FC Elva kaotas Esiliiga B mängu Maardu FC Starbunkeri vastu

Viimasel ajal heas vormis olnud Maardu võiskond oli FC Elvast kindlalt üle ja võitis.
2. juulil kell 19:00 Maardu linnastaadion (Karjääri 4, Maardu)
Maardu FC Starbunker - FC Elva  2:1 (1:0)
Väravad: 27. Sergei Zabelo, 60. Ilja Zelentsov - 76. Tarvo Timm
Hoiatused: 36. Deniss Kovtun, 66. Šahriar Abdullajev, 80. Dmitri Denissov, 88. Sergei Zabelo - 78. Martin Thomson, 82. Veiko Kütt
Peakohtunik: Denis Petrov
Abikohtunikud: Rein Väin, Andres Kalvik
Pealtvaatajaid: 56

FC Elva: 1-Käkk, 5-Kuus, 6-Kütt, 3-Thomson, 11-Altsaar, 22-Avasoo, 7-Kerro, 8-Tinn (85. 2-Haan), 9-Joandi (39. 15-Samoilov), 17-J. Kuresoo, 14-Frei (71. 21-Timm).
Varus: 12-Toom, 2-Haan, 15-Samoilov, 18-Sikk, 20-Mekk, 21-Timm.

Statistika                  I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:               2:4                   4:5                    6:9
Raamidesse:              0:3                   2:4                    2:7
Ohtlikud rünnakud:     2:4                   4:5                    6:9
Nurgalöögid:               0:0                   4:1                    4:1
Suluseisud:                 2:1                   0:0                    2:1
Vead:                          6:7                   6:7                   12:14

Maardu valitses esimest poolaega

Maardu võistkond, kes näitas eelmine kuu head minekut kogudes palju võite, näitas kohe mängu alguses, et nende edu ei ole olnud juhuslik. Maardu FC Starbunker surus FC Elva meeskonna oma poolele ja leidis kombineerides mitmetel kordadel oma ründajaid, kes tekitasid FC Elva karistusala lähistel ohtu. Peamiselt said vastased löögile karistusala tagant. Poolaja otsustavaim hetk saabus poolaja keskel, kui vastaste vasakkaitsja tegi hea tõusu rünnakule. Ta murdis äärelt keskele ja tegi hea seinasöödu oma meeskonnakaaslasega. FC Elva kaitseliin oli üle mängitud ja  Zabelo pääses väravavahiga silmitsi. Maardu mees ei eksinud ja viis oma meeskonna juhtima. FC Elva parimad võimalused esimesel poolajal olid Ats Joandi ja Oliver Avasoo kasutada, kui nad said paarikümnelt meetrilt löögile. Mõlemad löögid lendasid üle värava.

Teisel poolajal mäng võrdsustus

FC Elva näitas teisel poolaja alguses head aktiivsust ja suutis mängu vastaste poolele suunata. Maardu rünnakud olid harvad aga kahjuks suutsid nad ühe neist ära realiseerida. Vastastel oli FC Elva poolt sooritatud vea järel kasutada karistuslöög FC Elva karistusala tagant. Maardu kapten Andrei Borissov mängis karistuslöögi lahti ja tänu sellele oli müür mängust väljas. Pallile jooksis Ilja Zelentsov, kes lõi palli tugevalt ja madalalt vabaks jäänud väravanurka. Maardu oli kahe väravaga ees ja seis oli FC Elva jaoks raske. Elva meeskond jätkas siiski võitlust ja teenis mitmeid nurgalööke. 76. minutil suudeti nurgalöögi järgselt üks värav tagasi lüüa. Kaarel Tinni antud nurgalöögi järel oli vastaste karistusalas segadus ja esimesena oli lahtisel pallil jaol Tarvo Timm, kes lõi palli paarilt meetrilt kindlalt võrku. Mängu viimasel minutil oli FC Elval võimalus mäng viigistada, kui karistusalasse antud tsenderduse võttis maha Gero Mekk ja jättis selle Oliver Avasoole. Oliveri löök ei olnud kõige tugevam, aga selle eest täpne. Väravavaht oli juba üle mängitud, aga vastaste õnneks oli väravajoonel valmis nende kapten, kes lõi palli viimasel hetkel puhtaks.

Mängu väravad:

FC Elva järgmine mäng toimub pühapäeval 06. juulil kell 19:00, kui koduväljakul võetakse vastu FC Flora III