FC Elva kaotas Väikese karika 1/16 finaalis HÜJK Emmastele

23. mail kohtus esindusmeeskond HÜJK Emmastega, kohtumine lõppes koduvõistkonna 4:2 võiduga. Kaks väravat selles kohtumises lõi Janar Tükk, kes hiljuti veel mängis Nõmme JK Kalju meeskonnas. Noor FC Elva koosseis näitas siiski hambaid, just teisel poolajal, mis ka võideti.
23.05.2012 kell 19:00 Väike karikas 1/16 finaal, Sportland Arena
HÜJK Emmaste vs FC Elva 4:2 (3:0)
Väravad: 5. Paapsi, 22., 32. Tükk, 61. pen. Martinson - 57. Eichelmann, 66. J. Kuresoo
Hoiatused: 18. Tinn, 60. Haan, 80. Eichelmann
Eemaldamised:
Kohtunik:
Abikohtunikud:
Pealtvaatajad: 30

FC Elva: Arvo Käkk, Andreas Tobreluts (40. Oliver Käkk, 84. Kerdo Puusalu), Karl Bussov, Veiko Haan, Veiko Kütt, Mihkel Kuresoo, Jürgen Kuresoo, Henry Eichelmann, Kaarel Tinn, Taavi Aasmäe, Rando Kuus

Kohtumine algas minutilise leinaseisakuga, meeskonnad mälestasid varalahkunud HÜJK Emmaste mängijat.
Esimestel sekunditel tekkis suurepärane võimalus, kui Emmaste väravavahi suure segaduse järel lõi ta palli vastu Eichelmanni põlve ja tagasipõrkunud pall lendas väravast napilt mööda.
HÜJK Emmaste kosus ehmatusest ja juba 5. minutil kasutati ära FC Elva paremkaitsja eksimus, mille tulemusel tekitati arvuline ülekaal karistusala lähistel ning Kristjan Paapsi viis kodumeeskonna juhtima. HÜJK Emmaste oli edaspidi ka domineerivamaks pooleks, aga FC Elva omas ka paari head momenti. 22. minutil näitas Tükk individuaalset meisterlikkust ja suurendas eduseisu, Käkk sai küll käe löögile vahele, aga tugev löök lendas siiski väravasse.
Kümme minutit hiljem oli eduseis juba kolmeväravaline, paremalt äärelt tulnud tsenderduse lõi Tükk ühe puutega elvakate väravasse. Arvo Käkkil polnud mingit võimalust selle olukorra nullimiseks.
Teine poolaeg algas võõrustajate survega, ligi kümme minutit ei saanud FC Elva mitte kuidagi palli oma valduses hoitud. Eichelmanni värava järel ärkasid ka FC Elva mängijad. Eeltöö väravale tegi Kütt, kelle küljeviske Eichelmann peaga värava esimesse nurka suunas. Mõni minut hiljem oli Emmastel kasutada penalti, mille Martinson realiseeris. Viis minutit hiljem vähendas FC Elva mängija Jürgen Kuresoo kaotusseisu taas kaheväravaliseks. Kohe järgmisel rünnakul oli FC Elva lähedal järgmisele väravale, selle Tinni olukorra nullis Emmaste väravavaht.
Mängu lõpus suruti Emmaste oma väljakupoolele, elvakad pingutasid kõvasti, aga väravaid rohkem ei sündinud ja kogenum võistkond võitis.

Järgmine kohtumine toimub 26. mail kell 12:00 Männiku kunstmuruväljakul, vastaseks Nõmme United.