FC Elva duubelmeeskond pidi hooaja avamängus tunnistama Tartu Ülikooli esindusvõistkonna 4:2 paremust

Hooaja avamängus pidi suuresti uuenenud koosseisuga FC Elva duubelvõistkond tunnistama TÜ Fauna 4:2 paremust. Pinget ja väravaid jagus lõpusekunditeni.

27. aprillil kell 11:00 Tartu Tamme kunstmuru
Tartu Ülikool Fauna - FC Elva II  4:2 (2:0)
Väravad: 5., 34. Voomets, 78. T. Merisalu, 90. M. Merisalu - 89., 90+2. Allik
Hoiatused: 41. Aasmäe, 78. Judin, 90. Kaldmäe
Peakohtunik: Jaanus Allas
Abikohtunikud: -
Pealtvaatajaid: 25

FC Elva: Artur Lõhmus, Karel Kaupmees (75. Joosel Allik), Gennadi Judin, Rasmus Sikk, Kristjan Kumberg, Artur Anderson, Hans-Hendrik Karro, Anti Ivaste (46. Argo Kaldmäe), Andres Bõkarev (75. Ott Alekõrs), Gen Alev (55. Rasmus Jaagant), Taavi Aasmäe (55. Gennet Joel Laks)

Uimane algus ja kiire ehmatus
Nädal tagasi Pärnu JK Vapruse kindlalt 4:1 alistanud TÜ Fauna alustas mängu oma koduväljakul väga aktiivselt ja tugeva survega, milleks FC Elva duubelvõistkond piisavalt valmis ei olnud. Juba 5. mänguminutil õnnestus Tartu meeskonnal 1:0 juhtvärav lüüa, kui vasakult äärelt tulnud palli suunas väravasse markeerimata jäänud Gert Voomets. Koheselt peale seda muutus mängupilt täielikult kuna Tartu võistkond võttis oluliselt tempot maha ja lasi periooditi Elval initsiatiivi haarata üritades ise rohkem kiirrünnakutele mängida. Hoolimata mitmetest reaalsetest võimalustest jäi Elval värav löömata ning 34. mänguminutil õnnestus hoopis Faunal oma eduseisu suurendada, kui realiseeriti kohtuniku abiga teenitud penalti.

Väravaterohke mängu lõpp
Teisel poolajal jätkus suhteliselt võrdne mäng, kus põhiline tegevus toimus keskväljal. Häid väravavõimalusi omas rohkem koduvõistkond, kuid kõige ohtikumad olukorrad suudeti duubli kaitseliini ja väravavahi poolt õigeks hetkeks klaarida. Teisel poolajal 75. mänguminutiks olid mõlemad võistkonnad teinud kokku 8 vahetust ning uued mängijad muutsid omajagu mängupilti. Elva duubelmeeskonna õnnetuste jada sai jätku, kui kohtunik luges määrustepäraseks Fauna kolmanda värava, millele eelnenud olukorras käis pall värava kõrval ligi meeter üle otsajoone. Antud olukorras eeldasid Elva mängijad, et olukord on läbi ning lõpetasid mängimise, kuid väljakul halvasti positsioneerunud kohtunik ei näinud olukorda ning kaval vastane jätkas mängimist luues väravaolukorra, mille Fauna poolelt Taavi Merisalu realiseeris. Kolmeväravalises kaotusseisus jätkas FC Elva duubelvõistkond oma mängu ning rünnakud Fauna väravale muutusid järjest ohtlikumaks. 89. mänguminutil õnnestus karistuslöögi järgsest olukorrast üks värav tagasi lüüa paremas äärekaitses mänginud Joosep Allikul, kuid sellele vastasid juba minut hiljem Fauna mängijad, kui selgest suluseisust lõi vastaste neljanda värava Martin Merisalu. Kohtuniku tegevusest tulenenud fustratsioon suunati duubli mängijate poolt aga mängu ja võideldi lõpuni luues häid rünnakuid. Nii tekkis teisel lisaminutil hea võimalus, kui Joosep Allik sai vasaku jalaga löögile ning saatis palli kaunilt lati põrkega ristnurka. Oma esimeses mängus FC Elva II eest viimaseks 15. minutiks äärekaitsesse sekkunud mängijalt igati korralik panus.

Uuenenud koosseis
Eelmise aastaga võrreldes on FC Elva duubelmeeskonnal ligi pool koosseisust muutunud ning noorte osakaal on oluliselt tõusnud. Esimeses liigamängus näitasid duubli mängijad üles head mängutahet ning enesekindlust kuigi mängiti kogenud ja tugeva meeskonna vastu. FC Elva II on sisuliselt erinevate FC Elva haldusala piirkondade peale kokku pandud koondis, mis igapäevaselt koos ei treeni. Võistkonna peamiseks ülesandeks 2014 hooajal on anda potentsiaalikamatele noortele piisavalt mänguaega meeste liigas kohanemiseks ning olla vaheastmeks esindusvõistkonda pürgimisel.

FC Elva II järgmine mäng toimub Pärnus, kui 11. mail kell 14:00 kohtutakse Pärnu JK Vaprusega