FC Elva Jalkafest 2018 pakkus vingeid elamusi ja tõi palju positiivset tagasisidet osalejatelt 

Smilersi kontsert  ja Arka & Co jätkupidu tõi kohale ligi 800 huvilist / Foto: Pirjo Põim

Kogukonna üritus FC Elva Jalkafest tõi Elvasse kahel päeval spordirõõmu ja meelelahutust. Sportlik, aktiivne, meelelahutuslik, ühendav ja suurejooneline - just sellise hinnangu pälvis tänavune jalgpallipidu osalejatelt.

Videokokkuvõte


Kuna seekord laienes Jalkafesti tegevuspaik lisaks kahele staadionile ka lauluväljakule, oli läbiviijatel planeerimine keerulisem ning korraldusmeeskonda kaasati uusi inimesi ja ettevõtteid. Peakorraldaja, FC Elva tegevjuhi Marek Naarise sõnul oli seekord palju lihtsam läbi viia esimese päeva osavusfestivali, kus abilisteks olid ettevõtted Decora (Kelly Härmson), Enics (Jaanus Aal ja Andres Laur), ABC Motors (Indrek Luberg ja Igor Proshkin), Coop Elva (Külliki Kull), Saint-Gobain (Andi Kasak ja Merlin Roio) ja Sportland (Kert Rang ja Merle Aru).
„Enne üritust toimus meil hulk koosviibimisi, kus mängisime läbi erinevaid olukordi ja toimumispäeva. Väga raske oli seda kõike teostada, aga saime tõenäoliselt hakkama. Inimesed paistsid rõõmsad ja nautisid päeva,” rääkis Marek Naaris.

Osavusfestival tõi kohale palju osalejaid

Esimesel päeval sai ennast proovile panna Nike Arena Elva kunstmuruväljakul Osavusfestivali erinevates ülesannetes ja mängudes. Toimus ka FC Elva legendide turniir, kus võtsid mõõtu jalgpalliklubis varem tegutsenud erinevate vanuseklasside mängijad ja osales kaheksa meeskonda ligi 50 mängijaga vanuses 20-42 aastat.
Sportlandi poolt oli väljakul noolemängu sarnane jalgpalli täpsusmäng Footdarts, Decora korraldas hiidpalliga takistusrajal triblamise ning Saint-Gobain piiratud alas minipalli kõksimise. Enics oli spetsiaalselt osavusfestivali jaoks valmistanud pöörleva rõnga, mis tuli mängijal õigel hetkel nupuvajutusega peatada ning seejärel pall rõngast läbi lüüa. COOP Elva viis läbi golfilaadse footgolfi mängu, kus kõik tegevused tuli teha palliga. Toimus ka ABC Motorsi löögikiiruse mäng, kus osaleja sai teada oma pallilöögi kiiruse. Lisaks pakkusid tegevust Linea Shop ilutelk ja Footpool ning vesijahutust sai kuumal päeval Libejalgpalliväljakul palli taga ajades ning palju lõbu pakkunud paagivette sulpsamise mängus Dunk Tank.

Gregor Vassiljev ja tema isa nautimas Dunk Tanki mängu võlusid ja jahutust / Foto: Marko Hõrak

Osavusfestivali kõigi kuue mängu läbinute vahel loositi välja reis kahele Inglismaa Premier League mängule, mille võitis FC Elva kasvandik Kristjan Madisoo. Sportland Footdartsi parim oli Karl-Markkus Metslind, teenides Sportlandi 200 euro väärtuses kupongi. Minipalli kõksimises oli parim Johannes-Theodor Kollist, kes sai auhinnaks kingikoti jalgpallivarustusega. Enicsi 150 euro väärtuses kinkekaardi võitis Andrus Meinart, Decora mängus hiidpalliga oli parim Jürgen Kuresoo, kes teenis 150 euro väärtuses kinkekaardi. Parimat löögikiirust näidanud Andre Uin teenis sõiduauto Renault Kadjar nädalase kasutusõiguse. Osavusfestivalil osales üle 400 huvilise.

Legendide turniiri tulemused

FIFA18 turniiri tulemused

Fännide rongkäik liikus Nike Arena Elvalt Elva linnastaadionile, kus ootas ees jalkamatš / Foto: Marko Hõrak

FC Elva ja JK Welco mängisid 0:0 viiki


Esimene festivalipäev jätkus Elva linnastaadionil, kus leidis aset ka Esiliiga kohtumine FC Elva – JK Welco, mis 456 pealtvaataja marulisel kaasaelamisel lõppes väravateta viigiga 0:0. Peale kohtumist toimunud fännide köieveo võitis FC Elva armee kindlalt 2:0.


