FC Elva II kaotas head mängu näidanud Santose duubelvõistkonnale

20. september kell 16:00 Elva Linnastaadion
FC Elva II – Tartu FC Santos II 1:5 (1:3)
Väravad: 31. Judin – 11. Vidaja, 13. Aaviste, 15. Meinhard, 67. Vares, 85. Vool
Hoiatused: 33. Haan, 60., 89. Käkk – 19. Meinhard, 89. Vool
Abikohtunikud: -
Pealtvaatajaid: 19

FC Elva: Artur Lõhmus, Oliver Käkk, Gennadi Judin, Veiko Haan, Oliver Kütt, Artur Anderson, Kerdo Puusalu, Remi Kõivik (72. Markus Sikk), Marek Naaris (75. Markus Sikk), Argo Kaldmäe (44. Anti Ivaste), Juri Širokov (81. Hans-Hendrik Karro)

Santos lööb nelja minutiga kolm väravat ning otsustab mängu
Kevadvoorus kindalalt Santose teisele võistkonnale kaotanud Elva duubelmeeskond jäi kohe mängu alguses külaliste surve alla, kui Tartu mängijad head pallivaldamis tehnikat näitasid. Kindlat söödumängu näidanud Santose mängijad suutsid oskuslikult ära kasutada koduvõistkonna väiksemadki eksimused ning kohe ohtlike momente luua. Kümmekond minutit Santose survele vastu võidelnud Elva pidi aga juba 11. mänguminutil palli võrgust korjama, kui kaitseliini eksimuse tõttu pääses väravavahiga üks-ühele Karl-Erik Vidaja, kes tõstis palli ühe puutega üle vastu liikunud Elva väravavahi. Järgnes mitu minutit kestnud peata oleks, mis kasutati Santose poolt ka ära ning külaliste eduseisu suurendasid veel Jarmo Aaviste ja Alex Meinhard. Neljaminutilise perioodi jooksul 0:3 kaotusseisu jäänud koduvõistkond suutis aga toibuda ning mängu tagasi tulla, kui 31. mänguminutil lõi standardolukorra järgsest segadusest palli väravasse keskkaitsja Gennadi Judin. Mäng jätkus aga endiselt Santose dikteerimisel ning koduvõistkonna rünnakud palju edu ei toonud.

Teise poolaja algusperioodil tegi Santose duubelvõistkond omaltpoolt viis vahetust, mis elavdas nende mängu veelgi ning Elva sunniti endiselt sügavale kaitsesse langema. Peale palli võitmist jäi Elva mängijatel üksteisemõistmisest ning suhtlemisest puudu mistõttu oli Santosel kerge pall tagasi võita juba Elva poolel või keskväljal. 67 mänguminutil lisas Erik Vares omaltpoolt värava viies külalised juba 1:4 ette ning 85. minutil vormistas lõppseisuks 1:5 Ander Vool. Sama mängija provotseeris ka Oliver Käkki, kes teenis vastase tõukamise eest oma teise kollase kaardi ning pidi väljakult minut enne lõppu lahkuma.