Treeningmängus alistati Läti teise liiga klubi 5:0

Eile pidas FC Elva esindusmeeskond mängu Lätis treeningmängu Riia FC Marienburgiga. Esimesel poolajal lõid elvakad kolm väravat, üks Kerro, teine M. Kuresoo ja kolmas Eichelmanni arvele. Teisel poolajal lisasid väravad J. Kuresoo ja oma teise värava Kerro.
Riia FC Marienburg (2. liga) vs FC Elva (EL B) 0:5 (0:3)
Väravad: Kerro 2, M. Kuresoo, Eichelmann, J. Kuresoo

FC Elva koosseis I poolaeg: Arvo Käkk, Martin Thomson, Karl Bussov, Henri Sammul, Rando Kuus, Jürgen Kuresoo, Henry Eichelmann, Kaarel Tinn, Mihkel Kuresoo, Tarmo Kerro, Raido Kuus

FC Elva koosseis I poolaeg: Arvo Käkk (67. Ergo Leppik), Oliver Käkk, Karl Bussov, Henri Sammul, Rando Kuus, Jürgen Kuresoo, Henry Eichelmann, Marek Naaris, Mihkel Kuresoo (67. Kaarel Tinn), Tarmo Kerro, Raido Kuus

FC Elva oli algusest peale domineerivam pool, vastaste idee oli mängida koguaeg lühikest söötu, väravavaht alustas alati kaitsjatega. Sellele reageeris FC Elva kõrge agressiivse pressinguga, mis töötas tõhusalt, enamus palle võideti tagasi keskväljal. Kiirelt viidi pall äärtele, kus olid ohtlikud Eichelmann, J. Kuresoo, Thomson ja Rando. Esimese värava ja selle mängu kõige kaunima lõi Kerro. Üle puusa karistusalast sooritatud löök lendas kirurgilise täpsusega üle väravavahi ja maandus lati all võrgus. Teist väravat ei tulnud ka kaua oodata, kui karistusalas toimunud saginas jäi M. Kuresoo täiesti vabaks ja vajutas palli suure jõuga värava kaugemasse nurka. Mäng jätkus lahtisemalt, mõned korrad pääsesid vastased ka meie poolele ja tekitasid poolikuid momente ning kaks korda maandusid nende löögid meie väravalatti.
Kolmas värav sündis kiirest vasturünnakust, mille Eichelmann effektselt üle vastuliikunud väravavahi tõstis.
Teisel poolajal sekkusid mängu O. Käkk ja Naaris ning lõpus asendas A. Käkki duubli väravavaht Leppik. Teise poolaja alguses oli vastaste poolt tõeline surve ja kombineeriti väga ohtlikult. Mitmel korral pääseti löögile ja FC Elva ei saanud kuidagi vastaste mängu kontrolli alla. Ligi kümme minutit oli täielik segadus, kui vahetusmehed mängu sisse olid elanud, tekkisid probleemid juba vastastel. Keskväljal saadi vastaste üle kontroll ja pallid hakkasid rohkem ründajatele jõudma. Mängu neljanda värava lõi J. Kuresoo, kellele Tinni poolt tekitatud olukorra lõpetamine erilist peavalu ei valmistanud. Paar minutit hiljem skooris teist korda Kerro, kes tagumisest postist palli rinnaga väravavõrku suunas. See oli juba klassi näitaja! Viimane veerandtund olid vastased täiesti hädas üle oma kolmandiku saamisega. Mäng andis hea enesetunde ja õnneks keegi vigastada ei saanud, kuna kohati olid vastased väga hoolimatud jalgadesse libistamisega.

Järgmine kohtumine toimub 23. veebruaril taas Riias, kui mängitakse FS METTA II võistkonnaga, kes mängib Läti 1. liigas.