Viimases kontrollmängus kaotati Läti Esiliiga võistkonnale 2:3

Laupäeva hilisõhtul toimunud treeningmängus kaotas FC Elva esindus FS METTA 2-le 2:3, elvakate eest skooris kahel korral Jürgen Kuresoo. Erinevatel põhjustel ei osalenud mängus Veiko Haan, Tarmo Kerro, Henry Eichelmann ja Taavi Aasmäe. See eest osalesid testmängus kaks FC Tarvastu mängijat Meelis Allik ja Deniss Putnin.
23.02. kell 20:30 Riia, Olympia Sporta Center sisehall
FS METTA 2 vs FC Elva 3:2 (1:0)
Väravad: J. Kuresoo 2
Hoiatused: 83., 85. Tinn
Eemaldamised: 85. Tinn

FC Elva: Arvo Käkk, Martin Thomson, Veiko Kütt, Rando Kuus, Deniss Putnin (60. Oliver Käkk) Jürgen Kuresoo, Meelis Allik (60. Denis Samoilov), Kaarel Tinn, Mihkel Kuresoo (60. Mihkel Kuresoo), Ats Joandi, Raido Kuus

Mäng toimus täismõõtmetes jalgpalli sisehallis, just sellist mängu enne hooaja avalööki vajasime. Meie treeningud koosnevad hetkel põhiliselt füüsilisest ettevalmistusest ja õnneks on üks kord nädalas võimalus treenida Nõo Spordihoone terves saalis.
Mäng oli väga kõrge tempoga kogu kohtumise vältel, mõlemad pooled mängisid kõrget ja agressiivset pressingut. Esimene värav sündis vastaste standardolukorrast, mille likvideerimisel tegi Käkk valearvestuse ja pall maandus tagumises postis olnud mängija jalale ning sealt edasi väravasse. Esimesel poolajal oli vastastel kasutada ka väga kahtlaselt teenitud penalti, õnneks kehtis selles olukorras mingi kõrgem seadus ja FS METTA mängija lõi selle üle värava. Esimesel poolajal näitasid teravust ka Elva mängijad, aga väravat ei sündinud.
Teine poolaeg jätkus kõrge tempoga mäng, kohe mängu alguses oli elvakate poolel hea võimalus Allikul, kelle pealöök tabas kahjuks väravavahti. Hoopis FS METTA läks mängu 2:0 juhtima, jällegi sündis värav standardolukorrast, sellel korral kaotasid FC Elva kaitsjad vastased oma haardest ja üks mängija suunas terava tsenderduse väravasse. Paar minutit hiljem vähendas J. Kuresoo kaotusseisu minimaalseks. Hea eeltöö tegi Tinn, kelle pikk sööt keskväljalt leidis kaitseliinist ründaja, kes pääses 1vs1 väravavahiga ja lõi külmalt viimasest mööda. Käis võrdne võitlus ja jälle olid võõrustajad need, kes väravani jõudsid. Tunni järel sekkusid mängu Samoilov, O. Käkk ja Naaris. Esimesed kaks läksid paremale äärele tegutsema ja Naaris liikus keskkväljale. FC Elva teine värav sündis sarnaselt esimesele, kui Naaris mängis karistuslöögi kiirelt kaitsjate selja taha ja J. Kuresoo mängis väravavahi taas üle. Peale seda kasvas elvakate surve ja vastastel tekkis rohkem raskusi surve alt pääsemisega. Mängu lõpus tegid vastased järjest rohkem vigu ja FC Elval oli mitu nurgalööki. FC Elva parimate momentide eest hoolitsesid veel Samoilov ja Joandi. Samoilovi hea löök karistusalast lati alla sai vastu veel võimsama tõrje. Joandi mängis üle väravavahi, kuid värava löömiseks jäi nurk teravaks ja pall lendas posti kõrvale küljevõrku.

Liiga algab juba 3. märtsil kell 17:00 Tallinnas, kui vastamisi minnakse FC Ararat TTÜ-ga.