FC Elva D1 tuli EJL Triobeti Aastalõputurniiri võitjaksFoto: Veiko Soo
Taga vasakult: Andreas Kiivit, Robin Paring, Karl Kruus, Karl Tammeorg, Ottomar Sibul
Ees vasakult: Robin Kors, Andreas Öövel, Ottokar Tamme, Jasper Reilson, Priit Laak

Täna oli viimase FC Elva võistkonnana Triobeti Aastalõputurniiril võistlustules FC Elva D1, kes väljus kõikidest mängudest võitjana ning krooniti "D1 vanusaklassi saalijalgpalli meistriks". Tugeva meeskonnatöö saldoks löödi lõpuks 13 väravat ja endale lüüa ei lastud. Ühtlasi valisid turniiri korraldajad kogu turniiri parimaks mängijaks meie noorima - Jasper Reilsoni! 
28.12.2024 Tallinn, EJL Triobeti Aastalõputurniir D1 vanuseklass - I. koht
Koosseis: Karl Kruus (vv), Karl Tammeorg, Robin Paring (C), Robin Kors, Andreas Öövel, Andreas Kiivit, Priit Laak, Jasper Reilson, Ottokar Tamme, Ottomar Sibul.

Alagrupp

FC Elva - Kohtla-Järve JK Järve 2:0 väravad: Reilson, Paring
Tartu JK Tammeka I - FC Elva 0:2 väravad: Reilson, Öövel
FC Elva - Saaremaa JK aameraaS 4:0 väravad: Reilson, Öövel, Paring, Sibul

Poolfinaal

FC Elva - TJK Legion Narva 2:0 väravad: Kors, Paring

FINAAL

JK Tallinna Kalev II - FC Elva 0:3 väravad: Reilson 2, Tamme

Turniir algas ettevaatlikult ja JK Järve alistamiseks tuli panna mängu parimad oskused. Lõpuks oli hoopis vastaste väravavahi eksimus see, mis kinkis Reilsonile värava. Paar minutit hiljem tegi Paring tugeva löögiga seisuks 2:0 ja vastaste vastupanu rauges. 
Teises mängus tuli vastamisi minna igipõlise Tartu rivaaliga ja valmistusime andma tugevat lahingut. Juba teisel mänguminutil mängiti vabaks Kors, kelle löögi väravavaht tõrjus, aga esimesena oli taas jaol Reilson, kes palli terava nurga alt väravasse saatis. Korraks toibus ka JK Tammeka ja näitas hambaid, kuid löögivõimalust ei tekkinud. Hoopis FC Elva lõi oma teise kui mängumootor Öövel palli tühja väravasse saatis, eelnevalt oli väravavaht teinud tõrje ja polnud valmis uueks hüppeks. Jällegi FC Elva sai 2:0 eduseisust veelgi enesekindlust, kuid väravaid enam kumbki pool ei löönud. Võit tähendas meile juba alagrupi võitu ja kohta poolfinaalis.
Kolmandas mängus said põhilised mängumootorid rohkem puhkust, kuid see ei muutnud mängupilti ja JK aameraaS alistati lõpuks 4:0. 

Poolfinaalis tuli vastu JK Legion Narva koondis, kellega tuli taas kõik kiirelt selgeks teha. Kindlasti kõrvalt vaadates üks tugevamaid vastaseid FC Elvale, kuidagi tuli peatada Jevgeni Kuprikov, kes oli seni kõikides mängudes kaks väravat löönud! Karl Tammeorg sai väga kiire ja -liikuva vastase peatamisega suurepäraselt hakkama. See tekitas vastases palju pahameelt, mille tõttu tuli Narva meestele üks kahe minuti karistus. Ees olid seekord täpsed Robin Kors ja Robin Paring.


Foto: Veiko Soo / Jasper Reilson ja Eesti koondise liige Henri Anier (nagu kaks tilka vett)

Finaali läksime mängima juba väga hea tundega ja teadmisega, et siia mängu võime panna kõik oma säästetud energia. JK Tallinna Kalev II näitas algul hambaid ja esimest korda tuli reaalselt oskusi näidata Karl Kruusil, kes sai olukordade nullimisega suurepäraselt hakkama. Siis algas taas Reilsoni ja FC Elva etteaste. Mitme hea võimaluse luhtamise järel sai Reilson selle turniiri kergeima värava, lükates tühja väravasse väravavahi poolt tõrjutud palli. Kiirelt tuli ka teine, kui hea eeltöö tegi turniiri üks parimaid kaitsjaid Karl Tammeorg. Kaua ei läinud ka kolmanda tabamusega. Selles oli suur roll vastaste kaitsjatel, kes paanikas palli Ottokar Tamme põrkest oma väravasse lõid. Sellega oli finaali saatus selge ja vastane murtud!

FC Elva klubi võistkond krooniti esimest korda Aastalõputurniiri võitjaks! Varasemalt on toodud mitmeid teisi esineliku kohti.

Treener: Marek Naaris
Taustajõud: Helmut Paring, Kuido Kruus, Silver Reilson