FC Elva mehed pääsesid Väikeste karikas kaheksa hulka


Foto: Karina Kompus / Pilt on illustreeriv

Eile õhtul Loo kunstmuruväljakul toimunud kohtumises alistas FC Elva südikalt mänginud JK Tondi tulemusega 2:0. Elvakate väravate eest hoolitses Raido Kuus, kes viimastes mängudes näidanud head resultatiivsust.
8.06.2011 kell 18:30 Väikeste karikas 1/8 finaal, Loo kunstmuruväljak
JK Tondi vs FC Elva 0:2 (0:1)
Väravad: 17., 80. Raido Kuus
Hoiatused: 34., 63. nr. Embrich, 71. Kulakov, 72. hoiatus, 74. Lukaštšuk
Eemaldamised: 63. Embrich
Kohtunik: -
Abikohtunikud: -
Pealtvaatajad: 20

Tallinna lähedal Loo kunstmuruväljakul toimunud kohtumises kulus FC Elval 17. minutit, et mängu juhtima asuda, eeltöö Raido väravale Jürgen Kuresoolt. Peale väravat FC Elva mäng rahunes ja JK Tondi mehed näitasid, et nemad mõistavad ka mängida, kui vastane ruumi annab. Midagi väga ohtliku siiski võõrustajad ei tekitanud, pigem oli FC Elva lähedal teisele väravale, kuid JK Tondi väravavaht valis mitmel korral õige positsiooni ja püüdis löögid.
Teise poolaja 63. minutil jäi JK Tondi arvulisse vähemusse, kui nende ründaja Embrich teenis teise hoiatuse ja sellega ka eemaldamise. Vähemusse jäädes muutus JK Tondi mäng hambutuks, laguneti füüsiliselt ja -vaimselt. See eest elvakad tekitasid järjest ohtlike olukordi vastaste karistusalas ja selle lähistel, alles 80. minutil sai mängu saatus lõplikult selgeks. Raido Kuus suunas Kaarel Tinni suurepärase söödu peaga väravasse. FC Elva sai väravast positiivset energiat ja kolmas värav oli aja küsimus, kuid enne kõlas kohtuniku lõpuvile ja koos sellega pääs kaheksa parema võistkonna hulka.
Selgituseks neile, kes ei ole kursis Väikeste karika süsteemiga, seda karikat mängivad II - IV-liiga võistkonnad ehk kõikide madalamate liigade peale 124 võistkonda.

Väikeste karika senine teekond:

1/4 finaal
Loosimise aeg selgub 10. juuniks

1/8 finaal
JK Tondi vs FC Elva 0:2

1/16 finaal
FC Lootos vs FC Elva 0:1

1/32 finaal
FC Elva vs FC Maardu 2:1


1/64 finaal
FC Elva pääses järgmisesse ringi vaba loosi alusel


FC Elva jääb ootama uut loosimist, kus selgub Väikeste karika 1/4 finaali vastane. Mehi võib mängimas näha juba 12. juunil Elva linnastaadionil kell 18:00 kui kohtutakse III-liiga Lõuna mängus Jõgeva SK Noorusega. Elva mehed asuvad liigatabelis kolmandal- ja Jõgeva neljandal kohal.