Pingeline karikamäng tõi võidu alles 89. minuti väravast!

Teisipäeva hilisõhtul kell 20:00 kohtusid Esiliiga B-s mängiv FC Elva ja edukalt III-liigas palliv JK Tallinna Kalev III. Oli eeldada, et mäng tuleb raske ja kogu mäng tõestasid seda ka vapralt kaitses töötanud kalevlased. Terve mängu imelisi tõrjeid teinud Elmar Gams oli 89. minutil Jürgen Kuresoo pealöögi tõrjumisel võimetu ja FC Elva võttis teenitud võidu.
Evald Tipneri karikavõistluste 1/64-finaal

28. mail kell 20:00 Elva linnastaadion
FC Elva vs JK Tallinna Kalev III 1:0 (0:0)
Värav: 90. J. Kuresoo
Hoiatused: 45. Tinn - 80. Naariste, 90. Laurand

FC Elva: 1-Käkk, 3-Thomson, 5-Rando Kuus, 6-Kütt, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 14-Eichelmann (46. 9-Joandi), 4-Bussov (80. 21-Süld), 8-Tinn, 15-Samoilov (46. 7-Kerro), 11-Raido Kuus.
Varus: 9-Joandi, 18-K. Orav, 7-Kerro, 21-Süld.

JK Tallinna Kalev III: 1-Gams, 6-Tõnisson, 21-Kivirand, 3-Lõhmus, 4-Heinala, 66-Laurand, 8-Rõivassepp, 51-Taplsepp (70. 7-Pallo), 89-Naariste, 85-Väiko (85. 20-Viiklaid), 69-Kuusmaa.
Varus: 7-Pallo, 20-Viiklaid.

Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.

Suluseis 1:1

Neljandat kodumängu järjest oli staadionil enne avavilet juba suurepärane meeleolu, inimesed voorisid igast kaarest väljaku äärde ja valmistasid ette ennast huvitavaks jalgpallilahinguks. Teise poolaja keskpaigaks oli kohale jõudnud ümmarguselt 235 pealtvaatajat, nende inimeste jaoks oli JK Tallinna Kalev III selline võitlus kindlasti ootamatu. Veel paar aastat tagasi oli meie võistkond olnud samal tasemel ja oli hea võrrelda, millise sammu oleme edasi teinud.
Nagu eeldatud hakkas FC Elva kohe suurte jõududega rünnakuid ehtitama ja kalevlased kasutasid ära oma võimsuse kasvuga ning seisid kuni üheksa mehega kaitses. Kohe mängu esimesel minutil oli Raidol väga hea moment siin paaris kõik selgemaks teha, kuid Gamsi jalatõrje hoidis seisu muutumatuna. Terve poolaeg kulges mäng JK Tallinna Kalevi karistusala ümber, paar korda nõelasid ohtlikult ka nemad, aga ohtliku pealelööki ei sooritatud. FC Elva mängijatest sooritasid pealelööke kõige rohkem Bussov ja Tinn, aga Gams tegi head tööd ning hoidis seisu viigis. Esimene poolaeg lõppeski 0:0
Teise poolaja alguses tegi FC Elva kohe kaks vahetust, et veel võimsust juurde tuua. Samoilovi asemele sekkus pikkade kaitsjatega võitlema Joandi ja äärele tuli Eichelmanni asemele Kerro.
Mäng jätkus samas rütmis ja koduvõistkond surus kalevlased veel sügavamale kaitsesse, millest ei olnud kerge läbi murda. FC Elva teenis mängu jooksul 13 nurgalööki, mille järel tekkis mitu head momenti, aga parim mees platsil oli Gams, kes oskas alati õige positsiooni valida. Mäng oli minemas juba lisaajale, kui mängu sekkunud Süld oma võimsuse ära kasutas ja kaks vastast kahevõitluses alistas ning palli Kerrole äärele söötis (pilt 1, foto: Liina Ivask).

Kerro pääses paremalt äärelt liikuma ja andis nurgalipu juurest imetäpse tsenderuse... (pilt 2, foto: Liina Ivask)

...viimases lootuses kõrgele õhku kerkinud J. Kuresoo pea peale, kes selle meisterlikult Gamsi kaitstud värava lati alla toimetas (pilt 3, foto: Karina Kompus) - 1:0!!! Sellisest väravast kaotada on valus, aga see eest võita veel magusam. Rohkem väravaid ei löödud, kuigi elvakatel oli lõpus veel paar ohtliku momenti kasutada.

Järgmine põnevusmäng toimub juba 2. juunil kell 19:30 Elva linnastaadionil, kui vastaseks on noored- ja vihased Pärnu Linnameeskonna mängijad, kes löönud Esiliigas kokku 27 väravat. Ole kohal ja saa hea elamus!