FC Elva II kaotas raske mängu Suure-Jaani Unitedile


Foto: FC Elva / Pilt on illustreeriv

28. september kell 17:00 Sure-Jaani Gümnaasiumi staadion
Suure-Jaani United - FC Elva II 6:1 (3:0)
Väravad: 5. Pulla, 17. Joandi, 36., 64. Terras, 86., 90+5. Puskar – 79. Bõkarev
Hoiatused: 7. Kumberg, 67. Puusalu, 68. Bõkarev, 74. Lõhmus, 84. Judin
Eemaldamine: -
Peakohtunik: Margus Leedo
Abikohtunikud: -
Pealtvaatajaid: 25

FC Elva: Artur Lõhmus, Markus Sikk (46. Ragnar Sikk), Gennadi Judin, Veiko Haan, Kristjan Kumberg, Andres Bõkarev, Rasmus Jaagant, Anti Ivaste (56. Ergo Leppik), Hans-Hendrik Karro (72. Ott Alekõrs), Remi Kõivik (46. Kerdo Puusalu), Artur Anderson

Füüsiliselt tugevam vastane kasutas halvas seisus koduväljaku eelise maksimaalselt ära
FC Elva duubelvõistkond sõitis olude sunnil Suure-Jaani mängule tavalisest veelgi noorema koosseisuga ning teadmisega, et tuleb raske lahing füüsiliselt tugeva vastasega. Väga halvas seisukorras väljak ei võimaldanud rahuldavalt maadmööda sööta nii nagu Elva pool on harjunud mängima, mis tähendas, et põhirõhk on pikkadel pallidel ning võitluslikel momentide, kus füüsiliselt tugevamal meeskonnal on selge eelis. Kohe peale avavilet pani koduvõistkond tugeva pressi peale ning iga palli võitmise järel toimetati mänguvahend kiirelt tagasi Elva karistusala suunas, kus võitluslikes olukordades Suure-Jaani mängijad palju segadust suutsid tekitada. Juba viiendal mänguminutil õnnestus koduvõistkonnal juhtima asuda, kui pikk sööt Elva karistusalasse langes ning keskkaitsja ebaõnnestunud sekkumise järel maandus pall ründaja jalal, kes selle paarilt meetrilt väravasse toimetas. Õnnetust algusest hoolimata jätkas Elva oma mängu parandamist ning üha enam suudeti rünnakutega vastase poolel kaugemale jõuda, kus siis mättaline muru või väga agressiivne kaitsetegevus rünnakuid katkestasid. 17. ja 36. mänguminutil kasutasid Suure-Jaani mängijad ära Elva noorte individuaalsed eksimused kaitsetegevuses ning hästi õnnestunud kauglöögid olid Elva puurivahile püüdmatud.

Teise poolaja alguses jätkasid Elva mängijad püüdlikult mängupildi parandmist ning väljaku seisundi tõttu prooviti üha enam pikemaid sööte ründajale ja äärtele leida, kus aga piisavalt häid jätke ei tulnud. 64. mänguminutil teenis Suure-Jaani vaieldava penalti, kui palli puhastama läinud Elva väravavaht põrkas samaaegselt kokku vastaste ründajaga ning kohtuniku otsuseks oli penalti, mis koduvõistkonna poolt ka realiseeriti. Järgnevalt lasi kohtunik mõlemal võistkonnal väga jõuliselt ja vea piiril mängida, mis häiris tõsiselt noore koosseisuga Elva mängijate keskendumist mängule ning viis tähelepanu liialt kohtunikule, kelle otsused jäid tihti mõistetamatuks. Kohati maitse järgi kaarte jagunud vilemehel jäid tihti märkamata olukorrad, kus Suure-Jaani mängijad reegleid rikkusid ning Elva mängijaid sihilikult provotseerisid, kuid jõulise mänguga vastanud Elva mängijatele jagati kaarte lahkelt. Veel teravamaks ajas edasise mängu olukord, kus Suure-Jaani varumeeste pingi juurest soovitati Elva väravavile jalad ees sisse sõita, mida kohtunik täielikult ignoreeris. Rahutult jätkunud mängus sai 79. mänguminutil Andres Bõkarev väravahiga üks-ühele ning lõi Elva kasuks ühe värava tagasi, mis aga oluliselt mängu enam ei muutnud. Kohtuniku tegevusest fustreerunud mängijad lubasid 86. mänguminutil õnnetu individuaalse eksimuse järel Suure-jaanil veel ühe värava tagasi lüüa ning arusaamatul põhjusel viis minutit pikemaks veninud mängule pani punkti Suure-Jaani mängija ebaõnnestunud tsenderdus, mis väga õnnetul kombel Elva väravas maandus.

Liigatabel

Järgmine mäng 4. oktoobril kell 16:00 Elva linnatsaadionil, kui kohtutakse FC Helios Võruga.