FC Elva kuukiri│Juuni

FC Elva vs Tallinna FCI Levadia U21 15.06.2024 2:3 / Carolin Hunt
Esindusmeeskond noppis juunikuus punkte!

Esindusmeeskonna juunikuu algas võõrsilmänguga Tartus kui madistasime Lõuna-Eesti derbis Tartu JK Welco vastu. Kui hooaja esimeses lahingus võitsime vastast napi 1:0 seisuga, siis teadsime, et tulemas on väga raske lahing ning seda suuremat heameelt tegi 0:0 viik, mis andis kuule hea hoo sisse. Seejärel suundus meeskond väiksele puhkusele, et korraks tulevasteks mängudeks energiat koguda.

Juunikuu keskel, 15. juunil, pidasime maha kuu ainsa kodumängu Tallinna FCI Levadia U21 meeskonna vastu. Mängu 12. minutil lõi kohtumise avavärava Karl Tammeorg! Kuus minutit hiljem viigistas vastane seisu. 25. minutil läksime taas juhtima 2:1 seisuga kui värava lõi Kristo Põldsaar! Kaks minutit hiljem viigistas vastane taas seisu ning vaheajale mindi 2:2 seisuga. Teine poolaeg oli väravate vaesem kuid pingeline. 60 minutil läks vastane kohtumist juhtima ning seisuks sai 3:2, mida vastane suutis kahjuks hoida kuni mängu lõpuni. Oli väga põnev lahing, kuid sel korral tuli leppida vastase paremusega. Meil on väga hea meel, et mängu oli tulnud vaatama 187 pealtvaatajat, kes andsid oma emotsiooniga mängule hoogu juurde!

Juunikuule pandi ilus punkt Paides, kui mängiti Paide Linnameeskond U21 võistkonna vastu. Sarnaselt eelmisele mängule suutis Karl Tammeorg taas avada skoori täpselt samal minutil (ehk 12. minutil) ning 1. poolaeg lõppes seisuga 1:0 meie kasuks. Teisel poolajal, 54. minutil, viigistas vastane mänguseisu. 63. minutil teenisime nurgalöögi, mida läks lööma Nikita Karasjov. Nikita pani väga hea palli värava alla, mida läks tagapostist peaga ründama Kristo Põldsaar ning suutis palli võrku suunata! Väga vajalikud 3 punkti juunikuu lõppu!

Esindusmeeskonna eest tegi 30.05.2024 enda debüütmängu Joosep Ülper!

Esindusnaiskond lisas tabelisse viigipunkti

Juunikuus ootas meie naisi ees vaid üks kohtumine, kui 16. juunil sõitis pealinnast külla tabeliliider Nõmme Kalju FC. Palava ilmaga peetud lahing oli tasavägine ning pingeline, kuid sel korral ei õnnestunud kummagil võistkonnal võrku sahistada, leppides väravateta 0:0 viiki ning lisades mõlemad tabelisse vaid ühe punkti.

Duublid ja rahvaliiga

Meie duubelmeeskond pidas juunikuu jooksul maha kolm kohtumist. Juunikuu algas madinaga Rakveres vs Rakvere JK Tarvas. Vastane läks kohtumist juhtima seisuga 3:0, kuid meie poolt lisas oma auvärava 81. minutil Aleksandr Fedotov! Järgmiseks sõideti külla Võru FC Heliosele, kellele pidime kahjuks tunnistama taas 3:0 paremust. Juunikuu viimane mäng, enne puhkusele suundumist, toimus meie koduväljakul Elva linnastaadionil, kui külla tuli Sillamäe FC NPM Silmet. Vastane asus kohtumist juhtima 16. minutil. Meie viigivärava eest hoolitses 31. minutil Ekke Lõbu, kuid seejärel sai vastane hoogu ainult juurde ning kohtumine lõppes seisuga 1:5 vastase kasuks. Pea püsti mehed, sest hooaeg läheb hooga edasi!

Meie duubelnaiskonda ootas juunis ees kaks lahingut alustades vastasseisuga FA Tartu Kalevi vastu. Võõrsil toimunud kohtumisel avasid 6. minutil väravatearve võõrustajad, kuid kaua ootama ei pidanud, kuniks meie naised penalti teenisid ning 10. minutil seisu viigistasid. Seejärel said meie naised mängu enda kontrolli alla ning lisasid kaks väravat ka 25. ja 68. minutil, võttes kalevlaste üle Liisa Mäe väravatest kindla 3:1 võidu. Juunikuu teises kohtumises sõitsid omadele külla Võru FC Heliose naised, kellele näidati, mida trennis õpitud on. "Algul ei saa vedama, pärast ei saa pidama" on madinale õigeks kirjelduseks, kuna meie duubelnaiskond avas peale mitmeid üritusi väravatearve Kätlin Tuvi tabamusest 33. minutil, peale mida skooriti teisel poolajal veel ka 36., 55., 65. ja 68. minutil, lõpetades mängu domineerival 5:0 seisul. Teise värava autoriks oli taaskord Kätlin Tuvi ning ülejäänud kolm väravat ehk kübaratriki vormistas Margaret Heinaru!

Meie rahvaliiga 6. Sektori mehed mängisid juunikuus ühe kohtumise Tartu Taara vastu. Mäng oli täis palju väravaid ja põnevust. Vastane läks mängu juhtima esimesel poolajal seisuga 2:0. Teisel poolajal näitasid meie mehed, mida nad suudavad ning vastase väravavavõrku löödi kolm väravat, mille autoriteks olid Silver Ero, Priit Pärnpuu ning Kauri Käos! Vastane lõi mängu 5. lisaminutil viigivärava ning põnev kohtumine lõppes seisuga 3:3.

