Baltic Football School koos partneritega teatavad, et Erasmus+ spordiprojekt on valitud EL rahastuseks2018. aastal valis EACEA meie avalduse Erasmus+ spordifondi ja toetada seda koostööd, mida juhib 18 kuud Läti Baltic Football School (Biedrība „Baltijas futbola skola”).

Projektis osalevad kolme väikelinna jalgpalliklubid

Projekti rakendame koos meie partneritega FC ELVA (Eesti) (“MTÜ Jalgpalliklubi FC Elva), SIAULIAI FA (VŠI FUTBOLO AKADEMIJA “ŠIAULIAI”) Leedu ja Valmiera Glass VIA/Valmiera FC (Biedrība “Valmieras futbola klubs”) Läti.

Eesmärgid

Piirkondlik noorssootöö initsiatiiv Baltimaade jalgpalli arendamiseks (RYFDB). Projekti idee on kasutada olemasolevaid Baltic Football School võrgustikke ja partnereid Baltikumis, Euroopas ja maailmas, et luua vundament, mis oleks aluseks, et parendada eksisteerivaid treeningute metoodikaid nendes partnerite poolt esindatud regioonides, pöörates erilist tähelepanu noorsportlaste tervisele ja ohutusele. Antud projekt tutvustab ja toetab teadlikkust ja praktilist kogemust seoses tervise ja ohutuse aspektist mõeldes igapäevastele treeningutele, turniiridele ja samuti ka väljaspool treeninguid. Projekt pöörab tähelepanu probleemidele, mis on olulised kõikidele seotud sihtgruppidele (noored sportlased, vanemad ja ka teatud määral treenerid). Piirkondlik projekt hõlmab kõike kolme Baltimaad (Eestit, Lätit, Leedut), pöörates erilist rõhku väikestele linnade ja piirkondade klubidele nendes riikides. Initsiatiiv on suunatud julgustamaks vaatama üle seniseid treeningute metoodikaid, täiendades neid tervise, trauma ennetamise, toitumise, unerežiimi osas intensiivsel perioodil.

Projekt algab 2019. aastal ja see hõlmab mitu kohtumist ja seminari kõigis kolmes Balti riigis.