Meie tegemised Gothia Cup 2015 (uuendatud 16. juuli kell 22:00)

FC Elva delegatsioon (66) osaleb maailma suurimal noortespordi võistlusel - Gothia Cup. Sellel aastal kohal 75 riiki, 1700 võistkonda, 38 500 mängijat. Eestist on esindatud kaheksa klubi, lisaks meile Nõmme Kalju FC, FC Nõmme United, Lasnamäe FC Ajax, TJK Legion, FC Paide, JK Tabasalu, SK Augur).

PS! Püüame teieni tuua fotosid ja videoklippe vingeimatest seikadest päevakokkuvõtetes!

Videokokkuvõte FC Elva reisist

13. juuli

Kõik võistkonnad alustasid mänge, põnevates telemängudes suutsid meie U13 poisid viigistada ja U15 poisid kaotasid eduseisust 2:3. Hommikul olid veel võistlustules U18 poisid, kes kaotasid 1:3, auvärava eest hoolitses Paul-Feliks Frei. Tüdrukud mängisid tugeva norra esindusega ja kaotasid 0:3.

Avatseremoonia oli vinge, ligi 56 000 inimest osales 2 tundi kestnud show´l! Kus FC Elval oli au marssida staadionile Eesti esindajana. Kõik oli üles ehitatud muusika saatel ja tuntud lugude saatel, mis tekitas kohati külmavärinaid.

14. juuli

Päev algas meile positiivselt, kui U18 esmakordselt klubi ajaloos Saksamaa võistkonnaga kohtus ja vastased kindlalt alistasid. Kohtunik andis mängus kolm penaltit, millest kaks FC Elva kasuks. Meie mängija Martin Thomson realiseeris mõlemad kindlalt. Kolmapäeval ootab ees tähtis mäng, kus võimalus edasipääs kindlustada. FC Elval on vaja vähemalt viiki, et alagrupis teine koht kindlustada.
Teistes mängudes nii hästi ei läinud, U16 tüdrukud võitlesid vapralt, kuid tuli vastu võtta 0:4 kaotus. Päeva kõige närvilisemas mängus kohtusid U15 ja Islandi võistkond KA, kus Kristo Kolesnitsenko iluvärav viis FC Elva juhtima ja vastaste ulme ülejalalöök seisu viigistas. Õnnetu värav andis vastastele väga palju eneseusku ja teine poolaeg kuulus juba islandlastele. Lõpuks oli tablool 1:4.
Viimases mängus kohtusid U13 poisid norrakatega, kus üpriski võrdses kohtumises tekkis paremaid võimalusi vastastel ja kaks olukorda viisid ka väravani. Siiski on võimalus kolmapäeval imelise mänguga kahe parema hulka jõuda.

15. juuli

Hommikul alustasid ilusal Bravida Arenal mänge U16 tüdrukut, vaatamata südikale vastupanule tuli lõpuks 0:6 kaotus. Tüdrukuid see ei morjendanud, meie meesarmee elas visalt kaasa ja hoidis tuju üleval!

Järgmises mängus läksid U15 poisid vastamisi tugevate rootslastega, esimene poolaeg kulges meie mängijate kontrollimisel. Teisel poolajal lisasid vastased paar tugevamat mängijat ja hakkas tekkima mõlemale poole. Esmalt realiseerisid vastased penalti ja mõned minutid hiljem olid meie mängijad lähedal väravale, kui Kaur Nukka pääses viielt meetrilt peaga löögile, kahjuks otse väravavahile sülle. Kiirrünnakust lõid vastased teise ja mäng oli tehtud! Taaskord kõva fänlus meie noortelt!

Järgnes U18 mäng, kus edasipääsuks piisas viigist. Seda teadsid ka vastased ja tulid tormiliselt peale, ei läinud kaua kui vastastel õnnestus üks ära lüüa. Teisel poolajal muutus mäng väga närviliseks ja kohtunik eemaldas erinevates olukordades kaks FC Elva mängijat. Viimases punase olukorras tegi Altsaar karistusalas vea, mille eest kohtunik näitas teist kollast. Vastased realiseerisid penalti ja tegid seisu kindlamaks. Lõpus FC Elva üritas veel mängu tagasi tulla, aga üheksa mehega väga palju jõudu ei olnud!

Päeva ühes vingeimas partiis kohtusid U13 poisid sakslastega. Heigo Nuia kaunis pealöök viis meie võistkonna ette, mille järel võimsad sakslased jõuga ühe tagasi lõid. Sakslased asusid ka juhtima, kui karistusala tagant sooritatud vea eest penalti anti. Raido Hurt sai löögile küll käe vahele, aga see veeres väravasse. Teine poolaeg kuulus mäng rohkem meie poistele ja suurepärase häälestuse tulemuseks mängiti Käsper-Nuia koostöös imeline värav - 2:2! FC Elva jahtis lõpus ka võitu, sest alagrupi neljas koht oleks tulnud nii või naa, aga võit oleks viinud alagrupist edasi. Lõppskoor 2:2!

Päeva kõige emotsionaalsema mängu pakkusid U15 mängijad, kes kogu hingest soovisid konkurentsis jätkata. Vastu tulid väga võimsat kasvu 2000.a poisid, kes nägid välja nagu meie U18 võistkond. Vaatamata heale mängule suutsid vastased esimesena skoorida. Meie poisid panid isuga kuni viimaste üleminutiteni, kus juba kõik jõud peale väravavahi olid vastaste poolel. Kahjuks said suure surve tulemusel vastased hea võimaluse kiirelt rünnata ja seda ei jäetud kasutamata - 0:2! Poisid olid väga löödud! U15 näitas kindlasti meie tiimidest parimat mängu, aga alati sellest ei piisa. Tulevad uued turniirid!

16. juuli

FC Elval oli võistlustulle jäänud kaks võistkonda U13 ja U18. Hommikul võtsid meie kõige nooremad vastu sakslased, kus väga raskes mängus suudeti esimene poolaeg võita Joosep Topolevi kaugväravast! Teine poolaeg mäng võrdsustus ja sakslaste punase kaardi järel ei olnud enam keeruline mäng koju tuua. Heigo Nuia pääses mängu lõpus väravavahiga 1v1 ja ei eksinud - 2:0!

Teine huvitav vastaseis ootas ees U18 võistkonda, kes kohtus telemängus Rapid Bucarest (Rumeenia) võistkonnaga. Krobelise alguse järel näitasid meie noormehed korraliku mängu, kuid kuulsa vastase noorukeid üle mängida ei suudetud. Mängu lõpus teenisid vastased nurgalöögi, mille nende kapten peaga tugeva löögiga meie väravasse põrutas.

U13 play-offi 1/32 mängus läksid meie noored taas vastamisi sakslastega. Seekord olid väljakul poisid ja "mehed", igas elemendis kiiremad ja jõulisemad sakslased ei andnud meie poistele võimalustki! Sellest hoolimata võitlesime vapralt ja südilt lõpuni. Poolaeg 0:4 ja teisel poolajal löödi minutiga kaks väravat. Palju head tööd tegi väravas Raido Hurt, kelle tõrjetele plaksutasid ka vastaste treenerid!

Selleks korraks on meie klubi Gothia Cup läbi, kõik mängisid hästi ja andsid oma võimete parima. Kogu reisiseltskond hoiab jätkuvalt väga kokku ja paljud soovivad kindlasti tagasi tulla!

Püüame järgmiste päevade vabade hetkede ajal teieni tuua naljakamad seigad ja videod.

Nüüd saame minna toetama teisi Eesti klubisid ja külastada lõbustusparki!