Meie sipelgad

U15 poisid pidasid juunikuus maha neli vinget lahingut! Juunikuud alustati koduväljakul lahinguga Tallinna FC Flora roheliste vastu. Esimese poolaja lõpus, 43. minutil, lõi värava Rauno Prii! Teisel poolajal lisas kauni värava Joel Reinsoo ning poisid võtsid vastu tubli 2:0 võidu! Järgmisena sõitis külla meie poistele Tartu JK Tammeka sinine võistkond. Läksime mängu juhtima juba 3. minutil kui avavärava lõi Rauno Prii. 24. minutil lõi meie teise värava Karl Johann Haabma ning suundusime vaheajale 2:0 eduseisuga. Teisel poolajal 69. minutil õnnestus vastasel üks värav tagasi lüüa, kuid poisid pingutasid lõpuni ning mäng võideti seisuga 2:1 ning 3 vajalikku punkti oli taas käes! Juuni keskel sõideti külla Tallinna FCIL United I võistkonnale. Esimene poolaeg oli pingeline ning mänguseis püsis 0:0 kuni esimese poolaja 3. lisaminutil avas Karl Johann Haabma väravatearve! 74. mänguminutil teenisime penalti, mida läks lööma Joel Reinsoo ning saatis palli kindlalt vastase väravavõrku ja poisid suundusid koduteele 2:0 võiduga! Vaid 3 päeva hiljem sõideti taas Tallinnasse, et mängida Tallinna FC Flora vastu. Vastane läks 6. minutil juhtima ning sai hoo sisse, mida meil seekord kahjuks ei õnnestunud peatada ning punktid jäid seekord pealinna. Juunikuu lõpetati U15 Esiliigas väga tugeval 4. kohal!

U14 tüdrukud pidasid samuti juunikuus maha neli kohtumist. Kuud alustati Sakus kui mängiti Saku Sportingu vastu. Meie avavärava lõi Mirell Hunt ning sealt said tüdruku korraliku hoo sisse. Vaatamata vastase neljale väravale suutsid meie tüdrukud palli toimetada vastase väravavõrku lausa 11 korda (2x Mirell Hunt, 5x Iiris Kalamees, 1x Kendra Saar, 1x Karola Keis, 1x Lisette Saago, 1x Marta Asi). Järgmises mängus alistati kodus põnevas lahingus Suure-Jaani United ja SK Motiiv ÜN. Mängu avavärava lõi 1. minutil Iiris Kalamees, kuid kolm minutit hiljem viigistas vastane mänguseisu. 21. minutil teenisime penalti, mille realiseeris Marta Asi. Seejärel said taas tüdruku hoo sisse ning omalt poolt lõid värava Mirell Hunt ja veel ühe tabamuse Marta Asi minnes mängu 4:1 juhtima. Vastane lõi veel ühe värava tagasi, kuid me ei jäänud võlgu ning Kendra Saar lisas ka omalt poolt ühe ning mängu lõppseisuks jäi 5:2. Juunikuu keskel peeti maha hooaja võrdseim lahing Tallinna FC Ararati vastu. Vastane läks kohtumist juhtima, kuid Iiris Kalamees viigistas seisu. Seejärel teenisime meie penalti, mille realiseeris Marta Asi, kuid 8 minutit hiljem teenis ka vastane penalti ning pingelise mängu seisuks sai 2:2. Neli päeva hiljem sõitis meile külla Maardu LM JK, kellega pidasime tagantjärgi maha 1. vooru mängu, mis hooaja alguses ära jäi. Mäng kulges meie tempos ning väravad said kirja Heili Kender, Karola Keis ja Marta Asi ning kauni 3:0 võidu abil panid tüdrukud juunile kauni punkti olles U14 tüdrukute liiga liidrid!

Juunikuu lõpus osalesid meie 6 võistkonda suvisel suurturniiril Pärnu Summer Cupil. Turniiri kohta loe rohkem meie kokkuvõttest siit: https://fcelva.com/uudised/parnu-summer-cup-2024

Juunis korraldasid treenerid Veiko Haan ja Kauri Käos meie kõige pisematele jalgpalluritele toreda turniiripäeva Sportland Arbimäe miniarenal.

Klubi tegemised

Täname südamest ...
Karl Bussovit, kes pani käe külge ja annab enda panuse, et Elva Linnastaadioni muruväljak saaks veelgi paremat hoolt nii kastmisega kui ka väetamisega!
Kesklinna Apteeki, kes aitas meil täiendada arstikotte, et treeneritel ja füsioterapeutidel oleks parimad vahendid mängijate aitamiseks!

Juunikuus jõudis kohale 10 tonni kummipuru, mis laotatakse juulikuus meie armsale Nike Arena Elva kunstmuruväljakule.

Tule toetajaks!

Kui tunned, et sul on soov ja võimalus FC Elva tegemisi toetada, siis võta meiega julgelt ühendust. Leiame üheskoos Sulle sobiva valdkonna, mis Sind kõnetab ning kindlasti ka väljundi Sinu toetuse tänamiseks!

04.08 FC Elva (N) vs Tallinna FC Levadia (N) / Elva linnastaadion / 14:00
20.08 FC Elva vs Paide Linnameeskond U21 / Elva linnastaadion / 12:30  HEATEGEVUSMÄNG
22.08 FC Elva (N) vs Tallinna FC Flora II (N) / Elva linnastaadion / 18:00