Naiskonna tugev, kuid punktideta kodumäng

Pühapäeval (05.05) toimus FC Elva esindusnaiskonna hooaja neljas mäng kui kodus võeti vastu Tartu JK Tammeka II naiskond. Avavile kõlas kell 13:00 Nike Arena Elva kunstmuruväljakul.
Annika Eek tegutsemas / FOTO: Liina Ivask

FC Elva (N) - Tartu JK Tammeka II (N) 0:1 (0:1)

Väravad:
0:1 13' Kädri-Li Ootsing

Hoiatused: -
Eemaldamised: -
Pealtvaatajaid: 56

Naiskonna 3. kodumängu soojendus möödus kevadise vihma ja tuule käes. Peale jalgpalli hümni, tervitust ja loosi võttis naiskond ringi, et pead ja käed kokku panna ning mängu energiliselt alustada.

Esimene pool mängust oli pigem närviline ning lohakas, kuna tegime pidevalt olukordades lihtsaid vigu. 45 minutit möödus paraja närvipinge all.

Poolajal riietusruumis sai kõik selgeks räägitud ning teist poolaega alustas naiskond väga kindlalt. Kui esimeses pooles ei suutnud mängu üles ehitada ning palli üleviimine ununes sootuks, siis teisel poolajal tehti korrektuurid ning saime hakkama sellega, mida oleks võinud teha juba mängu avavilest saati. Kui esimesel poolajal tegelesime peamiselt kaitsetööga, siis teisel poolajal jõudis pall harva meie väravani, kuid oma võimalusi värava all me siiski ära ei suutnud realiseerida ning vastu tuli võtta mõru 1:0 kaotus.

Peatreener Deniss Samoilov: "Valus kaotus Tammeka duublilt. Esimesel poolajal suutis vastane oma võimaluse ära lüüa, aga meie enda omad mitte. Teisel poolajal olime palliga enesekindlamad, kuid Tammeka kaitset lahti muukida kahjuks ei õnnestunud. Peame leidma enesekindluse tegutsemisel vastase kolmandikul."

Mängu parim mängija Sascya Assak: "Teadsin, et kerget mängu Tartu JK Tammeka vastu ei ole oodata, kuid võimalus 3 punkti teenida on väga realistlik. Eesmärgid mänguks nagu ikka: anda endast parim, keskenduda enda nõrkade kohtade parandamisele ja olla oma tiimi jaoks olukordades olemas. Usun, et need eesmärgid said täidetud. Mäng füüsilise poole pealt osutus kergeks, kuid raskusi tekitas just hakkama saamine vaimse poole pealt - kui heal rünnakumomendil palli ei saa, siis tuleb see olukord jätta minevikku ja keskenduda uuele rünnaku võimalusele. Võistkondliku poole pealt osutus kindlasti raskeks kaitsefaasist rünnakusse üleminek ja lõpuks realiseerimine. Kui jälgida lihtsaid printsiipe, nagu pilgu tõstmine enne söödu saamist, palli üleviimine ja ründamine vastaste kaitseliini taha, siis me saaksime mängu teha endale oluliselt lihtsamaks. Kahjuks me neid põhitõdesid ei jälginud, mistõttu oli mäng raskem ja tulemuseks kaotus. Mängujärgseid emotsioone ei nimetaks positiivseks, sest võimalusterohkest mängust tuli kolm punkti võtta, kuid see meil ei õnnestunud. Arvan, et igaüks saaks teha veel rohkem tööd enda kallal, et oma oskused maksimaalselt tiimi kasuks tööle panna. Mängu parima tiitli saamine ei tulnud mulle üllatuseks - andsin tõepoolest endast parima viimse minutini ja sooritus oli hea. Tänan selle tunnustuse eest. Hooaeg on veel algusjärgus. Ootan, et mängiksime kõik järgnevad mängud nii, et mäng oleks midagi väga olulist otsustav, sest ajalugu on näidanud, et kriisiolukordades toimime kõige paremini. Selline mentaliteet tuleb võtta juba hooaja alguses!"

Mängust tehtud piltide nägemiseks VAJUTA SIIA. Fotode autor on Liina Ivask.

Naiskonna järgmine kodumäng toimub 19. mail kell 13:00 Elva Linnastaadionil, kui kodus võetakse vastu Pärnu JK II naiskond. Tule ela omadele kaasa ja peame maha kõva madina!