FC Elva noored pidasid sõprusmängu Lõuna Politseiprefektuuriga

04.10. kell 16.00 toimus Elva Linnastaadionil FC Elva poiste ja Lõuna Politseiprefektuuri vahel sõpruskohtumine jalgpallis.
Mängule jättis kahjuks oma jälje vihmane ilm, kuid see ei takistanud tasavägise mängu kulgemist. Mängu alguses püüdsid politseinikud kohe enda jõudu väiksematele Elva poistele peale suruda ja poisid jäidki alguses
surve alla. Mida aeg edasi seda enesekindlamaks muutusid Elva noormängijad. Hakkasid ise palli hoidma ja panid maksvusele enda tehnilised- ja taktikalised oskused. Parimad võimalused olid Evert Soonbergil ja Ats
Joandil, esialgu jäid need ainult võimalusteks, sest vastaste väravavaht oli tasemel. Kui esimesest poolajast oli mängitud 14.minutit sai Ats Joandi söödu vasakule äärele läbijooksule ja lõi palli väravavahile püüdmatult värava paremasse nurka. Peale väravat püüdsid meie korrakaitsjad uuesti initsatiivi endale haarata, mindi suuremate jõududega rünnakule ja kaitsetöö jäeti unarusse. Teine värav tuli sarnaselt esimesele, ainuke vahe oli selles, et Ats Joandi ei löönud ise peale, vaid söötis madalalt värava eest
läbi Evert Soonbergile, kes lükkas palli rahulikult tühjaks jäänud väravasse. Sellega esimese poolaja peamised sündmused ka piirdusid.
Teisel poolajal tahtsid Elva noored jalgpallurid kõik ise politseinikele väravat lüüa ja sellega seose hakkas mängupilt lagunema. Kaitsed liikusid rünnakule ja poolkaitsjad tegelesid üldse ainult ründamisega. Sellega seetõttu avanes korrakaitsjatel mitmeid häid võimalusi kiirrünnakuteks, millest ühe nad ka ära kasutasid. Samas võib öelda, et Elva mängijad peavad olema tänulikult enda väravavahile Arvo Käkkile, kes mitmed 1:1 olukorrad lahendas enda kasuks. Mängu lõpus lõid politseinikud ka korra palli Elva võistkonna väravalatti aga sealt väravajoone peale põrkava palli tõrjus taaskord Elva väravavaht Arvo Käkk.
Vaatamata vihmaseleilmale oli siiski tore ja võitluslik mäng.

FC Elva - Lõuna Politseiprefektuur 2:1 (2:0) Mänguaeg 2x25min
Väravad: 14. Joandi, 21. Soonberg - 40. Lõuna Politsei

FC Elva: Aimar Tamm, Arvo Käkk, Raido Kuus, Rando Kuus, Imre Sööt, Karl Bussov, Kaarel Tinn, Henry Eichelmann, Allar Tillmann, Ats Joandi, Andres Vähi, Evert Soonberg

Peale FC Elva poiste ja Lõuna Politseiprefektuuri mängu toimus ka Elva Linnavalitsuse ja
Elva Gümnaasiumi õpetajate vaheline mäng, kus lepiti sõbralikult viiki 2:2.
Kuigi õpetajad asusid kiirelt juhtima 2:0 suutsid linnavalitsuse esinadajad
teisel poolajal mängu sõbraliku viiki tüürida.