Esindus näitas hambaid, aga kaotusest see ei päästnud (Video mängu tipphetkedest ja pildid!)

Pilt mängust/Foto: Liina Ivask

Esiliiga neljandas voorus kaotas FC Elva esindusmeeskond hooaja esimeses kodumängus tuttavale vastasele, Rakvere Tarvasele 2:3.
Enne mängu

 
Männilinna peatreener Veiko Haan oli enne mängu optimistlik: "Rakvere JK Tarvas oli eelmisel hooajal meie jaoks üks raskemaid vastaseid. Nende vastu pole me teeninud ühtegi punkti. Aeg on seda muuta ja selleks sobib väga hästi meie selle hooaja esimene kodumäng. Ootame kõiki meie fänne toetama esindusvõistkonda."  

Kaitsja Karl Bussov jagas traditsioonilise mängueelse kommentaari: "Lõpuks kodumäng. Kükitasse kahjuks seekord minna ei saa ja peab leppima vanaema tehtud koduse mannavahuga ja Peetri pitsaga. Rõõmustav on see, et saame oma kodulinna inimeste ees endast maksimumi anda ja kui keegi näeb, et me laseme ümber nurga, tulge julgelt ligi ja öelge. Ainult ühiselt saame edasi liikuda. Loodetavasti on kõigil väga mõnus nädalavahetus!"

Rakvere peatreeneri Tarmo Rebane teadis, et lihtsat mängu oodata ei ole: "Loodan, et eelmise vooru kaotus on mängijatele õppetunni andnud, et see hooaeg ei tule ühtegi lihtsat mängu. Kui me tahame Elvat võita, siis peame väljakul rohkem pingutama nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Vastane ei kingi meile kolme punkti, me peame need ise välja teenima."

Külaliste poolkaitsja Mario Kuokkanen: "Hooaeg pole alanud kõige paremini. Oleme teinud vastavad korrektuurid, et enda mängu parandada. Lähme täie tõsidusega peale. Kui mängime nagu üks meeskond, on head tulemust oodata!"


LÄKS!

Kasutaja FC Elva foto
FC Elva koosseis mänguks

31. märtsil kell 13:00 Elva Nike Arenal

FC Elva - Rakvere JK Tarvas 2:3 (1:2)
24. Jürgen Kuresoo, 90+2. Martin Thomson - 4. German-Guri Lvov, 12. Sergei Akimov, 57. Mihkel Gull

Hoiatused: 85. Kristo Kolesnitšenko - 76. Dmitri Baikov
Realiseerimata penalti: 90. Jürgen Kuresoo
Mänguolud
: 0, pilves ilm; kunstmuru väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 172
Peakohtunik
: Miko Pupart
Abikohtunikud: Erkko Liiv, Jaan Roos

Elva: Karl Kruus, Henri Härm (68. Remi Kõivik), Veiko Kütt, Martin Thomson, Mihkel Kuresoo (68. Rando Kuus), Tarmo Kerro (46. Kristo Kolesnitšenko), Raido Kuus, Ats Joandi (77. Hans-Hendrik Karro), Nikita Karasjov, Jürgen Kuresoo, Paul-Feliks Frei.
Varus: Arvo Käkk, Naatan Siimeon Tamm, Rando Kuus, Hans-Hendrik Karro, Remi Kõivik, Kristo Kolesnitšenko.

Tarvas: Sander Susi, Taavi Münter, Kaarel Saar, Mihkel Saar, Mihkel Gull, Dmitrii Baikov, Mario Kuokkanen, German-Guri Lvov (86. Chris Martin), Joonas Ljaš, Siim Rannamäe (60. Karel Liblekas), Sergei Akimov (77. Roomet Ots).
Varus: Artem Levizi, Chris Martin, Karel Liblekas, Roomet Ots, Uku Laht.


Hooaja esimene ametlik kodumäng peeti 172 silmapaari ees, peaaegu perfektsetes ilmaoludes. Mängu alustas paremini vastasmeeskond, kes suutis juba neljandal minutil ära karistada eksimuse Elva meeste kaitses. 12. minutil lõi Rakvere enda teise, kuid Elva polnud kaugeltki mitte murtud, juba mõned minutid hiljem pidi külaliste väravavaht tegema olulise tõrje meie kapteni, Jürgen Kuresoo lähilöögile. Elva sai kraanid lahti ning esimese poolaja keskel vähendas Jürgen noore Nikita Karasjovi suurepärasest söödust kaotusseisu minimaalseks. Ohtlikke olukordi oli veel mitmeid, kuid realiseerida neid ei suudetud. Rakvere häid olukordi esimesel poolajal rohkem ei tekitanud.

Teisele poolajale tulid vastased peale parema keskendumisega, Elval oli raskusi mängu sisse saamisega, aga olukordi loodi mitmeid. 59. minutil pääses Tarvase mängumees Mihkel Gull 30 meetri pealt löögile, esmalt blokeeritud löögist põrkas pall Gullile tagasi ning sai uuesti proovida - langev pall maandus  tõrjumatult väravavaht Karl Kruusi värava lati alla. Elva aktiviseerus koheselt, kuid vastaste väravavaht pidi päästma omasid mitmetel kordadel. 90. minutil teenis Veiko Kütt nurgalöögi olukorras penalti, mille kahjuks Jürgen Kuresoo üle värava saatis. Järgmisel rünnakul oli külaliste värava ees pall lahti ning Martin Thomson hüppas pea ees, ennast ohverdavalt olukorda ja pall oli väravas. 2:3 ja lisaaja loetud minutid minna! Tarvas kaotas lahtimängust palli ja oli võimalus meil ka püüda viigipunkti, kuid Rakvere seisis kaitses edukalt. Kohtunik puhus lõpuvile ning punktid läksid külalistele.


Väravalööja Martin Thomsoni mõtted mängust: "Kahjuks ei suutnud esimeses kodumängus punkte koju jätta. Tegime kehva mängu alguse ja oma eksimustest jäime kiirelt kaheväravalisse kaotusseisu. Ōnneks suutsime ennast koguda ja edasi näidata hoopis paremat mängu. Lōime palju vōimalusi ja vōitlesime kōvasti, kuid kahjuks seekord sellest ei piisanud."

Peatreener Veiko Haani kokkuvõte  tänasest lahingust: "Teistsugune mänguplaan tekitas ebakindlust, Rakvere karistas esimese 15 minutiga eksimused meie kaitses ära. Ründes olime leidlikud, kahju on, et ei suutnud ära lüüa, peame harjutama realiseerimist. Ajasime natuke raskeks kohati enda asjad. Hea meel on Nikita Karasjovi üle ja Raido Kuusi, kes oli enda jaoks vägagi uuel positisioonil. Nüüd peame tegema mõned järeldused ja välja puhkama, sest uuel nädalal nii Keila kui ka rivaal Welco vajavad alistamist."

Mäng läbi Cristel Jakobsoni objektiivi


Mäng läbi Liina Ivaski objektiiviFC Elva esindus jätkab Esiliiga hooaega juba neljapäeval, 5. aprillil, kui külla sõidetakse Keila JK-le! Mängu algus kell 19:00 ning otsepilti saab näha Soccernet.ee kodulehelt!