FC Elva kuukiri│Mai

02.06.2024 vs Tartu JK Welco 0:0 / Kristjan Praks
Esindusmeeskonna mänguderohke maikuu

Esindusmeeskond alustas Esiliiga maikuu mänge Nike Arena Elva kunstmuruväljakul, kuid peale esimest mängu koliti meie kodusele Elva Linnastaadioni muruväljakule. Ootamatult kuum maikuu algas kodumänguga tabeli esikolmiku tiimi FC Tallinna vastu, kus vastane asus kohtumist esimesel poolajal juhtima. Mängu teisel poolajal võttis ohjad enda kätte Mauris Villems ning viigistas seisu, kuid järgnevatel minutitel lisasid külalised enda poolt veel kaks väravat, vormistades tabloole 1:3 seisu. Kohtumise viimasel minutil suutis Martin Thomson kauni väravaga vastaseid nõelata ning seisuks sai 2:3, kuid viigistamiseks jäi seekord aega puudu ning pidime tunnistama vastase paremust. Emadepäeval mängisime FC Flora U21 võistkonna vastu, kus kinkisime lõpuvile kõlades emadele tähtpäevaks võitlustliku 2:2 viigi. Maikuu teises pooles pidasime maha kolm rasket lahingut JK Tallinna Kalev U21, Viimsi JK ja FC Tallinna vastu, kus ei õnnestunud meil kahjuks tabelisse punkte koguda, kuid pead norgu polnud aega lasta, sest juunikuu esimese mänguna oli meid ees ootamas Lõuna-Eesti derbi Tartu JK Welco vastu.

Maikuu lõpus loositi välja Tipneri karikavõistluste paarid. Loosi tahtel saime 1/64 finaalist otse edasi 1/32 finaali, kus meie vastaseks on FC Tallinna Wolves. Mäng toimub võõrsil ning kuupäev on muutmisel.

Esindusnaiskond

Naiskonna kuu algas Naiste Esiliiga võitlusliku mänguga Tallinna FC Flora II vastu, kus anti koduväljakul vastasele korralik lahing. Naiskond läks kohtumist 59 minutiks juhtima seisuga 3:1, kuid Flora jalga sirgeks ei lasknud ning lõi 7 minuti jooksul kaks väravat tagasi, lõpetades mängu 3:3 viigiseisul. Järgmised kaks mängu peeti võõrsil. Uhke 10:0 seisuga võideti JK Tallinna Kalevi II võistkonda, kus jala sai valgeks lausa kuus mängijat. Kuu lõpetati mänguga Tallinna FC Levadia vastu, kus vastane tõmbas naiskonna peale väravaterohket võitu maapeale tagasi. Omad asusid mängu juhtima penaltist, mille realiseeris esimesel poolajal Loviise Männiste, kuid sellele vastas Levadia lausa kolme väravaga. Kuni 90 minutini olid Levadia naised juhtimas mängu seisuga 3:1, kuid meie naised asja nii ei jätnud ning võitlesid usinalt edasi, kuniks 90+1 minutil lõi Rita Rebane seisuks 3:2 ning 90+3 minutil viigistas Loviise Männiste seisuks 3:3.

Maikuus liitus meie naiskonnaga suurtoetajana Ohoo Outlet, kes aitab meil veelgi rohkem arendada ja panustada naiskonna kaudu naiste jalgpalli ja selle tulevikku.

Duublid ja rahvaliiga

Duubelmeeskond pidas maikuu jooksul II liiga Põhja/Ida piirkonna alagrupis maha neli kohtumist, kus ei õnnestunud meestel kahjuks võtta ühtegi punkti.

Naiskonna duubelvõistkonnaks on sel hooajal naiste rahvaliiga võistkond, kes mängib rahvaliiga B-tasemel. Duubelnaiskond alustas maikuus enda hooaega ning maha peeti esimene mäng Viljandi Vutinaiste vastu. Esimene poolaeg oli vastane meie naistest üle 1:4 seisuga kuid teisel poolajal tehti korrektuurid ning löödi omaltpoolt 3 väravat tagasi, ent ka vastased ei hoidnud end vaos ning võtsid oma, lõpetades mängu 4:6 seisul.

FC Elva 6. Sektor mängib meeste rahvaliigas B-tasemel ning maikuus alustati hooaega kui esimene mäng palliti FC TRT77 võistkonna vastu, kus mehed pidid tunnistama 3:0 paremust, kuid hooaeg on alles ees, et näidata, milleks mehed suutelised on!

