Nike tüdrukute jalgpallipäev 2018

20.mai toimus Nike tüdrukute jalgpallipäev. Jalgpallipäev toimus Nike Arenal Elval kell 11:00-13:00. Kokku osales 38 vägevat noort tüdrukut.

Jalgpallipäeva hommik algas korraldajate ja esindusnaiskonna mängijate jaoks ettevalmistusega Nike Arenal. Kell 11:00 hakkasid tüdrukud kogunema jalgpallipäevale ning toimus ka kohapeal registreerumine. Peale registreerimist võiski jalgpallipäev alata. Tüdrukud rivistati üles ning jaotati kolme vanusegruppi: 2004-2008 tüdrukud, 2009-2011 tüdrukud ja lasteaialapsed.

Tüdrukud jalgpallipäeva rivistusel / FOTO: Liina Ivask


Jalgpallipäeval oli 4 erinevat jaama, kus tüdrukud said oma oskused proovile panna - aarete saar, numbrimäng, peata pall/trikid ja kullimängud. Igas jaamas oli 2-3 esindusnaiskonna mängijat, kes tüdrukuid juhendasid ja nendega koos mängisid. Igas jaamas tegutseti vastavalt laste vanusele, näiteks nii mäng "Peata pall" kui ka "Aarete saar" erinesid vastavalt sellele, kas tegu oli 2004 tüdrukutega või lasteaialastega.

Peale kahte jaama oli tüdrukutel pikem paus jalgpallist, kuid see ei tähenda seda, et tüdrukud istuda ja igavleda said. Tüdrukutele tulid külla FC Elva tantsutüdrukud, kes alguses esitasid lastele tantsukava ning peale tantsu jagasid tüdrukutele sahistid kätte ning asuti üheskoos just nähtud tantsu õppima. Kõrvalt võis näha, et jalgpallitüdrukud on andekad mitmel alal ehk jala keerutamisega sai igaüks ilusti hakkama. Kui vanemad (2004) tüdrukud istusid maha ja ütlesid, et tantsimine ei ole neile näitas treener Marie paar sammu tüdrukutele ette tõestamaks, et igaüks võib jalga keerutada, ole kui vana tahes. Tantsupausile järgnes taas jalgpall ning läbiti veel külastamata jäänud jaamasid.

Jalgpallile väike vaheldus ehk tantsupaus / FOTO: Liina Ivask


Peale nelja jaama läbimist ning tantsupausi oli ürituse lõpp lähenemas. Tüdrukud kogunesid üheskoos platsile istuma ning said suure üllatuse osaliseks - igale tüdrukule kinkis Nike ilusa oranži jalgpalli, millega  saab iga tüdruk oma koduaias või jalgpalliväljakul edasi tegutseda! Nike pallid jagasid esindusnaiskonna mängijad igale tüdrukutele laiali vastavalt tüdruku vanusele. Vanemad tüdrukud said nr 4 pallid ja nooremad nr 3 palli. Palli saamine lõi igal lapsel silmad särama ning lausa lust oli võtta kätte oma uhiuus pall ning see taevapoole visata nägu naerul ja vägev tüdrukute seltskond ümber.

Pallid taevasse, nägu naerule! / FOTO: Liina Ivask

GALERII

Jalgpallipäev läbi Liina Ivaski kaamerasilma - VAJUTA SIIA!

Jalgpallipäev läbi Rahel Repkini, Karl Jakob Levini ja Marie Pau silma - VAJUTA SIIA!Nike tüdrukute jalgpallipäeva peakorraldaja Marie Pau tänab:

Nike vägeva kingituse eest;

esindusnaiskonda suure panuse eest jalgpallipäeva õnnestumiseks;

Liina Ivaskit fotode eest, mis aitavad üritust meenutada;

treenereid Jürgen Kuresood ja Kauri Käost juhendamise ja jaamade paika panemise eest;

Marek Madisood helitehnika ja muusika eest;

Marek Naarist algatuse, ideede, vastutuse ja tegutsemise eest;

Alina Samoilovat eduka tantsupausi eest;

Kogukonnajuht Rain Suitsi abi ja treeneri asenduse eest

ja jalgpallipäeval osalenud tüdrukuid vägeva emotsiooni eest!


Kohtumiseni juba järgmisel aastal veel vägevamalt!