Elvas toimus esimene Eesti Jalgpalli Liidu talenditreening

   
5. märtsil toimus Nike Arena Elva kunstmuruväljakul esimene Kagu-Eesti tugipunkti talenditreening, mis on Eesti Jalgpalli Liidu poolt U14 ja U15 noormeestele loodud projekt. Sel aastal osalevad talenditreeningutel peamiselt 2005 ja 2004 sünniaastaga noormehed FC Elvast, FC Otepäält, Võru FC Heliosest, Põlva FC Lootosest ja Valga FC Warriorist.
Kuni suveni toimub igal esmaspäeval Elvas Nike Arena kunstmurul üks talenditreening, kus saavad osaleda viie Lõuna-Eesti klubi parimad 2005 sünniaastaga poisid aga ka mõned aasta varem sündinud mängumehed. Talenditreeningutel saavad noormehed ühe hea lisatrenni nädalas ning paremad mängumehed võimaluse osaleda mängudes teiste Eesti talendigruppide vastu. Sügisel toimub kõigi Eesti talendigruppide vaheline turniir, kus valitakse välja parimad mängijad, kellel on võimalik järgmisest aastast kuuluda noortekoondise esimesse ja teise koosseisu. Tänu antud projektile on väiksematest kohtadest pärit noortel nüüd võimalik ennast paremini tõestada ning noortekoondise treeneritele silma jääda.

Esimesel talenditreeningul osales kokku 22 noort, kes said mitmekülgse treeningu ning võimaluse trenni lõpuosas mängida suurt 11v11 mängu. Mängijate tase oli küllaltki ebaühtlane aga kõik trenni tulnud poisid pingutasid ning soovisid ennast parimast küljest näidata. Esimese treeningu viis läbi EJL talenditreeningute projektijuht Urmas Kirs ning teda assisteerisid abitreener Laur Nurme ja väravavahtide treener Arvo Käkk. Järgmisest nädalast liitub ka FC Otepää treener Martin Teder, kes on antud Kagu-Eesti talendigrupi peatreeneriks.

"Tänase sissejuhatava treeninguga võib kokkuvõttes rahule jääda. Talvine ilm tegi võimalustes küll omad kitsendused aga ülevaade sai loodud, mille kallal edasi tööd teha vaja on. " lasusu väravavhtide treener Arvo Käkk.