8. september kell 14:00 Elva linnastaadion, IV. liiga 17. voor
FC Elva II vs SK Imavere Forss 2:5 (0:2)
Väravad: 72. Käkk, 89. Bõkarev – 20., 75. Liiv, 50., 82. Arula, 40. Ellram
Hoiatused: 47. Puusalu, 74. Bõkarev – 43. Kongas, 87. Imsi
Eemaldamine: -
Peakohtunik: Marko Liiva
Pealtvaatajaid: 35

FC Elva II: Artur Lõhmus, Kris Käos, Oliver Käkk, Rasmus Sikk, Kristjan Kumberg (46. Gennadi Judin), Kerdo Puusalu, Karl Mark, Evert Soonberg (61. Argo Kaldmäe), Andres Bõkarev, Gen Alev (78. Anti Ivaste), Karl-Markkus Põldmaa

Kevadel SK Imavere Forssilt hävitava kaotuse saanud FC Elva noor meeskond tegi koduväljaku toel tabeli liidrite vastu sel korral soliidse esituse. Koduvõistkond läks füüsiliselt väga tugevate ja kiirete Imavere mängijate vastu mängima eesmärgiga teha vastaste elu võimalikult raskesk ja lüüa ise väravaid. Juba esimestest minutitest peale näitasid Imavere mängijad, et nende trumbiks on head ja kiired rünnakud, mida Elva mängijatel on raske takistada. Suurte jõududega rünnanud Imaverel kulus 20 minutit, et esimene värava lüüa, mille järel mängutempo veidi alanes ja ka koduvõistkond rohkem rünnata sai. Tihti eksisid koduvõistkonna äärekaitsjad ning Imavere rünnakud pääsesid läbi äärte kõrgele Elva karistusala lähedale. Viis minutit enne poolajavilet suutis Imavere oma eduseisu veelgi suurendada, kui Martin Ellram lõi tulemuseks 2:0.

Teist poolaega alustasid elvakad ründavamalt ja enesekindlamalt, mis tekitas ka rohkem võimalusi Imavere värava all. Sellest hoolimata suurendas tabeli liidermeeskond oma eduseisu 50. mänguminutil, kui IV-liiga suurima väravakütt Alar Arula sai oma mängu esimese tabamuse kirja. 72. mänguminutil sai ka koduvõistkond oma teenitud värava, kui keskkaitsest keskpoolkaitsjaks siirdunud Oliver Käkk saatis Imavere karistusala tagant täpse löögi värava alumisse nurka. Imavere mängijad muutusid elvakate südi vastupanu tõttu järjest närvilisemaks ning mitmed mängijad hakkasid ennast võistkonnakaaslaste peale välja elama. Agressiivsemaks muutunud tabeli liidrid kasutasid kahel korral veelgi ära kodumeeskonna kogenematusest tingitud vead ning asusid 5:1 juhtima. Mängu lõpus julgelt rünnanud elvakad said minut enne mängu lõppu veel ühe värava, kui Karl Mark tsenderdas vasakult äärelt palli karistusalasse, kus Andres Bõkarev suunas palli peaga Imavere väravasse.

Liigatabel

Järgmine liigamäng pühapäeval 15. septembril kell 17:00 Tartu Tamme staadioni kunstmurul Tartu JK Tammeka III vastu.