FC Elva alistas Tallinna JK Dünamo ka võõrsil toimunud kohtumises

Foto: Karina Kompus / Pildil takistab JK Dünamo väravavaht Elvas toimunud mängus Joandit teist väravat löömast, kuid võõrsilt tõi Joandi täpne karistuslöök võidu!

Laupäeval 25.05.13 käis FC Elva külas JK Dünamol, kellega kohtuti ka sama nädala kolmapäeval Elvas. Mõlemad kohtumised olid sarnase mängupildiga ja väga võitluslikud. Kui kolmapäeval oli FC Elva võidutulemuseks 3:1, siis laupäeval 1:0. Ainsa värava lõi suurepärases vormis olev Ats Joandi.

25. mail kell 14:00 Sõle Gümnaasiumi staadion, Esiliiga B 13. voor
Tallinna JK Dünamo vs FC Elva 0:1 (0:1)
Väravad: 15. Joandi
Hoiatused: 25. Alijev, 56. 64. Korobtsov, 73. Lissenkov - 54. Joandi, 63. Haan, 85. Kütt
Eemaldamine: 64. Korobtsov

Pealtvaatajaid: 51
Peakohtunik: Lauri Salei
Abikohtunikud: Kristo Värva, Roman Laidinen

FC Elva: 1-Käkk, 3-Thomson, 5-Rando Kuus, 6-Kütt, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 7-Kerro (46. 14-Eichelmann), 18-M. Kuresoo, 8-Tinn, 9-Joandi (67. 15-Samoilov), 11-Raido Kuus (67. 21-Süld).
Varus: 4-Bussov, 15-Samoilov, 14-Eichelmann, 21-Süld.

JK Dünamo: 1-Lissenkov, 5-Korobtsov, 3-Andrejev, 4-Basharin, 7-Larin, 13-Gribovski, 8-Ramazanov (61. 17-Letjaga), 10-M. Židkov, 14-D. Židkov, 19-Alijev (80. 21-Gerassimov), 11-Kudaškin (24. 12-Guseinov)(80. 2-Lefanov).
Varus: 21-Gerassimov, 18-Škatškov, 12- Guseinov, 17-Letjaga, 2-Lefanov.

Enne kohtumist oli selge, et JK Dünamo tahab kodus võtta revanši hiljutise kaotuse eest ning meeskonnas olid ka mõned täiendused. Ründesse oli juurde toodud kiire ja tehniline Alijev ning standardolukordades oli Elva kaitsjatel palju tegemist 2.05m pika kaitsja Korobtsoviga.
Kohtumine algas kodumeeskonna kerge survega, aga platsi ebatasasused ja Elva kaitsetöö likvideerisid ohud. Mõned tõrjed tuli teha ka Käkil, kuid oli selge, et kaua vastased sellist survet peal ei jaksa hoida. Peale 10. minutilist mängu tekkisid esimesed võimalused ka FC Elval, kuid JK Dünamo väravavaht oli tasemel. Mängu 15. minutil tõmmati vastaste karistusala lähedal maha Joandi. Karistuslööki asus lööma sama mees, distants väravani oli ligi 20m. Arvestades tuult, mis puhus vastu, lõi Joandi palli müürist mööda väravavahi poolt valvatavasse tagumisse väravanurka, kuid osava vindi ja tuule toel keeras pall hoopis ümber müüri väravavahist eemale ettenurka. Värav FC Elvale ja ilus hooaja jätk söödumeister Joandile.

Edasine mäng oli võrdne ja väga ohtlikke võimalusi ei tekkinud. FC Elva ründas rohkem äärtelt ja vastased proovisid pikkade pallidega üle kaitsjate ründajaid leida. Mõlema meeskonna kaitse pidas ning seisuga 1:0 FC Elvale mindi ka puhkama.

Kuna vastaste keskväli oli suhteliselt nõrk, siis oli selge, et teine poolaeg jätkavad nad pikkade pallidega ründajate otsimist ning proovivad kogu meeskonnaga tõusta kõrgemale, et rohkem mängijaid ründetsooni tuua. Kuna FC Elva kaitse pidas ning ees olid kiired ründajad, siis taktikaks oligi oodata vastaste tõusmist ja siis kontraga teine värav ära lüüa, mis mängu rahustaks.
Teine poolaeg algaski vastaste survega, kuid kuna nad olid kiirest mängutempost väsinud, siis peagi surus juba FC Elva. Tekkis mitmeid ohtlikke olukordi ning vahetusest sekkunud mängijad andsid mängutempole veel hoogu juurde, mis JK Dünamo lõplikult kustutas. 64. minut sai teise kollase kaardi 2.05m pikkune JK Dünamo mängumees Korobtsov. Tema oli ainuke oht Elva kaitsjatele teisel poolajal, kuid õnneks vastaste karistuslöögid ja nurgalöögid sihtmärki ei leidnud ning kaasa aitas ka FC Elva kaitsjate hea koostöö.

Edasine mäng oli juba täielikult FC Elva kontrolli all. Kuna vastased jätsid viigivärava lootuses kaks ründajat kõrgemale, tekkis Elvale rohkem ruumi keskväljale ning seda kasutati ka oskuslikult ära. Mitmed korrad olid väravale väga lähedal Süld, Eichelmann ja Samoilov, kuid skoor ei kasvanud ja lõpuvile kõlades võis FC Elva väljakult lahkuda teenitud võiduga ning kolme punktiga. Võidud on tõstnud meeskonna enesekindlust ja ühelgi vastasel FC Elvaga kerge ei saa olema. Tulge ja elage FC Elvale kaasa ning vastu saate palju emotsioone ja head jalgpalli.

(Kokkuvõte meeskonna keskkaitsja Veiko Kütt)

Liigatabel

Tallinna FC Ararat TTÜ - Tallinna FC Flora III1 : 1
Pärnu Linnameeskond - JK Sillamäe Kalev II1 : 4
Kohtla-Järve JK Järve - Nõmme JK Kalju II0 : 1
Tallinna JK Legion - HÜJK Emmaste0 : 1

Järgmine mäng juba täna! 28. mai kell 20:00 Elva linnastaadionil, kui Eesti Karika 1/64 finaalis kohtuvad FC Elva ja JK Tallinna Kalev III. Sisusta õhtu emotsionaalselt!