Esindus alistas veenvalt Tallinna Kalevi duubli

Esiliiga kümnendas voorus alistas FC Elva esindusmeeskond võõrsil Tallinna Kalevi U21 meeskonna tulemusega 4:0!

Kalevile värava löönud Ats Joandi (nr.9) löömas väravat Levadiale/Foto: Cristel Jakobson
Enne mängu:

Meie peatreener Veiko Haan: "Peame ära kasutama enda tugevused ja peitma ära enda nõrkused. Läheme Tallinnasse kolme punkti järgi."

Mees, kes jagab alati end mõtteid ehk Karl Bussov: "Euroopa teekond on läbi. Nüüd seisab ees järjekordne reis Tallinnasse. Tähtis on jääda endaks ja võidelda lõpuni. Siis ei ole midagi häbeneda."

Kalevi peatreener Daniel Meijel: "Kõik mängud Elvaga on olnud tasavägised. Arvatavasti tuleb ka laupäevane lahing selline, aga selleks tuleb meie noortel nende suured mehed standardites kinni saada."

LÄKS!

FC Elva algkoosseis: Karl Kruus; Henri Härm, Veiko Kütt, Martin Thomson, Karl Bussov; Deniss Samoilov, Kaarel Tinn, Nikita Karasjov; Paul-Feliks Frei, Remi Kõivik, Veiko Maidla.

Algkooseisus oli tagasi välismaalt naasnud Martin Thomson ning põhikoosseisus alustas Nikita Karasjov, kes Markus Loki mängukeelu tõttu alustas. Jürgen Kuresoo vigastuspausi tõttu alustas teist mängu järjest vasakul äärel Remi Kõivik.

Mängu algus oli võrdsete duell. Märkimisväärset ei toimunud, Kalev sai keskkaitsjate kaudu paremini mängu ehitada, kuid võimalusi sealt ei tekkinud. Elva hakkas vaikselt domineerima, Kalevi kõrge pressing oli südikas. 30. minutil lõime värava:  väravavaht Karl Kruusi pika palli pikendas Veiko Maidla ning Kaarel Tinn lahendas 1v1 olukorra vastase väravavaiga. Meie värav oligi poolaja tipphetk.

Teine poolaeg oli samuti meie käes, 54. minutil teenis Kaarel Tinn penalti, mille Martin Thomson kindlalt võrku lõi. 2:0 eduseis ning meie enesekindlus oli laes. 77. minutil läksime mängu juhtima juba 3:0 - taaskord pikk pall, pikendus jõudis Paul-Feliks Freini, kes olukorra lahendas. Mäng oli tehtud. Kuigi Kalev haaras ohjad ning hakkas ründama, siis ohtlike olukordadeni ei jõutud. Kirsi pani tordile Ats Joandi enda võimsa pommlöögiga tahanurka - 4:0!

Suurepärane mäng, tasuks kolm punkti ning järjekordne nullimäng!

Enda hooaja kolmanda nullimängu teinud väravavaht Karl Kruus/Foto: Cristel Jakobson

11. mail kell 13.00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul

JK Tallinna Kalev U21 - FC Elva 0:4 (0:1)
30. Kaarel Tinn, 54. pen. Martin Thomon, 77. Paul-Feliks Frei, 86. Ats Joandi

Hoiatused: 73. Gregor Wahl - 52. Karl Bussov, 65. Martin Thomson, 69. Henri Härm,
Mänguolud: +11, pilves ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 24
Peakohtunik: Tanel Üprus
Abikohtunikud: Sander Saga, Rasmus Maalinn

Kalev: Daniil Koroljov, Gregor Wahl, Jakob Tamberg, Mooses Leinštrep, Kaspar Tilga, Aivar Anniste, Brandon Bachmann (46. Kenert Anniste), Markus Õispuu (62. Robin Tukia), Mikk Johannes Siitam, Karl Anton Sõerde, Kiur Mägiste (76. Aleksander Truss).
Varus: Maico Rimmel, Kenert Anniste, Freddie Anton Turulinn, Robin Tukia, Aleksander Truss.

Elva: Karl Kruus, Henri Härm, Veiko Kütt, Martin Thomson, Karl Bussov, Paul-Feliks Frei, Deniss Samoilov, Kaarel Tinn, Nikita Karasjov (60. Ats Joandi), Remi Kõivik (62. Kristo Kolesnitšenko), Veiko Maidla (66. Andreas Kiivit).
Varus: Arvo Käkk, Ats Joandi, Kristo Kolesnitšenko, Andreas Kiivit.

FC Elva esindusmeeskond mängib järgmise mängu 19. mail kodus, vastaseks liider Tallinna JK Legion! Mäng toimub sel aastal esmakordselt Elva linnastaadionil! Avavile kell 19:00! Tule toeta oma mehi kodusel linnastaadionil!