FC Elva 97 pidas esimese kohtumise EsiliigasFoto on illustreeriv (FC Elva 97 aastal 2009)

Esiliiga debüütmängule mindi vastu hea tuju ja teadmisega, et Tallinna Kaleviga tuleb raske lahing. Taas oli puudu 4 olulist põhikoosseisu mängijat, kes vigastustega kimpus.
9.04.10 kell 17:45 C2 Esiliiga 1.voor, Kalevi kunstmuruväljak
JK Tallinna Kalev - FC Elva 2:0 (0:0)
Väravad: 39. Kelle, 69. Sellenberg
Hoiatused:
Eemaldamised:
Kohtunik: Ermo Raidsalu

FC Elva 97: Ott Alekõrs, Andris Altsaar, Paul-Feliks Frei, Oliver Kütt, Silver Linde, Artur Lõhmus, Karel Sarv, Markus Sikk, Rasmus Sikk, Laur Tammeorg, Karel Tilga, Tarvo Timm, Christopher Toom, Kermo Veesaar

JK Kalev pani mängu alguses meile suure surve peale ning lõi mitmeid ohtlike momente, mida meie õnneks realiseerida ei suudetud. Mitmel korral päästis kaotusseisu jäämisest meie väravavaht Artur Lõhmus, kes hea positsioonivalikuga olukordi kontrollis. Poolaja keskel jättis üks-ühele olukorras kindla väravavõimaluse realiseerimata Kermo Veesaar, misjärel tuli järgmist momenti pikalt oodata. Teisel poolajal jätkus Kalevi surve, mis tõi lõpuks ka edu, kui Lõhmus ebalevalt väravast välja tuli ja jättis lahtise palli napilt ründaja saagiks. Poolaja keskel leidsime ka lühikeseks perioodiks oma mängu, mille tulemusena Ott Alekõrs pääses väravavahiga üks-ühele, kuid jätis hea võimaluse realiseerimata. Veidi enne teise poolaja lõppu said vastased oma teise värava, kui JK Kalevi ründaja palliga kasti murdis ja löögile pääses.

Nõmme United - Pärnu JK 8:0
TJK Legion IS - FC Levadia 2:3
JK Kotkad - FC Kuressaare 2:3
1.mai FC Tartu Olümpia - JK Tulevik

LIIGATABEL