Noorema koosseisuga meeskond näitas sisu, kuid pidi leppima 4:1 kaotusega

Kolmapäeval toimunud liigamängus tuli olude sunnil läbi ajada kuue põhimängijata. See omakorda andis võimaluse järelkasvu noormeestele. Paide Kumake võttis siiski oma ja võitis tulemusega 4:1, kuigi mänguliselt olid võistkonnad võrdsed.
Pealtvaatajad: 90

FC Elva: Ergo Leppik, Martin Teder, Karl Mark, Veiko Haan, Veiko Kütt, Jürgen Kuresoo, Henry Eichelmann, Mihkel Kuresoo, Kaarel Tinn (78. Kerdo Puusalu), Taavi Aasmäe, Sten Teemant (62. Oliver Käkk)

Türi Ganvix JK - Sörve JK05.09.12 18:45

Noorenenud koosseisuga FC Elva läks mängule julgelt, väravas alustas Ergo Leppik, kellel suures väravas vähe kogemusi, oma pikkus. Vasakus kaitses tegi oma hooaja teise mängu Karl Mark, paremas kaitses asendas Martin Teder (duubel võistkonnast) ja rünnakul tegi debüüdi Sten Teemant.
Esimene värav sündis FC Elva väravavahi ebaõnnestunud väljalöögist, mille järel said vastased ootamatult väravavahiga 1vs1 ja Rauno Rikberg lükkas palli väravavahist mööda. Olukorras oli väravavaht võimetu. Häid momente värav lüüa oli ka FC Elval, kuid Aasmäe löök värava kastist lendas napilt postist mööda. Hoopis Kumake suurendas eduseisu, kui Seire kasutas ära oma jõu, ning mängis ennast kaitsjast vabaks ja lõi palli mängleva kergusega lati alla. Ergo Leppik oli selles olukorras taas võimetu, sest mehele pole praegu veel pikkust antud.
Mäng oli lahtine ja olukordi tekkis mõlema värava all, ühe nendest kasutasid elvakad suurepäraselt, kui Eichelmann Tinni tsenderduse peaga lati alla kõmmutas. See värav andis nii palju energiat FC Elva meestele, et viigivärav oli kuni poolaja lõpuni õhus. Siiski värava lõi hoopis Kumake, kes kasutas ära kõrgele tõusnud elvakate kaitse eksimused ja Raal lõi karistusalast seisuks 3:1. Oli näha, et kaitseliinis polnud sellist teineteise mõistmist nagu peaks olema, kuid kõik õpivad ainult oma vigadest.
Teine poolaeg algas juba paremini FC Elvale, järjest rohkem saadi pall vastaste poolele, kus oli palju ruumi. Ühel sellistest rünnakutest pääses Aasmäe väravavahiga 1vs1, lükkas palli vastasest mööda, väravaht pallini ei jõudnud ja tõmbas ründaja kastis maha. Kõik kaasaarvatud Kumakes mängijad teadsid, et see oli penalti ja punane kaart väravavahile. Ainukesed, kes seda teistmoodi nägid olid kohtunikud. Kohtuniku neiu Turi näitas, et olukorras oli vea teinud Aasmäe! Tõesti uskumatu eksimus.
Mäng jätkus ja nüüd muidugi väga närviliselt. FC Elva teenis mitu hoiatust just sellest, et kohtunike brigaad eksis väga olulistes momentides, mis muutsid mängu käiku vastaste kasuks. 84. minutil suurendas Rikberg eduseis kolme väravaliseks. Neli minutit hiljem teenis Kumake veel penalti, mille Ergo Leppik lausa püüdis. Kõik oli juba korras, peakohtunik näitas, et mäng võib jätkuda. Millegi pärast ei olnud äärekohtunik rahul Leppiku tõrjega ja palus peakohtunikul löök uuesti sooritada. Selline otsus lisas õli veelgi tulle! Kohtuniku halva otsuse kinnituseks Leppik tõrjus ka järgmise penalti (väravavahil pikkust alla 170 cm).
Sellistest otsustest viidi endast välja Veiko Kütt, mille peale näidati talle teist hoiatust ja koos sellega eemaldamist. Mängu lõpus oli elvakatel paar võimalust lüüa ka teine värav, aga jäi lõpetamisel natuke puudu.

Järgmine kohtumine 4. juuli kell 20:45 Tallinna Kalevi kunstmurul, kus kohtutakse karikamängus FC Hell Hunt nimelise võistkonnaga.