FC Elva noored tegid võimsaid tulemusi korjates Soome suurturniirilt ühe esikoha ja kaks hõbedat


 FC Elva kogukonna liikmed valmistumas Kokkola Cupi avatseremooniaks / FOTO: Marliis Laurson

Klubi suvine võistlusreis viis seekord Elvast 7 võistkonda koos 93 noore jalgpalluriga Kokkola Cupile, mis on osalejate arvu poolest Soome suuruselt teine noorteturniir. Sel aastal osales 18 erinevas vanuseklassis kokku 324 võistkonda ning lisaks Eesti ja Soome võistkondadele oli osalejaid veel ka näiteks Inglismaalt, Lätist, Rootsist ja Taist. Tänud heale koostööle kulges kogu reis väga hästi ning meie noored jalgpallurid ja nende vanemad hoidsid klubi lippu kõrgel elades igal võimalusel häälekalt kaasa ka teistele Elva võistkondadele. Alagrupist pääsesid edasi nii meie U18 kui ka U13 tüdrukute võistkonnad ja lisaks neile kolm poiste võistkonda – U16, U14 Punane ja U11 Valge. Kui 9 aastat tagasi jäi Kokkola Cupil meie parimaks tulemuseks 2002 poiste veerandfinaali koht, siis sel korral sai eelmine saavutus korralikult ületatud, sest koguni kolm võistkonda võitlesid välja koha finaalis. Suur tänu kõgile mängijatele, nende vanematele, treeneritele, turniir peakorraldajale Andrus Meinartile, bussijuhtidele ja Kokkola linnale heade emotsioonide eest!

FC Elva U18 tüdrukud tegid võimsa turniiri ja korjasid hõbeda

U18 tüdrukud autasustamisel / FOTO: Sirly Napritson


Treener Deniss Samoilov: "Turniiri esimeses mängus tuli FC Elva tüdrukutel tunnistada vastaste paremust. Mõlemapoolsete võimalustega mängus eksis FC Elva rohkem ning Sääripotku teenis napi 3:2 võidu. Tüdrukud tegid vastavad järeldused ning seejärel võeti enesekindlalt kolm järjestikust võitu ONS, Kronoby ja GBK/LoVe võistkondade vastu. Viiendas mängus tuli kohtuda GBK/KäTa vastu. Selleks hetkeks oli poolfinaali pääsemine meil kindlustatud ning vastaseks just seesama GBK/KäTa. Viimases alagrupimängus, mis kulges rahulikus tempos, tuli vastu võtta 0:1 kaotus. 

Mõned tunnid hiljem toimus poolfinaal, kus tüdrukud teadsid väga hästi, et finaali pääsemiseks on vaja korralikku pingutust. FC Elva tüdrukud mängisid võistkondlikult väga hästi ning võtsid võimsa võidu - 4:0! Positiivsete emotsioonidega ja hea enesekindlusega siirduti finaali! Finaalis ootas meid GBK/LoVe tüdrukute võistkond, kes näitas ka alagrupimängus väga südikat mängu. Turniiri kõige viimases ja tähtsamas mängus olid mõlemad võistkonnad tasemel, mängiti organiseeritud ja hingestatud jalgpalli. Mitmesaja pealtvaataja silme all toimus väga põnev lahing, milles kumbki võistkond väravat lüüa ei suutnud. Normaalaeg lõppes tulemusega 0:0, mis tähendas, et võitja tuli välja selgitada 11m löökidega. Pingelises penaltiseerias olid soomlaste löögid täpsemad ning FC Elva tüdrukud said kaela hõbemedalid. Kokkuvõttes tüdrukutelt väga tubli pingutus ning hõbemedalid Soome turniirilt on kõva sõna!"FC Elva U18 tüdrukud:  Katarina Elisabeth Käpa (vv), Maribel Viridet, Lenna Org, Liis Kisand, Kaisa Pastarus, Grete Kask, Agnes Eek, Melek Batakcioglu, Karlotta Levin, Loviise Männiste, Mirtel Kalamees, Carolin Hunt, Liis Suits, Heliisa Theadora Sunts.Alagrupimängud:

FC Elva vs Sääripotku (FIN) 2:3

FC Elva vs ONS (FIN) 2:0

FC Elva vs Kronoby YJ 08 (FIN) 4:1

FC Elva vs GBK/LoVe T08 YJ (FIN) 3:1

FC Elva vs GBK/KäTa YJ (FIN) 0:1

Poolfinaal: FC Elva vs GBK/KäTa YJ (FIN) 4:0

Finaal: FC Elva vs GBK LoVe T08 YJ (FIN) 0:0 (pen 10:11)


