Abikohtunikud: -
Pealtvaatajaid: 15

FC Elva: Artur Lõhmus, Ragnar Sikk, Rasmus Sikk, Joosep Allik (61. Karl Kimmel), Kristjan Kumberg, Karel Kaupmees, Kerdo Puusalu, Argo Kaldmäe (10. Ott Alekõrs), Gennet Joel Laks (54. Rasmus Jaagant), Gen Alev, Andres Bõkarev

Tasavägine esimene poolaeg

Hooaja teiseks liigamänguks sõitis FC Elva järelkasvuvõistkond Pärnusse, et kohtuda seal kohaliku JK Vaprusega, kelle koosseis oli sarnaselt Elvale väga noor. Esimestest minutitest peale näitasid mõlemad võistkonnad ründavat ning võitlusliku jalgpalli, mille tulemusel tekkis mõlema värava all ohtike momente. Mängu algusosas tekkisid parimad väravavõimalused Pärnu võistkonnal, kelle noored läbi äärte häid teravusi lõid, mis Elva õnneks realiseerimata jäid. Elva duubelvõistkonnal läks mängu sisseelamisele kauem aega, kui koduvõistkonnal, kuid järk-järgult suudeti mängu parandada ning häid momente vastaste karistusala lähedal luua. Tihti jõuti ka väravale lähedale kuid 1-2 vajaliku söötu jäi tegemata, et healt positsioonilt kaaslaseid löögile mängida. Vähe koos treeninud Elva võistkonna jaoks oli üksteisemõistmine ja suhtlus tihti probleemiks, mistõttu oli raskusi nii kaitsmisel kui ründamisel.

Enesekindlam mäng teisel poolajal

Teist poolaega alustasid Elva mängijad julgemalt, mille tulemusel õnnestus vastaste poolel rohkem palliga tegutseda ja häid momente luua. 55. mänguminutil oli Elval kasutada karistuslöök, mille järgsest olukorrast pääses segamatult löögile Kerdo Puusalu, kes viis ka oma võistkonna juhtima. Eduseisus said duubli mängijad enesekindlust juurde ning noored Pärnu mängumehed seevastu ei suutnud enam endist mängu jätkata ning muutusid üha ebakindlamaks. Juba viisteist minutit hiljem tegi Gen Alev vasakult äärelt hea tsenderduse, millele Pärnu kaitsjad jalga vahele ei saanud. Selle tulemusena jõudis pall sünnipäeva tähistanud Ott Alekõrs'i jalale, kes kindla löögiga Elva eduseisu 2:0 peale kasvatas. Noored Pärnu mängumehed olid nüüd veelgi enam löödud kuid üritasid visalt edasi rünnata tõustes kõigi liinidega kõrgele Elva värava suunas. See tekitas kaitses järjest kindlamalt mänginud Elva mängijatele palju ruumi kiireteks vasturünnakuteks, millega Vapruse mängijad tihti hätta jäid. 76. mänguminutil õnnestus kiirrünnaku tulemusel Alekõrsil pääseda väravavahiga 1v1 olukorda, kuid enne karistusala joont tegi viimane kaitsja tema vastu vea teenides sellega ka punase kaardi. Rohkem väravaid kummalgi võistkonnal ei õnnestunud lüüa kuid ohtike momente jagus viimaste minutiteni. Kindlasti oleks võinud tulla ka lisa, kuid mõlemad võistkonnad olid füüsiliselt väga väsinud ning rünnakute lõpuosas lihtsalt ei jätkunud enam piisavalt energijat.

FC Elva II järgmine mäng toimub Elva linnastaadionil, kui 25. mail kell 14:00 kohtutakse Pärnu JK Poseidon Nirvaana võistkonnaga, kes on hetkel ka liiga liider.

Toimetaja: Laur Nurme