ning jätsid selle ka väljakule, kui põhjanaabrite võistkonna üle võeti kindel 5:1 võit. Järgmisena tuli vastamisi minna FC Flora eakaaslastega, kellele aga kahjuks vastu ei saadud ning oldi sunnitud tunnistama rohesärkide 0:3 paremust. Järgneval päeval läksid poisid väljakule aga veelgi suurema hooga võttes päeva esimesest kohtumisest 2:1 võit Soome klubi KP-75 1 üle. Ka järgmises kohtumises ei hoitud end tagasi, kuna Pärnu JK Vapruse kollasele võistkonnale tuli näidata, mis puust me oleme, võideldes välja 1:0 võidu ja alagrupi teise koha. Edasi tuli poistel kolmandal päeval minna poolfinaali raames vastamisi Tartu JK Tammekaga. Tahet oli palju ning koht finaalis mängimiseks lähedal, ent sel korral võtsid vastased oma ning läksime 0:2 kaotuse järel mängima 3.-4. koha peale. Võitlustulle kolmanda koha nimel mindi silmitsi Viimsi MRJK noortega. Kohtumine oli pingeline ning kumbki osapool ei andnud kordagi alla, kuid omade löödud iluvärava toel oldi Viimsist 1:0 üle ning teeniti välja uhke A tugevusgrupi 3. koht!

Treener Jürgen Kuresoo: "Pärnu Summer Cup on meie 2013 võistkonna jaoks midagi enamat kui lihtsalt turniir. Tegemist on iga aasta kaua oodatud kogupere üritusega, kuhu kaasaelama tulnud perekonnaliikmeid ja sõpru on kordades rohkem kui mängijaid võistkonnas. Sellises atmosfääris mängimine, kus platsi kõrval toetavad sind kümned häälekad pealtvaatajad, annab ka poistele lisa motivatsiooni. Poisid näitasid head mängu ning saavutasid rahvusvahelisel turniiril tubli 3. koha. Kolmanda koha mängus lõime tõelise iluvärava. Värav ning sellele järgnenud tähistused jäävad kindlasti kauaks veel meelde!"

FC Elva 2013 A: Tristan Laurson, Hanno Liiva, Andrus Säägi, Oliver Kolberg, Albert Vaaderpass, Allan Vals, Romet Paavel, Karl Miko Põdra, Kristofer Kuresoo, Harri Otto Valdmann, Ardo Paas, Jako Jasper Aksjonov, Reimo Aasamäe, Tom Aron Põldmaa, Tomy Reinsoo, Marten Ojukas

Treener: Jürgen Kuresoo

2013 A 3. kohamängu tabamus, värava autoriks Kristofer Kuresoo


2013 B poisid teenisid paremusjärjestuses 7. koha

2013 B poisid vs Soome EPS Valkoinen / Svetlana Valijeva

2013 B tugevusgrupi poisse ootas esimesel päeval samuti ees kaks mängu, millest esimene tuli pidada Poola satsi UKS Lisek Milowka vastu. Vastaste võrku suudeti küll pall toimetada, kuid enda puuri puhtaks jätta ei õnnestunud ning esimesest mängust tunnistati vastaste 1:3 paremust. Ka päeva teises kohtumises tabas meie sipelgaid sama saatus, kui JK Tallinna Kalev sinise poiste vastu tunnistati samuti 1:3 kaotust. Turniiri teise päeva hommikul ootas poisse ees kohtumine Tapa valla Spordikooli eakaaslastega, kelle vastu aga väravamasinat tööle kahjuks ei saadud ning võeti vastu 0:3 kaotus. Järgmises kohtumises EPS Valkoinen (Soome) vastu võtsid poisid välja oma trumbid ning mängisid väljakul suure isuga, teenides ka turniiri esimese võidu (3:1). Kolmandal päeval jätkati madistamist sama energiaga, millega lõpetati teine päev, kui Soome võistkonna KP-75 2 vastu saadi kirja järjekordne võit (4:2). Võidulainel triivimise lõi päeva teises kohtumises sassi aga Pärnu JK Vaprus must sats, kui taaskord vaatamata omade skooritud väravale suutsid ka vastased oma võimalused realiseerida, lõpetades mängu seisul 1:2. A alagrupi neljas koht viis turniiri viimasel päeval meie sipelgad vastamisi B alagrupi neljandaga - Orimattilan Pedot (Soome) võistkonnaga. 7.-8. koha madinas näitasid meie noored, mida nad oskavad, ning võtsid Soome poiste üle kindla 3:0 võidu, teenides 13 satsi seast tubli 7. koha!

