Uskumatu mäng! 400-pealine publik laulis FC Elva võidule!

Foto: Liina Ivask / Veiko Kütt tähistamas elvakate teist väravat, mille eel tegi just tema väravavahi tegevust segava manöövri. Taustal löödud vastane pead hoidmas!

Kes oleks osnud pakkuda, et staadionile tuleb selleks mänguks üle 400 pealtvaataja ja meeskond pakub taas sellise elamuse!? Mängu hästi alustanud Tallinna JK Legion kustus peale esimest veerandtundi ja koduvõistkond võitis poolaja ainult 1:0. Teisel poolajal tekkis elvakatel periood, kus midagi ei klappinud ja vastased asusid 1:2 juhtima. Vahetused ja kõva vaim panid siiski särtsu juurde ning Jürgen Kuresoo kavalad väravad tõid männilinna rahvale võidu 3:2!!!
12. juunil kell 19:30 Elva linnastaadion, Esiliiga B 3. voor
FC Elva vs Tallinna JK Legion 3:2 (1:0)
Väravad: 20. Süld, 81., 87. J. Kuresoo - 56. Sirotkin, 59. pen. Balahnitšjov
Hoiatused: 59. Tinn, 64. Aasmäe - 62. Tšendei

FC Elva: 1-Käkk, 19-Aasmäe (70. 15-K. Orav), 5-Rando Kuus, 6-Kütt, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 11-Raido Kuus, 4-Bussov (66. 7-Pärnpuu), 8-Tinn, 21-Süld, 9-Joandi (85. 22-Sammul).
Varus: 15-K. Orav, 22-Sammul, 7-Pärnpuu.

Legion: 97-Artjuhhov, 4-Balahnitšjov, 9-Sinitsin (36. 7-Sirotkin), 11-Frolov, 14-Šlein, 15-Bereitorov, 16-Klimtšuk, 17-Andrejev, 19-Dõmov, 20.-Tšendei (85. 21-Ivanov), 6-Meshcheryakov (52. 12-Ussov).
Varus: 66-Holodilov, 7-Sirotkin, 9-Stefutin, 21-Ivanov, 12-Ussov.

Mänguolud: +25, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 405
Peakohtunik: Ago Kärtmann
Abikohtunikud: Andrei Karhu, Reigo Teearu

"Legion vaata ette, Haan teeb kaitses pette!", laulis 150 pealine fännialgatus Mihkel Kuresoo ja Eneli Õiguse eestvedamisel. Kogu mängu juures oli just see kõige positiivsem, et nii paljud vabanesid oma hirmudest ja lasid meeled ning hääled valla. Raske oli ise vaikselt varjualuse juures seista, kiskus sinna samma, kus olid need vinged inimesed!"

Legion pani vurri käima, väsis ja FC Elva hakkas tegema

Mäng algas eeldatult TJK Legioni eestvedamisel, elvakate ülesandeks oli töötada kompaktselt ja segada lühikest söödumängu, mis oleks noortele vastastele palju enesekindlust andnud. Esimesed viisteist minutit oli sellega raskusi, kuid vastased tegid endale suurel väljakul liiga ja väsisid oodatust kiiremini. Rünnakul tegid head kaitsetööd Joandi ja Süld, kes sundisid vastaseid mängima suvalisi pikki sööte, mille võitmisel oli kaitses eelis FC Elva mängijatel. Tänu sellele sai Elva tekitada häid momente Legioni värava all. Legionil oli õnne, et FC Elva neile väravat ei löönud!
20. minutil teenis FC Elva nurgalöögi, mida asus sooritama Jürgen Kuresoo. Pall lendas väravavahist üle ja Süld suunas mänguvahendi rinnaga üle väravajoone - 1:0! Peale väravat jätkus surve ja imelised momendid, mille realiseerimine jättis nibin-nabin soovida. Ühe efektse tõrje pidi sooritama ka vastaste noor väravavaht, kui tõi lati alt ära Joandi terava löögi. Poolaja lõpp kuulus täielikult Elvale. Kahjuks tuli Legionit päästev poolajavile.

