FC Elva esindusmeeskond kaotas treeningmängud EJL halliturniiril

FC Elva esindusmeeskond osales nädalavahetusel jällegi EJL halliturniiril. Seekord olid vastasteks Tallinna JK Legion ja Maardu Linnameeskond.

8. veebruaril kell 18:45 EJL jalgpallihall
Tallinna JK Legion - FC Elva 2:1 (1:1)
Väravad: 12. Gleb Sinitsin, 85. pen. Artjom Balahnitšjov - 32. Ats Joandi
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Lauri Salei, Risto Eelmaa

FC Elva: 1-Arvo Käkk (46. 12-Christopher Toom), 5-Rando Kuus, 6-Rasmus Sikk, 3-Martin Thomson, 4-Karl Bussov, 10-Silver Kiho, 15-Deniss Samoilov (55. 20-Gero Mekk), 18-Mihkel Kuresoo, 9-Ats Joandi, 21-Tarvo Timm (46. 19-Gen Alev), 7-Tarmo Kerro.

TJK Legion

Mäng Legioni vastu algas FC Elva poolt vaadatuna üsna kehvalt. Tihti tuli sisse tehnilist praaki ja tänu sellele kaotati pidevalt palli. Vastased said oma mängu peale suruda. 12. minutil jäi Elva kaotusseisu, kui vastased mängisid pika söödu üle kaitsjate paremale äärele. Vastaste ääreründaja lükkas hea madala söödu värava ette, kuhu oli jooksnud Gleb Sinitsin kes lõi palli rahulikult siseküljega värava alumisse nurka. Legion jätkas domineerimist ja tabas korra isegi Elva väravaposti.  32. minutil tehti keskväljal viga Mihkel Kuresoo vastu. Palli taha asus Silver Kiho, kes andis kõrge söödu karistusalasse. Martin Thomson segas vastaseid niipalju, et nad ei saaks palli klaariks lüüa. Kastis tekkis segadus ja järsku oli Ats Joandi see, kes seljaga värava poole olles kukkumise pealt palli varbaga väravasse upitas. 1:1! Elva oli mängus tagasi.

Teisel poolajal oli mäng üsna rahulik, kumbki võsitkond ei näidanud midagi erilist. Mida lähemale lõpule, seda rohkem oli näha, et Elva tahab võitu endale. Mängiti kõrgemalt ja natuke riski piiril. Seekord see oodatud tulemust ei toonud ja hoopis vastased olid need, kes olukorra enda kasuks pöörasid. Kui Elva oli kõrgele ründama tõusnud, mängisid Legioni mehed pika söödu Elva kaitseliini taha. FC Elva väravavaht Christopher Toom jäi pisut hiljaks ja tõmbas vastase karistusalas maha. Palli taha asus vastaste keskkaitsja Artjom Balahnitšjov, kes lõi palli kindlalt võrku. 1:2 Legionile ja nii ka mäng lõppes.

9. veebruaril kell 17:00 EJL jalgpallihall
Maardu Linnameeskond - FC Elva 1:0 (1:0)
Väravad: 35. Klimentii Boldõrev
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Roland Meritee, Andres Jahimaa

FC Elva: 1-Arvo Käkk (46. 12-Christofer Toom), 20-Gero Mekk (46. 5-Rando Kuus), 2-Veiko Haan, 3-Martin Thomson, 18-Mihkel Kuresoo, 10-Silver Kiho, 7-Tarmo Kerro (52. 15-Deniss Samoilov), 8-Kaarel Tinn, 9-Ats Joandi, 19-Gen Alev (46. 21-Tarvo Timm), 17-Jürgen Kuresoo.

Maardu Linnameeskond

Päev hiljem oli FC Elva vastamisi Maardu võistkonnaga. Elva mäng oli kordades parem, kui eelnenud päeval. Esimesed 20 minutit oli mitmeid võimalusi kohtumist juhtima minna. Vastaste väravavaht oli tasemel tõrjudes nii Ats Joandi ja Jürgen Kuresoo lähilöögid, kui ka Kaarel Tinni karistuslöögi, mis oli üle müüri värava ristnurga poole lendamas. Edasi oli mäng väga võrdne. Vastased näitasid väga head taset. Meeskonna liider Andrei Borissov, kes on aastaid mänginud eesti tipus ja võitnud mitmeid tiitleid, kontrollis mängu keskkaitsest, jagades sealt täpseid sööte. 32. minutil läks Maardu mängu juhtima, kui tehti hea kombinatsioon. Vasakkaitsja oli tõusnud rünnakut toetama ja andis madala ja tugeva tsenderduse karistualasse. Vastaste ründaja jättis ühe puutega palli oma kaaslasele, kes jooksis keskväljalt teda toetama. Veiko Haan küll üritas vastast peatada, aga vastaste ründaja tegutses väga osavalt, tõstes palli üle tema väljasirutatud jala. Edasine oli juba vormistamise küsimus. Klimentii Boldõrev lõi palli rahulikult väravasse.

Teisel poolajal jätkus võrdne ja võitluslik mäng. Aga FC Elva oli selgelt ohtlikum kui vastased. Ats Joandil oli hea võimalus peaga värav lüüa ja Jürgen Kuresoo sai mitmel korral vastaste kaitseliinist läbi. Jällegi näitas taset vastaste väravavaht, kes tuli õigeaegselt väravast välja, et Elva võimalused nullida. Hoolimata heast mängust pidi FC Elva lõpuks tunnistama vastaste paremust. Lõppseis 0:1 Maardule.

FC Elva esindusmeeskonna järgmine treeningmäng toimub Viljandis, kus kohtutakse Viljandi JK Tulevikuga. Mäng algab pühapäeval 16. veebruaril kell 13:00.