Fännide köieveos saatis edu FC Elva poolehoidjaid / Foto: Marko Hõrak

Smilers ja Arka & Co tantsutasid rahvast 

Päev lõppes meelelahutusliku õhtuga Elva lauluväljakul ansambli Smilers ning Arka & Co disko saatel. Koos Arkaga astusid üles DJ Aivo Johanson, DJ Rain Suits ja DJ Arno Kukk.
Enne kontserdimelu algust toimunud sangpommi tõstmise võistluse võitis Priit Värv, kes jõudis ühe minuti jooksul 24 kg sangpommi üles visata 31 korda. Naiste sangpommi võitis Liis Kruuse, kes jõudis ühe minuti jooksul 21 korda üles visata. Käesurumise võitis Joosep Allik, finaalis alistas Raido Perve.
Smilersi ja disko vahepeal tutvustas FC Elva uusi partnereid/toetajaid, kes 70 liikmelise toetajaperega liitunud. Naiskonna toetajatega liitus ilutoodete edasimüüja Linea Shop, kes kinkis igale naiskonna mängijale kotikese, mis sisaldas šhampooni ja kreemi. Täiesti uus tulija toetajate ringis on ka Oras Metall, kelle abiga soovime teha mitmeid projekte Nike Arena Elval (alustame tribüünide tsinkimisega lähiajal) ja vastavalt ideedele tulevikus teha Elva elukvaliteeti paremaks. Koostööd pikendasime RPC Promensiga, kes nüüd panustab klubi tegemistesse tugevamalt kui varem.Smilers ja Arka & Co hullutasid rahvast  / Foto: Marko Hõrak

Teisel päeval jätkus festival rahulikumas tempos

Jalgpallipidu jätkus pühapäeval kunstmuruväljakul Sportland Klubiliiga noorte mängudega, misjärel võtsid lapsevanemad mõõtu võistkondlikus penaltite löömises, kus parimaks osutusid Andrus Meinarti 2008 grupi võistkond ning päeva lõpetanud naiste Esiliiga mängu FC Elva – FC Kuressaare võitsid Saaremaa naised 3:1.

Lastavanemate panalti turniiri tulemused

Rõõmu noortele ja vanadele


Kaks meelelahutuslikku spordipäeva koos oma jalgpalliklubis treenivate lastega veetnud lapsevanemad said festivalilt tubli koguse positiivsed tundeid ja häid emotsioone.

„Osavusfestivalil sai isegi mitu ringi läbi tehtud. Oluline oli tegevustest osa võtta ja tulemus polnud eesmärk omaette, aga eks järgnevate ringidega tekkis ka tahe oma eelnevat tulemust ikka parandada,” rääkis osavusfestivalil kogu perega osalenud Kaido Pastarus. „Palav oli küll, aga ega seetõttu midagi tegemata ei jäänud. Vett oli kaasa võetud ja Käo poe jäätisekokteilid oli ka headeks jahutajateks.”
„Penaltivõistluses olid kõik võistkonnad väga tugevad ja osavad. Meil õnnestus alagrupist edasi pääseda tänu meie kogenud treeneri Veiko Haani nõuannetele. Kuna peale alagrupi mänge kaotas meie treener aga hääle ja me ei kuulnud hästi enam tema nõuandeid, siis tuli meil vastu võtta esimene kaotus. Aga võistkonnal õnnestus sellel aastal saavutada ikka tubli viies koht,” meenutas Varmo Savimägi. „Väga mõnus oli Smilersi kontsert ja disko, lapsed möllasid täiega ja neile väga meeldis. Oli ka korralik toitlustus, mis on sellise ürituse puhul väga oluline.”