T U18 finaali video: https://app.veo.co/matches/20230723-fc-elva-love-ac22c8fd/#t=00:05Alagrupimängudes keerulisi momente kogenud U16 meeskond võitis oma vanuseklassis kulla

U16 meeskond autasustamisel / FOTO: kokkolacup.fi


Treener Laur Nurme: "Alagrupimängudes oli tõsiseid raskusi ja kaotasime juba teises mängus põlvevigastuse tõttu ühe oma võtmemängija Hegerti kuni turniiri lõpuni. Kuna teine mäng ebaõnnestus täielikult ja mitmetel mängijatel oli vigastustega probleeme, siis tundus ühel hetkel alagrupist edasipääs juba võimatu aga olulised väravad olulistel momentidel viisid meid siiski edasi.

Veerandfinaalis läksime vastamisi Kokkola linna esindusmeeskonnaga ja saime linna peaareenil mängida sadade inimeste ees. Oma alagrupi kindlalt 16:1 väravate vahega võitnud GBK oli selge favoriit aga suutsime tänu heale häälestatusele mängida nendega nii et ei jäänud suure surve alla. Mäng lõppes 0:0 seisuga ja penaltiseerias tegi head tööd väravas seisnud kapten Ants Savimägi, kes tõrjus ühe löögi ning saatis ka ise ühe penalti kindlalt võrku. 5:4 lõppskoori järel said meie mängijad korraliku laengu eneseusku ja peale seda tundsime, et võime lõpuni välja minna.

Poolfinaal toimus mudasel väljakul ja läks väga närviliseks, sest võitlust oli palju ja vastased provotseerisid igal võimalusel. Mattiase ja Ruubeni väravad viisid meid aga finaali, kus kohtusime 2018 Kokkola Cupi võitja ehk Virkiä meeskonnaga. Ruubeni ja Markose varajased väravad viisid meid finaalis kiirelt 2:0 ette ja selle tulemusega ka mäng lõppes."


FC Elva U16: Mattias Kants, Tobias Kants, Romet Paas, Andero Koosa, Oliver Mölder, Tristan Mölder, Andris Tammi, Ants Savimägi, Joosep Kroon, Hugo Oscar Pruus, Ruuben Jaagant, Sander Portnov, Joosep Šults, Markos Alter, Egert Tiido, Henry Malkus, Eerik Veelmaa, Hegert Härm

Alagrupimängud:
FCE - Virkiä 1:1 väravad: Ruuben Jaagant
FCE - FK Smiltene/BJSS 2 (LAT) 0:1
FCE - JK Noova 1:0 väravad: Henry Malkus
FCE - LBK/P15 1:1 väravad: Hugo Oscar Pruus

Veerandfinaal: FCE - GBK 0:0 (pen.5:4)
Poolfinaal: FCE - LBK/P15 2:1 väravad: Mattias Kants, Ruuben Jaagant
Finaal: FCE - Virkiä 2:0 väravad: Ruuben Jaagant, Markos Alter


U16 finaali video: https://app.veo.co/matches/20230723-fc-elva-lappuan-virkia-4f09d8ff/#t=19:07


U14 poisid leidsid õige rütmi neljandaks mänguks ning tasuks tugev 5. koht

U14 Valge meeskond valmis mängu minema / FOTO: Sirly Napritson


Treener Sander Teder; "2010 Valge meeskonna turniir algas väga edukalt, kui avamängus võeti 1-0 võit soomlaste üle ning seda ka väga domineeriva mängupildiga. Järgmised 2 alagrupimängu paraku pidime vastase 1-0 paremust tunnistama, kui meie mängupildis oli näha paanikat ja hirmu, kui vastas olid järsku suuremad poisid. Kui enesekindlust tõstsime, saime kül mängud enda kätte, aga paraku ajapuuduse tõttu ei jõudnud skoori viigistada. Kuna alagrupi viimane mäng enam ei otsustanud meil midagi, siis poisid olid jälle enesekindlust täis ning väga ilusa mänguga võeti kindel 7-0 võit. Edasi läks kohamängudeks, kus võistlesime 5-9.koha peale. Mängida oli meil 2 mängu, kust välja tulime mõlemast mängust ülikindlate võitudega ning tulemuseks kõval turniiril suurepärane 5.koht."

