FC Elva talendid osalesid AC Milan Junior Camp´il Riias


Foto: FS Metta / Andris Riherts jagamas õpetusi, temast paremal Robin Paring, Karl Tammeorg ja Jasper Reilson.

Eelmisel nädalal toimus Riias AC Milan Junior Camp, kus osalesid parimad üle Läti ja kutsutud olid kolm mängijat FC Elvast. Esmaspäevast reedeni kestnud laagris oli poistele esindajaks Marek Naaris, kes viis samuti treeninguid läbi, koos AC Milani ja FS Metta treeneritega. 
"Poisid ei jäänud Läti eakaaslastele millegiga alla, pigem paistis silma meie noormeeste distsipliin ja töötahe. Treeningute vahel toimunud seminaridel rõhutati ka lastele, et head jalgpallurid on need, kes on eeskujulikud ka väljaspool jalgpalli. Meist kõigist ei saa ju tippjalgpallureid, aga see eest peame me õppima hoolima ja arvestama teistega. Sellega seoses rõhutati koguaeg ka, et heaks mängijaks saavad need, kes ka koolis pingutavad. Mõtlemise kiirus ja vastu võetud lahendused väljakul olenevad mõistuse treenitusest. Järjest rohkem lähevad tippjalgpallis hinda sellised mängijad." selgitas Marek Naaris.

"Sellel visiidil oli tegelikult suurem eesmärk ka, nimelt otsis AC Milan partnerit kellega alustada laagritega Eestis ja kuna me olime FS Mettale oma tegevuste ja turniiridega positiivselt meelde jäänud, tuligi kutse Riiga. 
Laagri teisel päeval toimus mul kohtumine AC Milani Baltikumi noorteprojektide koordinaatoriga ja lõime käed, et laager toimub 2014.a augusti keskel Elva linnastaadionil. Täpsemad kuupäevad ja vanuseklassid selguvad, aga selge on see, et siia saavad tulla talendid üle Eesti ja ka mujalt maailmast. Parimatel on võimalus siit pääseda AC Milani üldlaagrisse ja kõige olulisem on teha nädal trenni koos parimatega." lisas Naaris.

"Kokku osales laagris 64 last, keda juhendasid iga päev 7-8 treenerit. Nende hulgas mina, saades väga hea kogemuse ja uusi ideid. Suhtlemine noortega toimus inglise keeles ja enamasti ka verbaalselt, kuna paljud noored lätlased suhtlesid ainult oma riigi keeles. Igaljuhul oli lõbus ja väga professionaalne üritus. Igal sammul oli tunda kõrgeimat kvaliteeti, treeningud toimusid mõnusas Olimpiskais Sporta Cents jalkahallis." võttis kogu ürituse kokku Naaris.

Laagris osalesid: Karl Tammeorg, Robin Paring, Jasper Reilson

FC Elva noorte osalemist toetasid

Margus Ivask