Pärnu Summer Cup 2017 kokkuvõte

Foto: Cristel Jakobson

Iga aastane traditsiooniline üritus Pärnu Summer Cup toimus sel aastal 29. juuni kuni 2. juuli. Turniiril oli kohal uhkelt ja rõõmsalt FC Elva 10 võistkonda, mille koosseisu sai kuuluda kuni 135 FC Elva noormängijat. Üheskoos võeti ette teekond Pärnusse, kus klubi ööbis  aadressil A.H. Rammsaare pst 70. Koolimajas veedeti suure seltskonnaga koos kolm ööd, mis tekitad laagritunnetuse ja võistkonna ühtsustunde. Päevad möödusid jalgpalli mängides ja mõnusat seltskonda nautides.

2001-2003 poisid alustasid turniiri A-alagrupis, kus teeniti kokku 10 punkti. Esimene mäng Soome võistkonnaga (Helsingi Ponnistus) võideti edukalt 5-0. Teine mäng Paide LMiga võideti ka, kuid seekord vaid 1-0. Kokku teenis meeskond kokku nelja võitu, ühe kaotuse ja ühe viigi. Viimase otsustava 3.-4. kohamängu võitis tiim 3-0 võistkonda Nõmme United ning saavutas sellega vanusegrupis kolmanda koha. Võistkonda kuulusid Henri Härm, Argo Eek, Romet Jakobson, Hendrik Aaliste, Robin Paring, Nikita Karasjov, Ottokar Tamme, Vasiliy Chilaya, Karl Tammeorg, Maiko Aim, Kristo Kolesnitšenko, Helmo Oja, Andreas Kiivit, Naatan Siimeon Tamm, Markus Orav, Mihkel Kuusk, Karl Kruus ja Raido Hurt.

Treener Marek Naaris: Pärnu Summer Cup oli suur põnevus ja töö tublide noormeestega. Mõned nädalad enne turniiri oli raskusi võistkonna kokku saamisega, aga lõpuks oli olemas 18 mängijat. Me võtsime mänge täie tõsidusega ja koguaeg oli kindel plaan. Tase ei olnud võib-olla päris Eliit, aga meie tegime täiuslikud mängud. Ainult üks kaotatud mäng, kus värav löödi karistuslöögist. Parim on see, et turniirid ja laagrid ühendavad inimesi ning tekib kambavaim, mis aitab edaspidi koos rohkem saavutada. Ootan nende kuttidega uusi väljakutseid ja loomulikult tahan anda edasi kõik                          mida jalgpallist tean.“2002-2004 tüdrukud kogusid B-alagrupis kokku 11 punkti. Kolme võidu, kahe viigi ja ühe kaotusega, mis oli 3.-4. koha mäng ja mis tuli penatitest, suutsid tüdrukud saavutada neljanda koha. Võistkonda kuulusid Leili Eek, Christina Vink, Sofia Matvejev, Kätriin-Elise Pahva, Sirli Mark, Kelli Liivat, Sascya Assak, Kerli Nõlvak, Keiju Planken, Lisette Steinberg, Agne Pillesaar, Kristin Siil ja Sandra Põlluäär.

 

2004 poisid, kelle treener oli Andris Altsaar, alustasid võistlust C-alagrupis, kus nad saavutasid kokku 7 punkti. Turniir algas nende jaoks 4-0 võiduga HIFK Fotboll tiimi üle ning jätkus samuti edukalt. Kokku saavutas tiim neli võitu, ühe viigi ja ühe kaotuse. Poisid said kokkuvõttes 5. koha. Võistkonda kuulusid Rasmus Jakobson, Sverre Lokko, Erik Käsper, Mart Haamer, Mikk Markus Jänes, Tomas Liiv, Kristofer Orlovski, Maksim Matvejev, Kris-Richard Russak, Rait-Reinhard Russak, Kert Krillo, Gregor Karelson, Kösta-Villem Tatar, Rasmus Kork, Markus Kuris, Rasmus Rüütli ja Hardi Raudsepp.

 

Treener Andris Altsaar: „Muljed on positiivsed. Mängida sai nii lätlaste, leedukate kui ka soomlastega, mis on hea vaheldus ja kogemus Eesti liigas mängimisele. Kõige meeldejäävam moment on koha mängust soomlaste vastu, kus viimase minuti risk tasus end ära võiduvärava näol. Kokkuvõttes võib rahule jääda, kuid kripeldama jääb alagrupimängus saadud kaotus lätlaste vastu, keda tegelikult olime võimelised võitma, kuid läks teisiti. Selle taha jäi ka poolfinaali pääs.“

 