Esimese poolaja edukas lõpp uinutas FC Elva mehed ja Legion läks juhtima

Teine poolaeg algas elvakatele hästi, mitte miski ei kuulutanud kurja, pigem oli FC Elva ründajatel mõned võimalused eduseisu suurendada.
Mängu kulgedes, kandus pall rohkem ka FC Elva poolele ja ühe küljeviske järel pääsesid Legioni mängijad arvulises ülekaalus kombineerima ja näitasid oma kvaliteeti. Mängiti üle kaitseliin, väravavaht Käkk ja toimetati pall tühja väravasse. Kõrvalt vaadates ei saanudki päris täpselt aru, kuidas küll nii juhtus!?
Ei möödunud palju kui FC Elva lohakas mäng andis taas võimaluse Legioni kiiretele äärtele ja Tinn proovis küll määruste päraselt vastast peatada, aga ei õnnestunud kõige paremini. Karistuseks penalti ja kollane hoiatuskaart, viimane oli ehk veel valusam arvestades mängijate põuda just keskväljal.
Vastaste keskkaitsja sättis palli paika ja lõi palli Käkki väravasse - 1:2!
Raskelt võideldud edu oli kiiresti sulanud ja nüüd tuli hakata panema.

Fännisektor, vahetused ja Jürgen Kuresoo õnnestunud väravad tõid võidu Elvasse

FC Elva toetajad ei lasknud pead norgu vaid jätkasid häälekalt omade ergutamist. Kõlasid mitmed huvitavad ja erilised fännihüüded lisaks jutu alguses tsiteeritule. Vahetusest sekkusid järgimööda Pärnpuu ja Orav, kes sulandusid hästi mängu ja rünnakuteravused said aktiivsust juurde. Mängu 81. minutil kombineerisid Orav ja Joandi vasakul äärel, mille tulemuseks oli viimase maha niitmine. FC Elva karistuslööki asus sooritama J. Kuresoo, kes mängis palli kavalalt värava ette nii, et sellest võiks tekkida segadus ja just see juhtuski. Veiko Kütt jooksis palli eest läbi ja tema varjust ei näinud kaitsja palli õigel hetkel ja lõi sellest täiesti mööda koos sellega kangestus väravavaht ning pall keris edasi väravasse!!! 2:2 suur pidu ja emotsioonid olid tagasi nagu olime tundnud Pärnu mängus! Nüüd oli Legionil juba raske elvakate võimsust ja isu peatada. Rünnakutel muutusid käigud kiiremaks ja kolm minutit enne normaalaja täitumist mängis Raido Kuus madala ristsöödu värava ette, mille J. Kuresoo osavalt kannaga väravasse suunas! 3:2 ja külakuhi!!! Kõik mängijad ja mitmed fännid koondusid fännitelgi ette hunnikusse, et tähistada Elva spordi eredamaid hetki!

Mängu 90. minutil oli Tinnil super võimalus eduseisu veel suurendada, aga üle puusa sooritatud löök läks lähedalt üle värava. Peale seda momenti kõlas kohtuniku lõpuvile.

Suurepärane fännisektor! Võimsad mängijad! Kõik töötas taas õlitatult, kuid pikalt pole aega lõõgastuda, sest juba laupäeval kell 14:00 läheb taas võitluseks ja vastaseks ei keegi muu kui Esiliiga B liider HÜJK Emmaste.

1,5 h enne mängu algust algavad juba fännimängud kõige aktiivsematele osavõtjatele, tule varakult staadionile ja võta osa järgmisest võistlusest.

JK Sillamäe Kalev II - Nõmme JK Kalju II1 : 1
Tallinna FC Ararat TTÜ - Kohtla-Järve JK Järve0 : 1
Tallinna FC Flora III - HÜJK Emmaste0 : 3
Pärnu Linnameeskond - Tallinna JK Dünamo3 : 0