Klubiga liitus uus naistreener!

FC Elva treenerite perega liitus meie klubi teine naistreener Laura Pau, kes tegutseb klubis alates 1. oktoobrist. Varasemalt klubi turniiride korraldustiimis olnud Laura alustas oktoobrikuust Nõos uue tüdrukute trennigrupi juhendamist, kus tegutsevad 1.-3. klassi tüdrukud. 

Laura esimene kokkupuude jalgpalliga oli 6-aastaselt, kui esimest korda sai palli jalaga löödud lasteaia jalgpallitrennis. Kuigi peale lasteaeda jäid trennid pooleli, oli Laura pere jalgpallilembeline ning hoovijalgpalli sai koos perega aeg-ajalt siiski mängitud. Uuesti jalgpallitrenni jõudis ta 12-aastaselt, kui liitus Tartu JK Tammeka trennidega, kus ta tänaseni treenib. 2018. aastal sundis põlvevigastus Laurat aastaks jalgpallist loobuma. Kuna jalgpalli mängida ei saanud, leidis ta teise viisi, kuidas sellega seotud olla ning oma õe Marie kutsel liitus meie klubi traditsioonilise talveturniiri, FC Elva Indoor Cupi, korraldustiimiga.

Laura: "Turniiri korraldamine oli täitsa tore ning kui Marie mind järgmisele klubi koosolekule kaasa kutsus ja seal idee välja pakkus, et ka Elva Cupi korraldustiimiga liituksin, siis mõtlesin, et miks ka mitte. Järk-järgult toimetasin Elvas üha rohkem. Natuke sai kaasa aidatud ka Elva Lahtiste meistrivõistlust juures. FC Elva jättis klubina sooja ja kogukondliku tunde ning tahtsin üha rohkem tagasi tulla. Käisin eelmisel talvel (2018 talvel toim.k) paari Marie trenni asendamas, kui ta ise pikemalt haige oli, ja kui peale seda pakuti klubist treeneri kohta, võtsin selle kohe hea meelega vastu. Esimese suurema treenerikogemuse sain möödunud suvel, turniiril Pärnu Summer Cup 2019, kus veetsin neli päeva Marie tüdrukute võistkonna abitreenerina. Oli väga emotsiooniderohke ja mõnes mõttes ka kurnav turniir, kuid sain juurde palju kogemust lastega tegelemisel."

1. oktoobril toimus esimene jalgpallitrenn Nõos uuele tüdrukute trennigrupile, kus treenivad 1.-3. klassi tüdrukud ning mis on Laura esimene trennigrupp. Esimeses trennis oli kohal lausa 16 vinget jalkaplikat.

Laura: "Nõo tüdrukute puhul on tegemist väga sportlike ja rõõmsate tüdrukutega. Esimestes trennides on käinud kohal päris suur hulk tüdrukuid ja tundub, et Nõos on jalgpallihuvi suur. Nii vanemad kui ka lapsed suhtuvad uude trennigruppi väga positiivselt ja senine omavaheline suhtlus ainult innustab veel rohkem lastega tegelema. Usun, et olen saanud endale ühe väga ägeda grupi ja loodan, et tüdrukute jalgpallihuvi jääb püsima. Ootan uut trenni juba põnevusega ja tean, et seda teevad ka tüdrukud."

Hetkel õpib Laura Nõo Reaalgümnaasiumi 12. klassis IT suunas. Tartus treenib ta endiselt Tartu JK Tammeka treenerite käe all, Nõos külastab aeg-ajalt spordihoone jõusaali. Koolis tegeleb Laura meelsasti õpilasesinduse ja koolilehega seotud ettevõtmistega, koolist väljaspool pea kõigega, mis ette juhtub ja antud hetkel huvitav tundub. Aasta pärast plaanib Laura asuda õppima kas Tartu Ülikooli või Tartu Tervishoiu Kõrgkooli. Loodetavasti ei kaota õpingute kõrval oma kohta ka jalgpall. 

Laura kõige varasemad mälestused FC Elvast on seotud Jalkafestiga, kus ta vabatahtlike tiimis kaasa lõi. 
Laura: "Mäletan, et polnud veel klubi tegemistega eriti kursiski, aga nende kahe päeva lõpuks oli selline tunne, nagu oleksin juba ammu kõiki neid inimesi tundnud. Smilersi kontserdilt tulin ära suurepärase emotsiooniga. Hilisematest mälestustest tuleb meelde, kuidas talvel kooliga seoses Elvasse sattusin ja minust mööda kõndinud Elva Gümnaasiumi algklasside poisid mind tervitasid. Ei tea, kas ajasid mind Mariega segi, aga taaskord tekkis selline soe tunne, nagu oleksin ootamatult mingi kogukonna osaks saanud. FC Elva võib olla väike klubi, aga selle mõju sellega kas või natuke seotud inimestele on võimas. Ühel hetkel tuled vabatahtlikuna Elva Cupile paariks tunniks appi osavusmängu punkte lugema ja järgmisel juhendad juba tervet trennigruppi. Hindan väga seda, millise emotsiooni FC Elvast nii vabatahtliku, korraldaja, fänni kui ka treenerina saanud olen ja loodan, et ka kõik teised suudavad seda hinnata."

Laura Nõo tüdrukute trennigruppi on oodatud 1.-3. klassi tüdrukud. Liitumiseks võta treeneriga ühendust meilil teel laura@fcelva.ee või telefoni teel +372 5303 5552. Trenniajad: T 16:00-17:00 ja
R 15:00-16:00. Trennid toimuvad Nõo spordihoones.

Laura, tere tulemast klubisse!