"Derby" lõppes taas FC Otepää võiduga

27.juulil toimus III-liiga 12.vooru kohtumine, kus vastamisi läksid FC Otepää ja FC Elva II. Mõlemad võistkonnad olid kohtumisele parimate mängijatega. Eriti positiivne oli mõlema võistkonna toetajate kaasaelamine. Kui FC Elva fännid üllatasid vastaste toetajaid originaalsete lauludega, siis FC Otepää toetajad rohkem seda toetust maha tehes. Igaljuhul on madalamates liigades samm edasi astutud. Kokku 85 pealtvaatajat, nendest üle kolmekümne FC Elva toetajad.
Pealtvaatajad: 85

Mäng algas kohe pingeliselt, lühikesel väljakul said palli paremini liikuma elvakad. Mängus oli kvaliteeti ja armutut võitlust, mida ei näe just tihti kolmandas liigas. Vastase üle mängimiseks tuli teha väga kiireid kombinatsioone või näidata individuaalset meisterlikust. See õnnestus mõlemal meeskonnal esimesel poolajal ühe korra. 15.minutil pääses FC Otepää väravavahiga silmitsi Süld, kuid korraliku lööki sooritada ei suutnud. Hoopis vastased kasutasid ära oma 44.minuti võimaluse, lüües seisuks 1:0. Värav tuli sellel hetkel teenitult.
Teist poolaega alustas üllatusväravaga FC Elva II, sellele aitasid kaasa vastaste kaitsja, kes suunas palli oma väravasse. Jätkus võitluslik mäng, ruumi oma vastaselt ei antud üheski väljaku osas. 66. minutil tegi FC Otepää mängija Koser suurepärase kauglöögi, mida polnud Aimar Tammel võimalik tõrjuda. 3:1 sündis juba Martin Tederi kauglöögist, mille Tamm tõrjuda suutis, tagasi põrkunud pallil oli esimesena jaol Koser, kes ei eksinud. FC Elva II tundus täiesti löödud, kui Hurt 79.minutil imelise löögi värava kaugemasse ristnurka saatis, seisuks 4:1 FC Otepääle. See polnud veel kõik, kohe kaks minutit hiljem suutis Veiko Kütt ühe värava peaga tagasi lüüa. FC Elva II tõstis ründesse legendaarse mängumehe Veiko Haani, kelle võitlusvaim andis meeskonnale meeletult juurde. 90.minutil võitles just Haan olukorra lõpuni ja tsenderdas värava ette, kus Kerro alles teisel katsel palli väravasse toimetas. Mängu üleminutitel oli Küttil veel hea võimalus viigistada, raskelt positsioonilt sooritatud löök maandus kahjuks valel pool väravaposti. Suurepärases atmosfääris toimunud mängus polnud kaotajaid, mängu võitis küll FC Otepää, kuid suure sammu tegi edasi Lõuna-Eesti jalgpallifänlus.

FC Elva tänab kõiki, kes tulid meid kodust välja toetama. Ootame teid kaasa elama 1.augustil kell 12:00 Elva linnastaadionile.
8.augustil ootab ees eriline maiuspala, kui toimub FC Elva 10 aastapäeva üritus. Päeva programm ilmub klubi kodulehel järgmise nädala alguses! Selle päeva raames toimub liigamäng kell 14:00, kohtuvad EMÜ SK ja FC Elva II.

FC Elva II-ga liitus 28.juuli Andreas Tobreluts, kelle debüüt võib toimuda juba 1.augustil. Andrease jaoks võib see kohtumine olla esimeseks mänguks Eesti Meistrivõistlustel.

EMÜ SK - Tartu Ülikool Fauna 2 : 0
Põltsamaa JK Sport - Valga FC Warrior II 0 : 2
Jõgeva SK Noorus 96 - Viljandi JK Kotkad 2 : 2
FC Tabivere - Põlva FC Lootos 2 : 2
JK Luunja - FCF Järva-Jaani SK 3 : 0