Esindus võttis derbivõidu Welco üle!

Vasakult: Raido Kuus, Martin Thomson, Ats Joandi ja Tarvo Timm kodumängus Welco vastu/Foto: Cristel Jakobson

Esiliiga hooaja 13. voorus alistas FC Elva esindusmeeskond Tartumaa derbikohtumises Tartu JK Welco tulemusega 2:1.
Enne mängu 

Meie peatreener Veiko Haan: "Käimas on väga tihe mängudegraafik ja Siili õppused. Need on mõlemad jätnud meie koosseisule tõsised jäljed. Sellele vaatamata oleme teeninud viimasest kahest mängust kuus punkti. Tahame hoida hoogu ka Welco vastu, kes on meie üks lähemaid ja paremaid konkurente Lõuna-Eestist."

Meie väravavaht Karl Kruus: "Derbimäng. Vähemaga kui kolm punkti ei suuda me leppida. Number 14 tuleb ja näitab Elva meeste tahet!"

Vastaste peatreener Yusuf Erdogan enda mõtetega: "Hooaja esimene mäng Tamme staadionil näitas, et meil on võimatu mängida samas stiilis nagu tegime seda kunstmurul. Lühikeste söötudega on väga raske palli vallata, seega peame Elva vastu välja mõtlema efektiivsema taktika. Kahjuks ei saa suure tõenäosusega mängus kaasa teha meie kaks olulist mängijat Marten Kihho ja Kevin Ingermann ning see on meie jaoks halb uudis, kuid proovime nende puudumist kompenseerida tugeva meeskondliku esitusega."

Kodumeeskonna kaitsja Allan Pilvet teadis, mida oodata: "Usun, et tuleb pingeline mäng ja võidab sihikindlam meeskond. Elva võitmiseks on vaja keskenduda ja igas situatsioonis anda endast parim."

Läks!

FC Elva koosseis mänguks

FC Elva oli meeskond, kes sai paremini mängu sisse, Jürgen Kuresoo ja Paul-Feliks Frei said enda oskuseid näidata mitmel korral. Mänguplaan töötas, aga juba 11. minutil sai meie poolkaitsja Andris Altsaar väga ohtliku vea eest punase kaardi, nii pidime üle 80 minuti mängima vähemuses. Siiski olime sümpaatsed ning esimese poolaja ohtlikumad momendid olid meie poolt tekitatud. 42. minutil sai Jürgen Kuresoo enda leivanumbrit näidata ning teenis penalti, mille Martin Thomson kindlalt realiseeris. 1:0 eduseisult läksime poolajale, kuid skoor oleks võinud olla rohkem meie kasuks!

Teisel poolajal pall Welco meeste käes, kuid Elva oli sats, kes oli skoorimisele lähedamal-Kapten KuresooRando KuusiTarvo Timmi ja Kristo Kolesnitšenko võimalused eduseisu suurendada ei kandnud vilja. Frei suutis külmavereliselt skoorida, aga enne vilistati tema vastu viga ning värav ei lugenud. 52. minutil tõmmati vastaste kastis maha Timm ning teine penalti oli tõsiasi! Taas võttis Thomson selle enda peale ja lahendas selle kindlat, 2:0 vähemuses Elvale! 64. minutil sai vastaste mängumees üks-ühele minna meie väravavaht Karl Kruusiga, kes sai löögile näpud vahele, kuid ei suutnud hoida enda väravat puhtana. Welco oli mängus tagasi, kuid Elva oli rünnakul teravam. 
90 minutit pluss lisaminutid pidas Elva hingestatult vastu ning väga-väga magus võõrsilvõit oli tõsiasi!

Tartu JK Welco - FC Elva 1:2 (0:1)
64. Raigo Kuusik - 42. pen., 52. pen. Martin Thomson

Hoiatused: 41. Markus Herman Tiik, 56. Mikk Valtna, 83. Rain Näkk - 16. Martin Thomson, 82. Veiko Kütt
Eemaldamine: 11. Andris Altsaar
Mänguolud: +18, päikseilne ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 192
Peakohtunik: Jagnar Jakobson
Abikohtunikud: Allar Nõugast, Silver Suup

Welco: Edgar Leht, Karl Joosep Mark (46. Jaagup Savisaar), Markus Herman Tiik (46. Alvar Rämman), Mirko Nõmmsalu, Reimo Austa (46. Rauno Loit; 70. Marten Margus), Raigo Kuusik, Eric Pärn, Mikk Valtna, Oskar Pedosk, Rain Näkk, Kevin Ingermann.
Varus: Marten Margus, Rudolf Stenar Saluoks, Jaagup Savisaar, Alvar Rämman, Rauno Loit.

Elva: Karl Kruus, Remi Kõivik, Veiko Kütt, Martin Thomson, Henri Härm, Tarvo Timm (65. Naatan Siimeon Tamm), Hans-Hendrik Karro (70. Kristo Kolesnitšenko), Nikita Karasjov (62. Rando Kuus), Andris Altsaar, Jürgen Kuresoo, Paul-Feliks Frei (82. Karl Tammeorg).
Varus: Rando Kuus, Naatan Siimeon Tamm, Raido Kuus, Kristo Kolesnitšenko.


Mängujärgne kommentaar peatreener Veiko Haanilt: "Taktikaline plaan toimis, kahjuks jäime mängu alguses kohe vähemusse, pidime tegema lihtsalt rohkem tööd. Plaan ei vedanud alt. Suured tänud fännidele, kes meile kaasa tulid elama ning sügav kummardus meeste ees!"

Väravavaht Karl Kruus enda mõtetega: "Tegime hea mänguplaani, nagu näha siis toimis, punane kaart tegi olukorra raskemaks, kuid olime hingestatult mängus. Tegime töö lõpuni ning tasuks magusad kolm punkti töövõidu eest."