FC Elva tuli kaotusseisust välja ja alistas FC Flora III-e

FC Elva domineeris kogu kohtumist, aga FC Flora III oli see kes esimesena sihile jõudis. Õnneks sekkus vahetusest hästi Paul-Feliks Frei, kes aitas meeskonna oma kahe väravaga võidule.
6. juulil kell 19:00 Elva linnastaadion (Tartu mnt. 12, Elva)
FC Elva - Tallinna FC Flora III  3:1 (0:1)

Väravad: 55., 59. Paul-Feliks Frei, 81. Jürgen Kuresoo - 5. Martin Nurmsaar
Hoiatused: 36. Kaarel Tinn, 40., 90.+1. Deniss Samoilov, 64. Oliver Avasoo, 73. Veiko Kütt  - 45. Andry-Reilo Kahr, 64. Karl-Sander Eensoo, 75. Silver Grauberg, 85., 90.+3. Samuel Vard
Eemaldamine: 90.+1. Deniss Samoilov
75. minutil tõrjus Kristofer Tali Jürgen Kuresoo penalti
Peakohtunik: Danel Udu
Abikohtunikud: Triinu Laos, Nils Grün
Pealtvaatajaid: 243

FC Elva: 1-Käkk, 5-Kuus (88. 20-Mekk), 6-Kütt, 3-Thomson, 11-Altsaar, 22-Avasoo (65. 9-Joandi), 7-Kerro (27. 18-M. Kuresoo), 8-Tinn (84. 19-Tammeorg), 15-Samoilov, 17-J. Kuresoo, 21-Timm (51. 14-Frei).

FC Elva alustas mängu hästi, aga Flora nõelas valusalt

FC Elva võttis mängu ohjad kohe algusest enda kätte ja viis mängu vastaste poolele. 5. minutil sai palli FC Flora III ja kohe tehti kiire rünnak. Keskväljal mängis vastane ennast jõuliselt Elva kaitsjast mööda ja leidis seejärel söödu vasakule äärele, kus oli üksi jäänud Martin Nurmsaar, kes tegi tugeva löögi värava lati alla. Löök osutus piisavalt tugevaks, et lennata väravasse hoolimata sellest, et Arvo Käkk FC Elva väravas sai löögile käe vahele. Pärast väravat jätkus FC Elva surve vastaste väravale. Tihti suudeti vastased äärtel üle mängida ja anti teravad söödud värava ette. Kahjuks ei ulatanud FC Elva ründajad enamasti pallini. FC Elva parim võimalus oli Kaarel Tinni kasutada, kui Jürgen Kuresoo andis talle hea söödu värava ette. Kaarel suunas palli kenasti värava tagumisse nurka, aga FC Elva õnnetuseks oli seal ees meie oma ründaja, kes blokeeris õnnetul kombel löögi. Poolaja teisel poolel FC Elva surve kergelt rauges. Mängus oli palju pause, kuna üksteise vastu rikuti tihti reegleid ja kohtunik oli sunnitud määrama karistuslööke.

Vahetusmees sekkus mängu edukalt ja aitas FC Elva võidule

Suures plaanis jätkus teine poolaeg samas rütmis nagu esimenegi. FC Elva domineeris ja FC Flora III proovis nõelata kiirete rünnakutega. 55. minutil sai FC Elva mängu viigistatud, kui vahetusest sekkunud Paul-Feliks Frei lõi Mihkel Kuresoo antud tsenderduse peaga väravasse. Löök oli pealöögi kohta tavatult kaugelt, karistusala joonelt, aga Paulil õnnestus teha kõrge kaarega löök, mis lendas üle väravavahi. Vaid mõned minutid hiljem oli jällegi tegevuses Paul-Feliks Frei, kes jooksis Veiko Kütti poolt antud pika söödu järel kaitseliini taha ja lükkas palli mööda vastu jooksnud väravavahist. Elva oli lühikese aja jooksul mängu enda kasuks pööranud. 79. minutil triblas Rando Kuus mööda mitmest vastasest ja jõudis juba karistusalasse. Ka seal mängis ta oma vastase üle ja kaitsja niitis ta maha. Kohtunik vilistas vea märgiks ja määras FC Elva kasuks penalti. Lööma asus Jürgen Kuresoo. Vastaste väravavaht arvas ära õige suuna ja tõrjus Jürgeni löögi. Jürgen aga ei jätnud jonni ja sai lõpuks oma tahtmise, kui vastaste karistuslöögi järel tekkis FC Elval vasturünnaku võimalus. Jürgen sai keskväljal palli ja tegi ilusa seina Paul-Felik Freiga, mille abil pääses ta väravavahiga silmitsi. Jürgen võttis väravale lähenedes rahulikult hoo maha ja lükkas palli postipõrkega väravasse. Nüüdseks oli turvaline kaheväravaline edu sees ja FC Elva mängijad said kergendatult hingata. Lõppseisuks jäigi 3:1 FC Elvale.

Mängu väravad:

FC Elva järgmine kodumäng toimub reedel 11. juulil kell 19:00. Kodus võetakse vastu Tallinna JK Legion. Ühtlasi on tegemist Veiko Haani lahkumismänguga.