Kogukonna lugu: Perekond Oja teekond trenni 50 km kauguselt

Vasakult: isa Heino, Silvia, Mattias-Oliver, Gustav-Alexander, Helmo, Ott-Saamuel ja ema Egle

Mõned lood on lausa uskumatud ja erilised. Üks meie klubi perekondi Oja sõidutab Kuldre-Elva-Kuldre suunal lausa nelja poega (sügisest üks poistest alustas õpinguid Nõo Reaalgümnaasiumis). Klubi kodulehe toimetus uuris, kuidas see kõik õnnestub ja miks on selline suund valitud. 

Kuidas juhtus nii, et terve perekond Oja on saanud FC Elva pere liikmeks?

Vastab ema Egle Oja: Meie koostöö FC Elvaga algas mõned aastad tagasi kui Helmole pakuti võimalust Sihva poistega koos treenimas käia. See oli hea võimalus, kuna kodule lähemal puudus võimalus tegeleda aktiivselt jalgpalliga (oma vanustega). Treener Marek Naaris lubas ka noorematel poistel Mattias-Oliveril ja Ott-Saamuelil aegajalt osaleda treeningutel, siis algaski juba väike liikumine FC Elva poole. Viimase tõuke andis see kui FC Otepää lõpetas nii Otepääl kui ka meie kodu koolis Kuldres oma tegevuse. Pidime poistele leidma uue klubi millega liituda, valida oli Võru FC Helios või FC Elva. Kuna meie vanem poeg Helmo juba oli FC Elva perre hästi vastu võetud, siis otsustasimegi Elva kasuks. Leidsime, et targem on liikuda ühele poole kui eri suunda laiali. Tänaseks on meie kõik neli poega FC Elva liikmed. Me ei kahetse, et oleme valinud FC Elva.

Te olete Heinoga eeskuju kõigile, kuidas te suudate 50 km kauguselt 4 poissi Elvasse trenni vedada? Tutvustage natuke oma nädala graafikut.

Meie peres on alati olnud teatud asjade suhtes kindlad reeglid, seega kui olime oma valikud teinud siis ka teame millised kohustused oleme võtnud. Kuna maal sõltuvad lapsed vanemate transpordist, siis kõik huviringid, treeningud või muud osalemised kooskõlastatakse terve perega. Kohusetunne, järjepidevus ja austus teiste meeskonna liikmete vastu on esmatähtsad.
Jälgime alati laste treeningute- ja võistluste aegu. Vahest tundubki, et elame ainult selles rütmis.
Meie päevad on väga pikad, algavad juba vara valges, lapsed lähevad hommikul kooli ja vanemad tööle. Kui lapsed koolist tulevad kella 14 ja 16 vahel, tuleb kerge eine ja kodutööde tegemine, seejärel tuleb valmistuda trenni minekuteks. Kuna trenni sõiduks kulub ise juba terve tund, siis tuleb ka sellega arvestada. Nooremad lähevad kella 18 trenni seejärel tuleb teine vanem teistega poole kaheksaks Elvasse ja toob nooremad koju tagasi. Tavaliselt lõpevad Heinole päevad kella 22 paiku, kui ta on trennist tagasi jõudnud.
Võistlustel käimise päevad on veel eraldi päevad, kus tuleb laps transportida õigeks ajaks Elva kaubanduskeskuse juurde bussile ning hiljem hilisõhtul uuesti järgi minna. Nendel päevadel käivad lapsed tavaliselt koolis ainult pool päeva. Vahest käime ka FC Elva esindusmeeskonnale kaasa elamas.

Noored klubi fotosessioonil, vasakult: Helmo, Mattias-Oliver, Ott-Saamuel ja Gustav-Alexander

Mis teile FC Elva juures kõige enam meeldib?

Meile meeldib, et klubi püüab pakkuda parimat lahendust. Meeldiv suhtumine kõikidesse võrdselt ja -sõbralikult. Jälgitakse laste arengut ja -võimeid. Tänan kõiki treenereid kes meie lastega tegelevad.

Kuuldavasti olete kogu perega ka LHV jalgpallikaardite omanikud. Miks olete teinud sellise valiku ja mida näete teie selle sammuga?

Meie perre sattusid LHV jalgpallikaardid seepärast, et lastel tekkis vajadus pangakaardi järele ning poistel oli võistluste tõttu vaja kaugemal käima hakata. Kuna olin juba sellest kampaaniast kuulnud, siis mõtlesingi, et valingi just LHV. Seda on kerge lastel kasutada väljasõitudel ning samas teed ka head korjates raha läbi LHV panga FC Elva jalgpalliklubile. Meie peres on hetkel kasutuses 5 lapsel LHV jalgpallikaardid.