FC Elva surus JK Kaitseliidu selili ja pääses poolfinaali

Eile toimunud Väikeste karika 1/4 finaalis alistas FC Elva külalised Tallinnast tulemusega 3:1. Mõlemad võistkonnad tegid väga hea esituse, palju kahevõitlusi ja vähe hoiatusi. FC Elva oli eilsel päeval füüsiliselt parem ja teenis igati kohta poolfinaalis.
27.07.2011 kell 19:00 Väikeste karikas 1/4 finaal, Elva linnastaadion
FC Elva vs JK Kaitseliit Kalev 3:1 (1:0)
Väravad: 35.,78. M. Kuresoo, 90.+1. Sirokov - 87. pen. Lullu
Hoiatused: 25. Tinn, 87. Kütt - 71. Toom, 73. Lullu
Eemaldamised: -
Kohtunik: Silver Sepp
Abikohtunikud: Edgar Leht, Siim Rinken
Pealtvaatajad: 90

FC Elva: Arvo Käkk, Rando Kuus, Karl Bussov, Veiko Kütt, Veiko Haan, Evert Soonberg, Jürgen Kuresoo, Kaarel Tinn, Taavi Aasmäe, Henry Eichelmann (46. Raido Kuus) , Mihkel Kuresoo (78. Juri Sirokov)

Varus: Ergo Leppik, Riho Männiste, Erki Vorobjovski

Möödunud kolmapäeval JK Luunja alistanud FC Elva, oli ka eile ülesannete kõrgusel ja võttis Väikeste karika mängust võidu. Mängu esimene pool tundi kulus võistkondadel vastase mängu lõhkumisele ja väravavõimalusi häid ei tekkinud. 35. minutil tegid vennad Kuresood mängu seisuks 1:0, kiirrünnak algas FC Elva karistusalast ja lõppes suurepärase ristsööduga Jürgenilt, millele vend Mihkel õigeaegselt jala vastu pani ja palli väravasse lükkas. Väga harva näeb FC Elva esituses kiirrünnakuid, see eest oli see tõeline maiuspala. Vastased näitasid ka üles suurt tahtmist ja võitlusliku mängu, nende eeliseks olid juba mõned pikemad mängijad.
Teise poolaja alguses tuli FC Elva ridades väljakule Väikese karika edukaim väravakütt Raido Kuus. Kaitseliit Kalev proovis kohe kõrgelt survet tegema hakata, kuid FC Elva suutis sellest olukorrast ilusti välja tulla. Sellegi poolest jättis vastaste tegutsemine positiivse mulje. Kui mõned toorutsemised välja jätta.
78. minutil lööb Mihkel oma viienda värava kahes järjestikuses mängus, suurepärane eeltöö kogu meeskonnalt. Mängiti parimal positsioonil mees löögile ja ta ei eksinud.
87. minutil jääb Kütt kahevõitluses hiljaks ja tõmbab karistusalas pikali vastaste ründaja, kohtunik Silver Sepp osutas koheselt ka 11 meetri karistuslöögipunktile. Kütt teenis olukorras hoiatuse ja peab selle tõttu vahele jätma poolfinaali, mis on suur kaotus meeskonnale.
Mängu tuli taas pinge, kuid mitte kauaks, Raido pikendatud söödust pääses väravavahiga 1v1 Širokov, mees hoidis külma närvi ja tõstis palli üle väravavahi, mis maandus lati puutest väravasse. Selliste väravatega pannakse publik elama ja ka treener ei suutnud enam vaikselt oma pingil istuda. See värav otsustas mängu saatuse lõplikult ja meeskond liikus edasi poolfinaali, kus järgmine vastane selgub 1. augustil kell 12:00.

Pildid mängust - Karina

Teised veerandfinaal kohtumised

Järgmine mäng juba 31. juulil kell 18:00 Elva linnastaadionil, kui võõrustatakse JK Welco Elektrit.