Esindus kaotas võõrsil suurelt (Väravad ja galerii!)

Pilt eelmise hooaja mängust Tarvaga/Foto: Cristel Jakobson

Esiliiga üheksandas voorus kaotas FC Elva esindusmeeskond võõrsil Rakvere Tarvale 1:5.
Enne mängu

Meie peatreener Veiko Haan tahtis negatiivsele statistikale lõpu teha:  "Rakvere on meie jaoks üks ebamugavamaid vastaseid liigas. Me pole nende vastu siiani ühtegi punkti teeninud. Aeg on teha ajalugu ja loodetavsti kolme punktiga koju sõita."

Meie noor poolkaitsja Hans-Hendrik Karro oli elevil ja võidunäljas:  "Jalgpalliliidu kodulehel statistikale otsa vaadates midagi rõõmustavat ei paista – viiest omavahelisest kohtumisest Rakverega pole me seni teeninud mitte ainsatki punkti… Ärevus kasvas veelgi, kui liigatabelis kalkulatsioone tehes selgus, et laupäevane mäng Lääne-Virumaal on “kuue punkti lahing”. Sellest hoolimata proovime pea külmana hoida ja Rakvere vastu võiduarve avada."

Rakvere meeste peatreener Tarmo Rebane toonitas ettevaatlikust: "Võitsime eelmise mängu Elva koduväljakul. Alustasime väga hästi, kuid mängu lõpp kuulus ikkagi Elvale. Meil oli natukene õnne, et lahkusime kolme punktiga. Ka seekord soovime alustada domineerivalt, kuid ei tohi unustada võistkondlikku kaitsetööd. Vastasel korral võib Elva meid väga valustalt karistada. Eesmärk on hoida oma värav puutumata."

Kodumeeskonna kaitsja Taavi Münter mainis väravatesadu: "Nagu esimene ring on näidanud, siis suure tõenäosusega lüüakse laupäeval väravaid. Tähtis on see, et lõpuvile kõlades oleme ühe rohkem löönud. Teeme kõik, et punktid koju jätta!"Läks!

Kasutaja FC Elva foto
FC Elva koosseis mänguks


Esimesest minutist oli Rakvere parem meeskond, kiirelt haarati initsiatiiv ning skooriti. Elval puudus enesekindlus ning ohtu vastasele ei suudetud tekitada. Veelgi negatiivsemaks tegi olukorra Kaarel Tinni vigastus. 

Teisel poolajal oli Elva täiesti teine meeskond, rünnak oli terav ja vastast päästsid nii väravaraamid kui ka väravavaht. Siiski oma individuaalsed eksimused tegid skoori ebameeldivaks, Ats Joandi suurepärane pealöök tõi meile meie auvärava.

28. aprillil kell 19.00 Rakvere kunstmurustaadionil

Rakvere JK Tarvas - FC Elva 5:1 (2:0)
8. Mario Kuokkanen, 26. Kaarel Saar, 53. Siim Rannamäe, 72. ov. Arvo Käkk, 75. Joonas Ljaš - 73. Ats Joandi

Hoiatused: 4. Veiko Kütt, 74. Martin Thomson
Mänguolud: +11, vahelduv pilvisus; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 90
Peakohtunik: Toomas Nõmmiste
Abikohtunikud: Raul Kaivoja, Karolin Kaivoja

Tarvas: Artem Levizi, Taavi Münter, Kaarel Saar, Mehis Vahero, Mihkel Gull, Dmitri Baikov, Mario Kuokkanen (46. Sergei Akimov), German-Guri Lvov (73. Roomet Ots), Joonas Ljaš, Alari Aunapuu, Siim Rannamäe.
Varus: Andre Rozenthal, Jaan Matis Kangur, Mihkel Saar, Rain Ööpik, Robi Štšjogolev, Sergei Akimov, Roomet Ots.

Elva: Arvo Käkk, Mihkel Kuresoo (60. Paul-Feliks Frei), Veiko Kütt, Martin Thomson, Henri Härm, Remi Kõivik (68. Tarvo Timm), Kaarel Tinn (30. Hans-Hendrik Karro), Ats Joandi, Nikita Karasjov (60. Andris Altsaar), Jürgen Kuresoo, Karl Tammeorg (60. Rando Kuus).
Varus: Karl Kruus, Rando Kuus, Hans-Hendrik Karro, Andris Altsaar, Tarvo Timm, Paul-Feliks Frei.


Meie poolkaitsja Nikita Karasjovi mõtted mängust: "Vastasel kõik sujus, meie ei suutnud kuidagi end käima saada. Teise poolaja lõpus olime väga enesekindlad, kuid lõpptulemus on väga aus."

Peatreener Veiko Haani mõtted mängust: "Mängu alguses ei saanud me kuidagi ennast käima ja jäime vastase surve alla. Teisel poolajal saime natuke paremini rünnaku käima, kahjuks jätsid sellele oma jälje individuaalsed eksimused."

Fotogalerii mängust:  https://photos.app.goo.gl/ew9P9CmFAMQERNgx8Järgmine mäng toimub juba tuleval neljapäeval, 3. mail ning seda Elvas! Vastaseks Tallinna JK Kalev U21 ning mängu avavile kell 19:00 Nike Arenal! Tule toeta omasid!