FC Elva II kaotas kiirest avaväravast Tartu Ülikool Faunale

23. august kell 16:00 Elva linnastaadion
FC Elva II – Tartu Ülikool Fauna 0:1 (0:1)
Hoiatused: 43. Anderson, 74. Naaris - 70. Merisalu
Abikohtunikud: -
Pealtvaatajaid: 32

FC Elva: Artur Lõhmus, Markus Sikk, Gennadi Judin (46. Emil Dorofejev), Veiko Haan, Kristjan Kumberg, Marek Naaris, Artur Anderson, Gen Alev, Rasmus Jaagant, Andres Bõkarev, Ott Alekõrs (66. Anti Ivaste)

Kiire avavärav otsustas võrdse mängu saatuse
Juba kolmandat mängu järjest alustas Elva võistkond mängu kehva häälestusega, mille tulemusena tuli pall oma väravavõrgust välja korjata juba mängu esimeste minutite järel. Viiendal minutil pääses Elva kaitsjate vea järel healt positsioonilt löögile Taavi Merisalu, kes Tartu Ülikooli võistkonna ka 1:0 juhtima viis. Elva mängijatele mõjus kiirelt kaotusseisu jäämine äratuskellana, misjärel hakkas mängupilt järk-järgult paranema. Kohati suutis Elva hästi palli hoida ja liigutada, kuid Fauna kompaktsest kaitsest läbimurdmisel jäi üksteisemõistmisest ja enesekindlusest puudu. Tihti suudeti pall toimetada hästi Fauna karistusala lähedale, kuid edukaid jätke oli vähe, mistõttu häid väravavõimalusi koduvõistkonnal palju ei tekkinud. Mõned momendid oleksid parema soorituse korral kindlasti väravaga lõppenud, kuid löögid headelt positsioonidelt ei õnnestunud seekord piisavalt hästi ja nii jäi Fauna värav puutumatuks. Kaitses kindlamalt mänginud Fauna suutis palli võitmise järel tihti teravate rünnakutega vastata ning mitmel korral pidi jõuliselt sekkuma Elva väravat valvanud Artur Lõhmus, kes peatas oskuslikult mitu ründajaga üks-ühe vastu olukorda. Kuna realiseerimine kummalgi võistkonnal seekord tasemel polnud, siis rohkem väravaid ei löödud ning koduvõistkond pidi tunnistama Tartu Ülikooli võistkonna minimaalset paremust.

Liigatabel

FC Elva II järgmine mäng toimub Elva linnastaadionil, kui 31. augustil kell 14:00 kohtutakse Pärnu JK Vaprusega