Meie sipelgad

Maikuu jooksul võistlesid usinalt kõik meie noorte võistkonnad. Sel hooajal osaleb Eesti Noorte meistrivõistlustel eri vanuseklassides meie 9 noorte võistlusgruppi!

Nooremate võistlusgruppide tulemusi ei avalikustata, kuna nooremate puhul ei ole oluline mängu tulemus vaid areng ja mängupilt, kuid viskame pilgu peale U14 tüdrukute ja U15 poiste tegemistele, kelle puhul on tulemused avalikud ning võistlus käib iga punkti peale!

U15 poisid pidasid U15 Esiliigas maikuu vältel maha neli mängu, mille jooksul sai tunda nii nappi võidurõõmu kui ka tuli leppida vastase paremusega. Kuud alustati napi 0:1 kaotusega Tallinna FC Ararat I võistkonna vastu, kuid juba järgmine mäng nopiti ise JK Tallinna Kalev Valge võistkonna vastu 4:3 võit. Kahes järgnevas mängus tuli tunnistada Pärnu Vapruse ja Nõmme Unitedi eakaaslaste paremust, kuid energiat jagus, sest juba juunikuu kohtumisi alustati vastaste üllatamisega.

U14 tüdrukud alustasid maikuus Tüdrukute U14 liigas oma hooaega, kus oldi iga kohtumisega vastastest aina rohkem üle. Meistrivõistlusi alustati 4:0 võiduga JK Tabasalu vastu peale mida hoogu maha ei võetud ning Pärnu JK Vapruse eakaaslaste väravavõrku sahistati lausa kümnel korral, võttes mängust 10:0 võit. Sellega aga meie neiud ei piirdunud ja võõrsilmängust Rakvere JK Tarvase vastu sõideti koju 3 punkti ja lausa 18:0 võiduga. Tüdrukute maikuu viimases mängus ootas omasid ees kohtumine Raplamaa JK võistkonna vastu, kellele mindi vastu sama näljaselt nagu teistele vastastele ning kohtumisest võeti koduväljakul korralik 14:0 võit. Maikuu jooksul lõid tüdrukud vastaste puuri kokku 46 väravat 9 erineva mängija poolt. Nelja mängu peale lõid kübaratrikke (3 väravat ühes mängus) Marta Asi (4 kübaratrikki), Iiris Kalamees (3 kübaratrikki) ja Mirell Hunt (2 kübaratrikki). Väravate löömise hoog pole taandunud ka juunikuus, sest siiani pole vastu võetud mitte ühtegi kaotust.

Deniss Samoilov NU15 koondise kogunemisel / Katariina Peetson

FC Elvakad koondises

Maikuus oli meil väga hea meel välja hõigata, et meie naiskonna peatreener Deniss Samoilov on valitud Eesti U15 tüdrukute koondise peatreeneriks. Oleme väga uhked ning soovime Denissile koondise juures palju õnnestumisi ja põnevaid väljakutseid!

Denissi treenitavasse koondisesse on nimetatud ka meie U14 tüdrukute võistkonna mängija Mirell Hunt!

Hoovisepad OÜ ja Ikodor AS abiga tehtud tänavakivitööd Nike Arena Elva kunstmuruväljakul

Muud tegemised

Maikuu alguses külastasid meie 2013 poisid ja noortetöö juht Laur Nurme meie kallist toetajat Promensit, et üheskoos veeta üks tore spordipäev värskes õhus. Nii meie sipelgad kui ka Promensi töötajad nautisid koos ühte lõbusat ja jalgpallirohket päeva!

Hoovisepad OÜ ja Ikodori abiga sai meie vahetusmängijate pinkide alune ja meediatorni ümbrus kaetud ilusa ja tugeva tänavakiviga tänu millele on edaspidi parem toimetada nii mängijatel, treeneritel kui ka korraldustiimil.

Kuu teisel poolel oli meil suur rõõm alustada koostööd Spordihooldusega, kes tegutses meie juures varasemalt ka partnerina. Tänu Spordihooldusele on meil alati kasutuses parim treeningvarustus ja esmaabitarbed, millega mängijaid abistada ja nii trennideks kui mängudeks valmis seada.

NB! Meie liikmetele ja sõpradele kehtib Spordihoolduse e-poes spordihooldus.ee ja Tallinna kaupluses kohapeal sooduskood "FCELVA15", mis annab -15% soodustust igale ostule!