Külastajatele pakkus maitsvat toitu ja jooki meie partner Waksal Ekspress / Foto: Pirjo Põim


„Jalkafesti näol on tegemist ühe piirkonna suurima pere- ja spordisündmusega mis puudutab väga paljusid. Nendel kahel päeval näed rõõmsalt koos siblimas ja samasid mänge mängimas nii kahe- kui 80-aastaseid, nii mehi kui naisi. Lapsed võtavad mõõtu vanematega ja vanemad lastega, kusjuures palju saab näha kuidas laps „loputab” vanemaid nagu nalja! Tõeline meelelahutusprogramm kaheks päevaks, mis tekitab uhke ühtekuuluvustunde ja loob mälestused, mida soovid üha uuesti ka teistega jagada,” seletas 8- aastase jalgpallitüdruku Diandra isa Priit Värv (kõrval oleval fotol vasakul). ”FC Elva on täna väga tugev piirkonda ühendav jõud ning selline üritus nagu Jalkafest, on ehe näide sellest, kuidas saab tuua kogukonnad kokku ja toast välja, üheskoos mängima. Tänan korraldusmeeskonda väga tubli soorituse eest ning soovin jõudu ja uusi ideesid selle ägeda traditsiooni hoidmisel.”

"Saint-Gobain Glass Estonia SE on toetajana tihedamat koostööd FC Elvaga teinud alates 2017. aasta aprillikuust. FC Elva Jalkafesti läbiviimisse panustas esimest aastat, mis saab teoks vaid tänu toetajatele ning meie ettevõtte üks sponsorluse põhimõtteid on panustada kohalikku kogukonda toetavatesse spordiüritustesse. SGGE SE töötajad ja nende lapsed moodustavad märkimisväärse osa kohalikust kogukonnast, sellest ka meie soosing" kirjeldas koostööd Merlin Roio. "Selle aasta festival oli oluliselt suuremalt ette võetud ning see pakkus sportlikku tegevust ja meelelahutust igale vanusele. SGGE SE osales oma mängu ja telgiga osavusfestivalil, õnneks soosis üritust ka ilm ja meieni jõudsid sajad rõõmsad külastajad. Tagasiside meile oli väga positiivne ja laste säravad silmad tegid ka endal meele ülevaks. FC Elva esinduse mängul jäi värvava näol kirss tordilt puudu, kuid see ei rikkunud publiku tuju. Tulime kogu perega ja saime osa vingest jalkapeost. Nautisime kõike mida pakuti: Osavusfestivali, rongkäiku, FC Elva esinduse mängu, õhtust kontserti, sporti, head sööki ja jooki ning meeldivat seltskonda."

Marek Naarise sõnul oli korraldamine huvitav just seetõttu, et ideega tulid kaasa paljud kohalikud inimesed ja ettevõtted.
”Loodetavasti jäid abilised ka ise panusega rahule. Tuli ette ka pingelisi hetki, aga kui siht on silme ees, ei saa enam peatuda. Tundus, et see oli kõige raskem üritus, mida ma korraldanud olen. Väga suur kummardus kõigile ligi 70 abilisele, kes seda vabatahtlikult ellu aitasid viia. Aitäh teile!” tegi sündmusest kokkuvõtte Marek Naaris. 

Jalgpallifesti toetasid:


Nike, Sportland, Elva vald, www.globalsoccerstore.com, ABC Motors, Enics, Decora, Saint-Gobain Glass Estonia SE, Coop Elva, Waksal Ekspress, Linea Shop, Elva Kultuur, Tamsamäe OÜ, Ring FM, Marepleks OÜ, Elva Varahaldus, Elva Gümnaasium.

Kaaskorraldajad:


Are Altraja, Aivo Johanson, Raimo Aun, Martti Tammaru, Rain Suits, Kalle Roio, Laur Nurme, Andris Altsaar, Martin Thomson, Margus Ivask, Marek Madisoo, Inga Madisoo, Marie Pau, Merili Aasma, Kaija Saarnak, Sascya Assak, Kelly Haasma, Alina Samoilova, Alik Säde, Veiko Haan, Jürgen Kuresoo

Vabatahtlikud:


Merle Pent, Karin Andressoo, Kauri Käos, Annabel Tubli, Violetta Mägi, Liisbet Mahla, Liis Suits, Kaisa Pastarus, Annika Eek, Leili Eek, Christina Vink, Kätriin-Elise Pahva, Joosep Allik, Anti Ivaste, Vasily Chilaya, Eduard Kraus, Laura Pau, Rena Toming, Karin Sikk, Kristjan Moorast, Andrus Meinart, Taavi Jakobson, Cristel Jakobson, Marleen Mälk, Ragnar Vutt, Piret Muni, Priit Viks, Marko Hõrak, Steven Pikas, Pirjo Põim

Fotod: Marko Hõrak

Fotod: Pirjo Põim

Fotod: Ragnar Vutt

Artikkel: Elva Postipoiss (Milvi Kaupaun) ja FC Elva (Marek Naaris)