FC Elva 2013 B: Germo Pappel, Romet Õigus, Rasmus Leesik, Olari Truus, Oskar Allik, Trevor Mattias Laine, Robin Schüts, Gregor Gimbutas, Otto Sarp Günes, Even-Andre Loos, Harald Rebane, Kenneth Aron Koddala, Märten Oras, Kaspar Kasemets, Sairos Aarike, Kenneth Soom

Treener: Antti Arumäe


2016 A poisid madistasid end tublile 5. kohale

2016 A poisid Pärnu JK sinise vastu madistamas / Svetlana Valijeva

2016 A tugevusgrupi sipelgad alustasid oma turniiriteekonda eriti võimsalt, kui esimesel päeval kohtuti avalahingus JK Tabasalu sinise võistkonnaga, kelle vastu ei hoitud midagi tagasi ning võeti korralik 6:1 võit. Ka päeva teisele vastasele ei halastatud ning mängule mindi vastu sama energiaga nagu eelnevale, mille toel võeti ka Pärnu JK sinise võistkonna üle domineeriv 8:2 võit. Turniiri teist päeva jätkati sama minekuga nagu esimesel, kui ka Paide LM eakaaslaste vastu sahistati mängu jooksul võrku lausa seitsmel korral, lastes enda võrku lüüa vaid ühe palli. Turniiri kolmandal päeval tõid Läti võistkond FC Real Pro Ikškile ja FC Nõmme United punane meie sipelgad aga maapeale tagasi, kui vastu oldi sunnitud võtma 2:5 ja 2:7 kaotused. B alagrupi kolmas koht viis meie poisid 5.-6. koha heitluses silmitsi Ogres NSC I (Läti) võistkonnaga, kelle peal eelneva päeva kaotused välja elati ning võrku 7 palli toimetati, võideldes 7:3 võiduga end tublile 5. kohale!

Treener Laur Nurme: "2016 A-tasemel korjasid poisid kahel esimesel päeval alagrupis kolm kindlat võitu kuid seejärel tuli kahelt tugevalt vastaselt kaotused vastu võtta. Kolmas koht alagrupis viis 5. koha mängule lätlaste Ogres NSC I vastu, mis võideti kindlalt 7:3. Positiivne oli, et kuue mängu peale lõi meeskond kokku 32 väravat ning ühelgi poisil ei jäänud värav löömata. Tulemustest olulisem oli mitmepäevase turniiri kogemus, mis paljude poiste jaoks olu uudne olukord, kus pidi vanemate abita iseseisvalt hakkama saama ning teistega arvestamist õppima. Lõppkokkuvõttes oli turniir poistele väga kasulik ning pakkus palju õpetlikke momente ja häid emotsioone."

FC Elva 2016 A: Dominic Orion, Trenton Laurson, Rasmus Saarniit, Kaarel Saviir, Kregor Kallingo, Trevor Pino, Karl Mattias Kõrgesaar, Simo Aarike, Artur Paas

Treener: Laur Nurme


2016 B poisid tulid väravaterohkete kohtumistega 5. kohale

Meie 2016 B sipelgad alustasid oma turniiriteekonda esimese päeva mänguga FC Flora roheliste vastu. Mõlemad võistkonnad sahistasid mängu vältel usinalt väravavõrku, ent sel korral õnnestus seda rohkem teha rohesärkidel, võttes omade üle 4:6 võit. Järgnevas kohtumises Valmiera FC II (Läti) võistkonnaga oli mäng aga äärmiselt tasavägine, mis väljendus ka mänguseisus, kui lõpuvile kõlades lepiti omavahel 3:3 viiki. Järgmise päeva esimeses kohtumises polnud meie poisid veel korralikku äratust saanud, kui FC Nõmme United mustal tiimil lasti oma puuri toimetada 7 vastuseta väravat. Mäng Unitedi vastu oli aga piisav, et meie sipelgaid unest äratada ning isuga tegutsema panna, kui sama päeva õhtul toimunud kohtumises Pärnu JK valge vastu võeti juba korralik 9:4 võit. B-alagrupi kolmas tabelirida suunas meie noored edasi 5.-7. koha mängudele, kus meie poisid teadsid, et peavad saavutama parima võimaliku koha ning nii ka tehti. Kolmandal päeval pallitud kohtumine Valmiera FC II (Läti) tiimi vastu võeti napp kuid väravaterohke 5:4 võit. Viimasel päeval toimunud mäng Läti Ogres NSC II vastu mindi suure energiaga viiendat kohta jahtima kui kindla 4:1 skooriga võeti lätlastelt nii kolm punkti kui ka B taseme 5. koht!

FC Elva 2016 B: Johann Kalavus, Pärt Purga, Tõnis Kask, Pärtel Frei, Sebastian Kalamees, Armin Sääsk, Sten-Olaf Kalbus, Raigo Kosemets, Robin Tõldsepp, Aaron Mandel

Treener: Kauri Käos