2005-2007 tüdrukud võitlesid tublilt ja hoogsalt treener Deniss Samoilovi käe all, kelle jaoks oli see enne ajateenistusse minekut viimane võistlus tüdrukutega. Esimesed kaks mängu soomlastele ja Tabasalu JKle küll kaotati, kuid siis võtsid tüdrukud ennast kokku ja võitsid FC Kontu Valkoinen tiimi seisuga 1-0 ning RaKe Helmipallot Sininen tiimi seisuga 3-1. Mäng algas FC Elva värava skooriga, kuid peagi jõudsid soomlased väravaga järgi ning mäng möödus mõnda aega seisuga 1-1. See aga ei võtnud FC Elva tüdrukutel motivatsiooni ära ning nad lõid veel 2 väravat juurde. Mängu emotsioonid olid võimsalt positiivsed. Kahjuks kaks järgmist mängu kaotati seisudega 0-6 ja 0-8. Kokkuvõttes jäid tüdrukud 5.-6. Kohta jagama soome tiimiga. Võistkonda kuulusid Agnes Eek, Eveliine Nahkur, Liis Suits, Heidi Udeküll, Simoona Jesin, Maribel Viridet, Kristiina Leuska, Carolin Hunt, Kaisa Pastarus, Raheli Jürgenson, Dajana-Ly Kukk.

 

2006 poisid saavutasid teener Laur Nurme juhtimisel oma alagrupis neljanda koha kuuest ning kokkuvõttes 14. koha. Poisid alustasid turniiri viigiga, kuid juba järgmise mängu võitsid 9-0 võistkonna MPS (teine) vastu. Kokku saavutas meeskond 3 võitu, millest üks mängiti viigist 1-1 penatite abiga 3-2 võitu. Veel mängis meeskond 2 viiki ja ühe kaotuse. Võistkonda kuulusid Markus Kraus, Erik Ilves, Henry Kaasiku, Richard Siim Roos, Aleksander Tigane, Sten-Evert Paavel, Maario Punder, Siim Suurtee, Ain Tamm, Tõiv Uibo, Joonas Vähi, Karl Vaht, Karl Markkus Metslind, Brandon Mikola Kaugesalu, Rasmus Roio ja Karl-Markus Tuul.


2007 poisse juhendas treener Kauri Käos, kelle juhendamisel saavutasid poisid alagrupis kolmanda koha ning üldkokkuvõttes jäid jagama veel mitme võistkonnaga 15.-21. kohta. Poisid mängisid omale ühe võidu, kaks viiki ja kolm kaotust. Võistkonda kuulusid  Henry Malkus, Ants Savimägi, Jürgen Öebius, Tristan Mölder, Karel Pastarus, Karlis Jakobson, Kaspar Andresson, Joosep Ülper ja Sander Saarna.
2008 poisid olid jagatud kahte gruppi: FC Elva valge ja FC elva punane, keda juhendasid treenerid Tarvo Timm, Kristjan Moorast ja Kauri Käos. Valge võistkond saavutas alagrupis kolmanda koha ning üldkokkuvõttes 12. koha. Punane võistkond saavutas alagrupis 4.-5. koha ning üldkokkuvõttes 19. koha. Antud vanusegrupis esindasid klubi järgmised mängijad: Loviise Männiste, Sander Urbla, Mathias Nahkur, Eerik Veelmaa, Romet Voore, Käsper Juhanson, Oliver Mölder, Rokko Vokksepp, Romet Possul, Kadri Ann Jänes, Kaur Nuia, Uku Pappel, Kaspar Freiberg, Martin Leitu, Markus Valgerist, Liis Kisand, Taavi Suurtee, Grete Kask, Kevin Kuus, Kristo Kangro, Rene Poola ja Harold-Aron Kangur.

2009 poisid olid samuti jagatud võistkondadesse FC Elva valge ja FC Elva punane. Poisid võistlesid  Andrus Meinarti ja Argo Kaldmäe käe all. Valge võistkond saavutas alagrupis 1. koha ja üldkokkuvõttes 7. koha, mille nad võitsid tugevalt mängides koha mängu Pärnu JK teise tiimi vastu ja võites neid 9-1. Punane võistkond jäi alagrupis neljandaks ning üldkokkuvõttes saavutas 14. koha. Võistkondadesse kuulusid Märt Savimägi, Andrus Eek, Robert Meinart, Joosep Ainso, Albert Kovaljov, Ares Kool, Mirko Lehesaar, Kaur Antson, Andero Koosa, Tristan Orlovski, Risto Andressoo, Aron Jonas Roos, Hannes Johnny Jennsen ja Rico Krillo.

 

FC Elva tänab Pärnu Summer Cup 2017 korraldajaid vinge turniiri eest, treenereid hea juhtimise eest ning kaasa tulnud või kodust kaasa elanud lapsevanemaid, et toetate oma lapsi, jalgpalli ja klubi. Aitäh!