FC Elva U14 Valge: Remi Kazbekov, Robert Meinart, Kennert Kangur, Henri Urbla, Karl Johann Haabma, Egert Toots, Rauno Prii, Rainer Prii, Joel Reinsoo, Joosep Kaur Reinsalu, Andero Raudsepp, Karl Hendrik Koddala, Rico Krillo, Raiko Tammi

Alagrupimängud:
FC Elva - FC Kuusysi/YJ 1:0
FC Elva - PaiHa/Vihreä 0:1
FC Elva - GBK YJ 0:1
FC Elva - LaFK-KKP Musta 7:0

5.-9. koha mängud:
FC Elva - LaFK-KKP Musta 5:0
FC Elva - KaaPo 5:2

 

FC Elva U14 Punane võistkond oli väga lähedal oma alagrupi võitmisele

U14 Punane meeskond mängu eel / FOTO: Sirly Napritson


Treener Andrus Meinart: "FC Elva 2010 Punane võistkond mängis U14 vanuseklassis B-tasemel mõnevõrra harjumatut 8vs8 formaati. Alagrupis saadi mitmeid ülipõnevaid mänge ning kolme võidu, viigi ja kaotusega suudeti teisena edasi minna. Edasi hakkasid jõuvarud aga otsa saama ja ka vastased muutusid tugevamaks. Kokkuvõttes jäädi jagama 34 võistkonna seas 13-17 kohta."


FC Elva U14 Punane: Egert Vutt, Marten Vutt, Ottomar Karu, Gregor Kruuse, Riko Korbun, Eero Sven Tuvikene, Martin Karro, Henry Abolin, Kenneth Soo, Tamur Lõiv, Andrus Eek, Märt Aan, Oskar Vaaderpass, Brandon Batško

Alagrupimängud:

FC Elva - FK Valor (LAT) 1:0
FC Elva - LaFK-KKP Keltainen 2:0
FC Elva - IK Myran 0:1
FC Elva - GBK/röd 2:0
FC Elva - PK-37/ sininen 1:1

Kohamängud:
FC Elva - Solf IK/ Team Söderfjäden Black 0:5
FC Elva - RaiFu/Vihreä 0:2


Vaatemängulise finaali pakkunud U13 tüdrukud võtsid hõbeda

U13 tüdrukud autasustamisel / FOTO: Sirly Napritson


Treener Katharina Heinaru: "Tüdrukud läksid turniirile vastu suure tuhinaga ning nende südikus tõi kaasa ka super tulemuse! Alagrupis saime 2 võrdset mängu. FC Raahega mängides suutsime näidata ilusat söödumängu ja püsisime kaitses kindlalt, tänu sellele ka 3-0 võit! FC Spordiga madistades ei õnnestunud meie mäng päris nii nagu oleksime tahtnud ja selle tagajärjel tuli kaotus. Edasi mängisime LBK-ga, kus tüdrukud demonstreerisid enda väravate löömise oskust ning tulemuseks jäi 11-0. Kokkuvõttes jäime alagrupis teiseks ning suundusime edasi veerandfinaali. Seal läksime vastamisi KaPy/Valkoinen tiimiga ning tegu oli väga tasavägise mänguga, kuid tulime sealt 1-0 võitjatena välja. Edasi suundusime juba poolfinaali, kus tuli vastu KPV/valkoinen. Kohtumine oli pingeline ja mõlemal tiimil oli palju võimalusi. Samuti hakkas aina enam koitma, et tüdrukud hakkasid väsima ning sellist jõudu enam pole, mis varasematel mängudel oli, sest vahetusi ei olnud meil võimalik väga palju teha, kuna turniirile tulime ainult kahe vahetusmängijaga. Võitsime aga poolfinaalis mängu ning edasi suundusime juba finaali! Finaalis ootas meid kohalik võistkond KPV/vihreä ning tüdrukud andsid selles mängus endast kõik, mis üldse anda oli. Tore oli näha seda tuhinat, pingutust ja põnevat jalgpalli, mida tüdrukud finaalis pakkusid. Kirsiks tordil oli tolles mängus Lisete kaugelt löödud värav. Tüdrukud lõpetasid turniiri positiivsete emotsioonidega ning nende raske töö eest tasuks super 2. koht!"


