Liiga tippude heitlusest väljus võitjana HÜJK Emmaste

Möödunud pühapäeval käis meeskond pealinnas, kus kohtuti liigamängus HÜJK Emmastega, kes oli enne mängu FC Elva järel tabelis kolmandal kohal. FC Elvat oli toetama tulnud ligi kakskümmend fänni Elvast, kelle maruline kaasaelamine meeskonda 1:0 kaotusest päästa ei suutnud. Sellegi poolest on meeskond ja klubi tänulik oma toetajatele, kes pidasid tähtsaks kaasa sõita.
Pealtvaatajad: 40

FC Elva: Arvo Käkk, Rando Kuus, Karl Bussov, Veiko Kütt, Veiko Haan, Jürgen Kuresoo, Henry Eichelmann (88. Taavi Aasmäe), Kaarel Tani, Mihkel Kuresoo, Tarmo Kerro (46. Kaarel Tinn), Raido Kuus (69. Kaupo Süld)

Varus: Oliver Käkk

* 65. minutil ei realiseerinud FC Elva penaltit

Tallinna FC Flora III - Pärnu Linnameeskond II3 : 5
Vändra JK Vaprus - JK Luunja9 : 0
Türi Ganvix JK - Tartu SK 10 II1 : 8
Viljandi JK Tulevik - Paide Kumake3 : 1
Keila JK - FC Tarvastu8 : 2
FC Nõmme United - Sörve JK0 : 3

Meeskonnad olid sellel hooajal kohtunud juba kahel korral, Väikese karika kohtumises jäi kindlalt peale HÜJK Emmaste ja mõned päevad hiljem võidutses FC Elva liigamängus 4:2.
Mäng algas ja oli algusest peale väga kaasakiskuv ning tempokas. Mõlemad meeskonnad mängisid kiirrünnakutele ja kaitsesid väga agressiivselt. Esimesed head momendid avanesid kodumeeskonnal, kui 6. minutil viis Barnwell Emmaste juhtima. Vasakult äärelt tulnud tsenderduse suunas Oja rinnaga kastist keskvälja suunas, millele Barnwell hästi reageeris ja tugeva löögiga palli väravasse saatis. Käkk sai küll käed ette, aga sellest polnud selle löögi puhul abi. Paar minutit hiljem pääses 1v1 J. Kuresoo, kahjuks ei suutnud ta palli piisavalt hästi omal jooksule saada ja väravavaht suunas elvaka väravast eemale, siis polnud enam ruumi väravale tulistada ja kaitsjad jõudsid oma väravavahile appi. Väga hea moment jäi kasutamata Martinsonil, kes ei osanud aimata, et paremalt äärelt antud ristsööt tagumisse posti ja temani jõuab. Paarilt meetrilt tehtud löök veeres värava eest läbi ja sealt juba suutsid Elva kaitsjad selle puhastada.
Jätkus kõva võitlus keskväljal, mille ohjamisega sai Urmo Visnapuu edukalt hakkama. Mõlemad kaitsesid jätkuvalt suurte jõududega ja raske oli tekitada väravalöögi momente.
Teine poolaega oli FC Elva algusest peale domineerivam pool, kas Emmaste andis teadlikult initsiatiivi ja lootis ainult kiirrünnakutele? Või andis tunda elvakate parem füüsis, sest järjest enam jäid kahevõitlustes peale külalised, kui esimesel poolajal oli see enamasti vastupidi. FC Elva poolelt lisas teravust Kaarel Tinni sekkumine vahetusest. Poolaja alguses tekki hea moment Eichelmann, kuid ei suutnud palli viielt meetrilt piisavalt täpselt suunata ja see vuhises paari meetri jagu väravast mööda.
Mängu 65. minutil oli FC Elval kasutada penalti, eelnevalt oli karistusalas määrusi rikkunud Naris, kes kukutas Eichelmanni. Penaltit asus sooritama Kütt, kelle löök sellel korral ebaõnnestus, sellest võis aru saada, kui suur on pinge nii tähtsates mängudes. Ainult selliste tugevate mängude kogemustest ongi võimalik vaimu treenida. Mäng jätkus ja korra käis pall ka FC Elva latis. Mida lõpu poole, seda tulisemalt hakkasid elvakad liigutama ja Emmaste omad hoidsid kõvasti kaitses. Ainult Kaukvere ja Tükk tegutsesid enamasti kiirrünnakutel ning neid toetas mängu lõpus vahetusest sekkunud Ergo Reinvald. FC Elva parimad momendid olid Kaarel Tinnil, kelle tugavatele löökidele vastas oskuslikult Emmaste väravavaht. Pinget oli viimaste sekunditeni, kahjuks Emmaste kaitset murda ei suudetud. Kaasahaarav kohtumine lõppes Emmaste võiduga ja kindlasti ei olnud väga pettunud ka Elva mängijad, sest näidati jalgpalli, mis publikut haarab ja väljzku äärde toetajaid meelitab.
Tabelis liider ei vahetunud, JK Tulevik oli parem Paide Kumakesest, FC Elva jätkab kolmandal positsioonil.

Järgmine kohtumine 30. september kell 17:00 FC Elva vs Keila JK. Kevadringis tuli vastu võtta 0:2 kaotus, ole kohal ja aita seis ümber pöörata!