Teise poolaja eksimused kinkisid duubli vastasele võidu

18. august kell 12:00 Võru Spordikeskuse staadion, IV. liiga 14. voor
Väravad: 39., 45., 53. Joakit, 55. Lepp, 88. Kolk – 28. Käos, 50. Teemant
Eemaldamine: -
Peakohtunik: Ahti Lepp
Pealtvaatajaid: 16

FC Elva II: Christopher Toom, Kristjan Moorast, Kerdo Puusalu, Kris Käos, Kristjan Kumberg, Sten Teemant, Raido Vorobjovski, Artur Lõhmus, Ott Alekõrs, Gen Alev, Karl-Markkus Põldmaa

Pühapäeva hommikuks täpselt ühe koosseisu jagu mängijaid kokku saanud duubelvõistkond sõitis külla Võru JK teisele võistkonnale teadmisega, et ees ootab raske lahing. Kevadringis 6:1 võidu võtnud Võru mängumehed eeldasid ka sel korral lihtsat mängu, kuid korduvalt panid elvakad nende närvid proovile.

Mängu algusest peale olid elvakad palliga enesekindlad ja alustasid rünnakute ehitamist madalalt lühikeste söötudega. Rünnaku ülesehitus töötas hästi, kuid vastase karistusala lähedal loovutati pall tihti liiga kergelt. Füüsiliselt võimsamad vastased üritasid peale palli võitmist kiirelt rünnakuid lahendada mängides tihti pikka palli ründetsooni ning tõustes terve võistkonnaga kiirelt pallile järgi. 28. mänguminutil üllatas koduvõistkonda oma kolmandat mängu meeste liigas teinud keskkaitsja Kris Käos, kes saatis ligi 30 meetrilt palli värava ristnurka. Eduseis jõudis kesta vaid kümme minutit, kui koduvõistkonna ründaja Kert Joakit mängu viigistas. Poolaja lõpus viis sama mees Võru juba 2:1 juhtima muutes elvakate puhkuse poolajal veidi raskemaks ja mõtlikumaks.

Teist poolaega alustas Elva hästi ja Sten Teemant näitas mitmel korral, et võib üksi ette võtta 4-5 vastasmängijat ja neist mööda driblada ning löögile minna. Kui teisest poolajast oli kulunud 5 minutit leidis Kristjan Moorast täpse sööduga üles Teemanti, kes pääses väravavahiga üks-ühele ning lõi 2:2 viigivärava. Võru mängijad muutusid viigiseisul kohe agressiivsemaks ja asusid kõrgemalt pressingut tegema, mis tõi kohe ka edu. Lühikese perioodi jooksul suutsid võõrustajad ära kasutada kaks elvakate eksimust ning minna juhtima 4:2. Peale väravaid mäng tasakaalustus, kuid ilma vahetusteta mänginud Elva duubelvõistkonnal ei jätkunud rünnakute edukaks lõpetamiseks enam piisavalt energijat. Kaks minutit enne mängu lõppu lõi teravate vasturünnakute peale mänginud kodumeeskond veel ühe värava, mis jäi ka mängu viimaseks. Koosseisu probleemidest hoolimata mängisid kõik duubli noored mängumehed isukalt lõpuni ja mängupilt oli rahuldav, kui jätta välja individuaalsed eksimused, millest vastased oma väravad said.

Liigatabel

Järgmine liigamäng pühapäeval kell 14:00 Elva linnastaadionil JK Tartu Harratsajate vastu.