FC Elva U13 tüdrukud: Lisete Pent, Anette Grete Kõrgesaar, Marta Asi, Iiris Kalamees, Kelis Toova, Maris Parksepp, Mirell Hunt, Emma Karoliina Pedor, Cristelle Kondike, Karolin Antson


Alagrupimängud:
FC Elva - FC Raahe 3:0
FC Elva - FC Sport 0:2
FC Elva - LBK/ F-12 11:0

Veerandfinaal: FC Elva - KaPy/Valkoinen 1:0
Poolfinaal: FC Elva - KPV/valkoinen 2:1
Finaal: FC Elva - KPV/vihreä 2:1

T U13 finaali video: https://app.veo.co/matches/20230723-fc-elva-kpvvihrea-907c1598/U11 poisid langesid medalimängust dramaatilise penaltiseeria järel

U11 Valge meeskond enne mängu / FOTO: Sven Aasamäe


Treener Jürgen Kuresoo: "Alagrupimängudes mängisid poisid stabiilselt head jalgpalli. Viieliikmelises alagrupis alistati kõik vastased ning mindi alagrupist esimesena edasi veerandfinaali. Kirsiks tordil oli alagrupi viimase mängu võit, kus vastaseks oli turniiri kõige nimekam võistkond FC Aston Villa Inglismaalt. Varasemates mängudes polnud nimekale Briti tippsatsile veel keegi väravat löönud. Kristofer Kuresoo hea eeltöö realiseeris väravaks Allan Vals. Alagrupi võit tähendas seda, et saime endale veerandfinaali vastaseks teise alagrupi 4. koha võistkonna JK Rakvere Tarvase. Väga võitluslikus mängus ei suudetud normaalaja järel paremust välja selgitada ning 3:3 lõppenud mängu järel pidi poolfinaali pääseja otsustama penaltiseeria. Penaltiseerias näitasid mõlema võistkonna mängijad väga osavat löögijalga ning külma närvi. Kokku löödi järjest sisse 28 penaltit ning kahjuks ei olnud õnn sel päeval meiega ja esimene eksimus tuli siiski meie poiste jalast! Pettumus oli suur, aga kokkuvõttes on sellelt turniirilt kaasa võtta rohkelt positiivseid emotsioone. Rõõmu tegi see, et kolme päeva jooksul suudeti mängida stabiilselt hästi ja ühtegi kehva mängu meil sisse ei tulnudki!"


FC Elva U11 Valge:  Andrus Säägi, Oliver Kolberg, Harri Otto Valdmann, Marten Ojukas, Albert Vaaderpass, Kristofer Kuresoo, Allan Vals, Ardo Paas, Tristan Laurson, Jako Jasper Aksjonov, Reimo Aasamäe, Tomy Reinsoo

Alagrupimängud:
FC Elva vs PaiHa/TP10 Vihreä (FIN) 2:0
FC Elva vs Ajax Sininen (FIN) 3:2
FC Elva vs Pärnu JK Vaprus (EST) 1:0
FC Elva vs FC Aston Villa (ENG) 1:0 FC Kohamängud

Veerandfinaal: FC Elva vs Rakvere JK Tarvas 3:3 (pen 14:15)
5.-8. koha mäng: FC Elva vs Ajax Sininen (FIN) 1:2


FC Elva U11 Punane võistkond hankis väärt kogemusi

U11 Punane meeskond / FOTO: Svetlana Säägi


Treener Antti Arumäe: "U11 B-taseme poisid olid turniiril üldiselt väga tublid. Jäime mõningates olukordades ise liiga pehmeks ja lasime vastastel enda eksimusest mõned lihtsad värvasad lüüa aga kogemus noortele kindlasti väga hea ja üldpildis võib mängupildiga rahule jääda. Tubli töö poisid! Teeme trenni edasi ja juba järgmised turniirid läheb paremini."


FC Elva U11 Valge: Romet Õigus, Gregor Gimbutas, Rasmus Leesik, Robin Schüts, Oskar Allik, Romet Paavel, Hanno Liiva, Germo Pappel, Stenver Valdmäe, Sairos Aarike

Alagrupimängud:
FC Elva - KP-V 1:3
FC Elva - Leppä/13-valkoinen 2:1
FC Elva - Tervarit-J/punainen 1:0
FC Elva - KPV/valkoinen 0:4
FC Elva - IK Myran 0:2

Kohamängud:
FC Elva - KePS/valkoinen 1:2
FC Elva - FC Raahe/Punainen 4:0

Meie lapsevanemad näitasid kuidas head fännid omasid toetama peavad

Meie U11 grupi lapsevanemad / FOTO: Marliis Laurson