Toimus KÜSKi FC Elva majandusliku elujõulisuse arenguhüppe avaseminarAvaseminar toimus Verevi Motelli seminariruumis / Foto: Marek Naaris

Septembris alguse saanud projekt sai eile tõsisema hoo sisse, kui kogunesid projektiga seotud klubi esindajad ja Brit Mesipuu turundusettevõttest Milos OÜ. Projekti fookus on suunatud uute teenuste loomisele ja pakkumisele meie olemas olevatele partneritele ning samas leida uusi koostööpartnereid. Lühidalt kokkuvõttes, kuidas arendada sporditurismi Elva vallas, milliseid töömeetodeid selleks kasutada ja seeläbi meie väljakuid majandada.

Taustajõud, eesmärgi tutvustus ja tegevused

KÜSKi projektijuht on Marek Naaris, kellel sarnane kogemus juba aastast 2016. Lisaks toetavad projekti eesmärkide elluviimist eelpool mainitud Brit Mesipuu, meie kogukonnajuht-väljakute haldur Rain Suits ja kaks vabatahtliku Inga Madisoo ja Annika Jukk. Taustajõududena on veel abis raamatupidaja Tiiu Vaher, finantsnõunik Kristo Sepp ja konsultant Annemai Mägi.

Projekti eesmärgiks on:  "Jalgpalliklubi FC Elva kunstmuruväljaku ja muruväljaku arendamise kaudu klubi majandusliku elujõulisuse suurendamine, saavutamaks klubi eesmärkide elluviimisel oluline arenguhüpe ning tagada klubi jätkusuutlikkus."

"Viskasime pilgu peale klubi uue kunstmuruväljaku 2018 tuludele-kuludele. Me teame väga täpselt, kui palju on väljaku majandamine tõstnud survet klubi jätkusuutlikusele, aga ilma selle väljakute ei kujutaks klubi enam ette ja kõik grupid saavad teha ideaalses mahus treeninguid. Siiski on graafikus on palju valgeid kohti ja neid me tahame pakkuda mitmeteks erinevateks tegevusteks. Eilne seminar ja töötuba tõi välja mitu ideed ja nende suunal läheb töö käima." selgitas projekti vajadust tegevjuht Marek Naaris

Lisaks soetab klubi KÜSKi projekti toel Nike Arena Elva kunstmuruväljakule vahetusmängijate varjualused, mis on juba Oras Metall OÜ poolt disainitud ja töös. Kaks paari vastupidavaid miniväravaid ja Elva linnastaadionile kastmiseks vajalikud uued tarvikud. Ülejäänud toetus on mõeldud turundamisplaani koostamiseks ja vastavate abimaterjalide valmistamiseks.

Brit Mesipuu (Milos OÜ): "Mul on väga hea meel, et FC Elva mind oma projekti elluviimise juurde kutsus. Eilne kohtumine kinnitas, et osalised on kogu hingega asja juures ja täis tahtmist võtta sellest projektist maksimumi. Seda näitab ka julgus võtta projekti meeskonda mind, kes ma varasemalt FC Elva klubi tegemistega seotud ei ole olnud. Inimesena väljastpoolt loodan anda varasemast ehk veidi teistkülgset lähenemist klubi veelgi nähtavamaks tegemisel ja pildile toomisel nii Eestis kui piiri taga."

Vabatahtlik Inga Madisoo kommentaar: "Oluline on mõelda tulevikule. Alati saab areneda paremaks, suuremaks, erilisemaks… Eilne kokkusaamine tõi kaasa palju positiivseid ideid, kuidas saame ise sellele arengule kaasa aidata. Mul on hea meel olla osaline projektis, mis viib FC Elva uuele tasemele ja ootan huviga kuhu me kunagi välja jõuame."

Vabatahtlik Annika Jukk kommentaar: "Mis võiks olla veel parem võimalus kohaliku spordimaastikuga tutvumiseks ning kogukonna ühtekuuluvustunde kujundamiseks, kui seda on FC Elva tegemistes kaasa löömine. Eile avanes mul võimalus osaleda klubi mõttetalgudel ning projekti elluviimisesse oma panus anda.
Pean tõdema, et taolisel ettevõtmisel on meile õpetada rohkemat, kui esmapilgul tundub. Tulevikku suunatud fookus, jätkusuutlik areng ning kogukonna kaasamine on vaid mõned eile kõlanud märksõnad, hoopis olulisem on innovatiivsus. Klubi seisab muutuste lävel ning uutele väljakutsetele minnakse vastu ühtse meeskonnana. Aitäh usalduse eest!"