Klubi esitas taotluse EAS Regionaalsete Investeeringute Programmi Elva kunstmuru valgustuse finantseeringu katteks

Esmaspäeval oli tähtaeg EAS Regionaalsete Investeeringute Programmis. Klubi ja projektipartner InterAct nägid kõvasti vaeva, et panna kokku taotlus Elva kunstmuruväljaku valgustuse finantseeringuks. Suured tänud Erkki Huntile ja AUB Elektrile, kes sponsorluse korras koostasid seni puudunud valgustuse projekti.


Klubi on näinud alates 2015 detsembrist kõvasti vaeva, et pikisilmi oodatud treeninkeskus saaks rajatud. Mitmete finantseeringute ja klubi oma panuse toel oleme täna jõudnud seisu, kus täiuslikust väljakust on veel puudu kunstmuruväljaku valgustus. Kõik tööd on võimalik lõpuni viia kui ilmad muutuvad kevadiseks.

"KÜSKi projektiga seatud eesmärkides panime endale ülesandeks koostada klubi rahastusmudel 2017-2019, mis hõlmaks ja kaasaks kõikvõimalike vahendeid klubi teenuste parendamiseks ja edendamiseks. Esimeseks, meie mõistes väga suureks projektiks valisime koos InterActi juhi Annemai Mägiga kunstmuruväljaku valgustuse. Uurisime väga põhjalikult EAS Regionaalsete Investeeringute Programmi taotlusvooru kohta ja tegime palju taustatööd. Nüüd sõltub kõik komisjonidest, kes hindavad kui vajalik on selle väljaku valgustus piirkonna noortele jalgpalli harrastajatele." selgitas taotluse tagamaid tegevjuht Marek Naaris.

Tänasel päeval treenib klubis 575 harrastajat, kelle hulgas on 119 naissoost jalgpallurit ja lisaks 10 tantsutüdrukut. Jaanuaris käivitasime meeste harrastajate grupi, kus on juba 12 aktiivset tervisesportlast. Kõik huvilised on oodatud harrastajatega liituma (soovi korral kirjutada fcelva@fcelva.ee). Kunstmuru valmimisel soovime kaasata ka õrnemasoo tervisesportlasi.

2017 hooajal on klubil 25 võistkonda, treenivad 33 erinevas treeningrühmas, mis tegutsevad Elvas, Nõos, Rõngus, Pukas, Otepääl, Annikorus, Paluperas. 30. jaanuaril alustame treeningutega Valguta Lasteaed-Algkoolis, kus jalgpalli mängimise võimalust väga oodatakse.

"Tegime hiljuti projektiga seoses analüüsi ja numbrid jahmatasid meid ennastki. Täpselt kümme aastat tagasi oli klubis hetk, kus harrastajaid oli aasta lõpu seisuga 174. Sellest ajast alates oleme me kasvanud 400 harrastaja võrra. Eriti ränk on olnud viimase viie aasta kasv - koguni 330 jalgpallurit. See võtab kukalt kratsima.
Me vajame hädasti väljakut, see kuidas ja millistes tingimustes me peame tegutsema on väga raske. Siinkohal tänan kõiki vapraid treenereid, lapsi ja lapsevanemaid, kelle abiga saame oma eesmärgid minimaalselt täidetud." lisas Naaris

EAS taotlusvooru esitatud Elva kunstmuruväljaku valgustuse projekti kogumaksumus on 86 952 €.